Sološnica - blues... 13.6. 2009

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Sološnica - blues... 13.6. 2009

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Doobeda ešte zisťujeme či predpoveď vetra sa napaňa. PohĽad na stromy v okolí baráku v BA veĽmi nepresvedčivo ukazovali silu vetra, ktorá by nám mala stačiť na vysvahovanie zo štartu na Sološnici. Ale aktuálne počasie z posledného merania nám z Malaciek dáva 7 m/s SZ a to nás presviedča o tom, že vietor na Sološke bude dobrý. Na kopec si beriem Markové off-roadové U2 aby som sa zlietal keď príde na ten náš balonový zhod. Vietor na štarte je dosť silný a tak si v kĽude rozkladáme krídla. Po príprave idem na štart ako prvý. Po pár preletených metroch dostávam “rockovú” melódiu, kde ma mechanická a termická turbulencia preskúšava z akordov. Plížim sa prískokmi na strmšiu časť kopca, kde “rockový” koncert v podobí rýchlych nechcených zmien polohy voči všektým osám pokračuje. Snažím sa vydržať túto tvrdú muziku a dúfam, že hore “hrajú” blues. Na vrchole kopca fúka tak rýchlo ako keď krídlo letí bez pritiahnutej hrázdy... Potom sa do koncertu pripája aj Pali s ladným nástupom bez tanečných kreácií ako to bolo u mňa. Neskôr si už pekne poletujeme a obdivujeme miestny výhĽad na okolie. Sem-tam nám preletí nejaká letka migov nad hlavami, ktorá smerovala na Pieštanský letecký deň. Podvečer sa chceli pridať aj padačkári, no muzika bola na nich stale prirýchla a preto sme aj museli zvešávať kamoša padačkára zo stromov v závetrí kopca. Koniec koncom sme si niečo cez 2 hoďky pekne zajazzovali aj keď sme sa tešili na “Sološnica blues”. Neskoro, spokojní a unavení tak ako po koncerte sa vraciame domov.
viac foto:
http://deltaclubba.sk/galeria.php?gid=89


ObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a Ivan Plucko - NAY v Ut Jún 16, 2009 9:55 am, upravené celkom 2 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

pekné

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sološnica - blues... 13.6. 2009

Príspevok od užívateľa Michal »

Ivan Plucko - NAY napísal:Na kopec si beriem Markové off-roadové U2 aby som sa zlietal keď príde na ten náš balonový zhod.
Ked ta zaujima ten balonovy zhod - mna laka vyuzit ten heliovy balon na starty: http://www.baloncentrum.cz/cs/fotogalerie

Napísať odpoveď