09_06_2009 Tokaj

Letové dni 2009
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

09_06_2009 Tokaj

Príspevok od užívateľa Laco »

Dnes po Misovom telefonickom budicku a po vystresovani (ze uz som na ceste) som aj chcel ist lietat. Vyuzil som vsetky zdrziavacie taktiky a po 11-tej sme na ceste. Zoznam pilotov sa ustalil na cisle 2 - Miso a Ja (plus Duri ako sofer).
Na starte nas cakali tri autobusy plne deti - zrejme skolsky vylet. V obrovskom hurhaji sme rozlozili kridla.
(Bol som "milo" prekvapeny zo zaujmu o nas sport zo strany deti aj pedagogickeho doprovodu. Ucitelky aj mnohe deturence mali mnoho zvedavych otazok, akurat ze v madarcine :shock: . Nakoniec ucitelkam robil tlmocnika asi 12-rocny chlapec, ktory vedel angliky +/- ako ja.(asi viac + :lol: )
a pockali sme kym deti odcestuju.

Situacia bola dost JV, ale intervaly na start chodili.
Miso startoval prvy, LTT, kde nic-tu nic, a pekne krasne "sa dozletel" na pristavacku.
Pri dalsom vhodnom intervale som odpalil aj ja a podarilo sa mi vytocit stupak dna. Bolo to trochu nad vysielac, bol rozdrbany a vobec cely vzduch bol nejaky divny. Este som sa chvilu trapil asi vo vyske startu, ale vobec ma to nebavilo, tak som isiel "dozletiet" za Misom. Celkom cosi pod 25 min.

To krovie pod startom treba naozaj vycistit, lebo uz startujem tak sustredene, az sa toho bojim. :x

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

Obrázok

ja iba zletak, umorne teplo, aspon som zase daco zhodil zo svojej vahy

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Boze, to som sa zlakol, ked som videl zapisany novy letovy den. A mal som vazne podozrenie, lebo som vcera Lacovi 2x volal a bol nedostupny. Ale uz som kludny, precital som si Vas report. Len tak dalej :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Nerýp ;-) Ja som Lacovi vravel, že sa bude dať, ale že to nebudú úplne skvelé podmienky.

Ten juhovýchod na štarte im asi vyrobili lokálne prehánky, ktoré štartovali vedĽa Miškolca a zhasínali za Košicami. Keby bol suchší vzduch, bol by to super deň (aj dostupy, aj stúpanie).

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Miso_G napísal:Obrázok

ja iba zletak, umorne teplo, aspon som zase daco zhodil zo svojej vahy
Je načase kúpiť si slovensko-maďarský slovník a keď Vám nefúka, tak môžete aspoň "pobesélny eď kičit".
Kedy poctíte Dubinu svojou návštevou? Tu u nás fúka viac-menej stále a poriadne.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Edmond,

pocuva sa to neprijemne a aj mne to znie neprijemne, ale Tokaj je pre nas podstatne blizsie ako Dubina - nie len vzdialenostou ale aj casom potrebnym na dosiahnutie startu. S tym vela nenarobime, pokial nebude dialnica do PP.

Napísať odpoveď