Stranik 14/6/09

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Stranik 14/6/09

Príspevok od užívateľa matoZA »

Predpoved silnejsieho zapadu davala sancu na nedelne polietanie, na starte o 11,00 s priatelkou, ktoru postupne trenujem na ulohu zvozara :twisted: (tazko a namahavo). Padackari otacali uz neviem ktore kolo, ze to vraj uz pekne nosi, ze uz to funguje a treba do toho ist. Dva padaky 50-100m nad startom to potvrdzovali. Smer vetra isiel od SZ po J, obcas prifuklo az z JV, prevazne vsak JZ, nie velmi silny, zato narazovity.. Padaky aj tandemy isli do toho.. ked tu zrazu vsetci vyklesali.. zacalo to silniet a tak som cakal co bude. O 13,00 start na JZ, pekne ma po starte dvihlo a nato splachlo tak ako este nikdy.. po dvoch otockach som bol pod sedlom a namieril to na pristavacku, neustale klesanie, vario bucalo, do toho bomby.. Az na hrane pred pristavackou si vario dlhsie piplo, o cosi som sa pokusil, zn. 5m hore, 20m dolu.. a uz som aj nasadil na finale, poslednych 100m ako hruska dolu, rozpocet otrasny, ale na istototu do stredu pola.. Na zaver to najlepsie: integ.klesanie 8,9 pri nastavenych 20s - kandidat na naj-blatoucha.. 8)
Taky cirkus som na Straniku este nezazil.. absolutna nechut na dalsi start, isli sme domov ale kridlo som nechal este na streche. Oplatilo sa, vecer prisiel na kopec Karel Haman so ziakom a vzajomne sme si urobili zvoz na vecerny zletak, ktory uz bol podstatne kludnejsi. Dokonca to chvilami vypadalo na svahovacku, nakoniec kludny zlet. Karel zaletel Fristikov Relief a motkal sa tam chvilu, mal by hodit report na svoju stranku aj s fotkami. Nuz namahavo a zdlhavo, ale pekna nedela s dvomi zletakmi za nami :lol:

Ako zbytok lietacieho kadra? BA? Ako dopadla Soloska

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Vďaka Maťo za otestovanie dňa. My sme to s Jurajom odpískali, lebo sa bál že bude turbulencia (od 1500 m vyššie ten vietor plynule prechádzal do jet-streamu). Ja som to tipoval na turbulenciu vo výškach 1500-2500 m. PodĽa toho čo sa ti stalo, asi nejaká klesavá bomba prešla aj nižšie.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Gaspi, okolo druhej sa tam motkali dva padaky trosku dlhsie, jeden chytil krasny stupak a poletoval v nejakych 2000m najprv pri kopci, potom postupne nad hradzou a okrajom ZA.. hrali sme na pristavacke volejbal az do pol stvrtej a stale si veselo visel v tej vyske z coho som usudil, ze turbulencia bola skor pri zemi a vo vyske uz to bolo ako tak OK. Ten druhy padak siel po chvilke dolu a aj vsetky dalsie..

Napísať odpoveď