15_7_2009 Kralova hola

Letové dni 2009
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

15_7_2009 Kralova hola

Príspevok od užívateľa Michal »

Rano po 8.hod uz stepujem pri garazi, kde nic tu nic , uz som aj udrzbu auta urobil. O 9.hod sa dozvedam, ze sa nikde nejde, bo padaju zakladne (ano , pani mazaci potrebuju na svoje prelety aspon 2800m ). Pred 10.hod vyrazam so zvozarom sam - vsetci su v robote. Uvazujem, ak by to nebolo na Kralovku, este sa da Bukovec ci Dubina. Ideme cez Presov - cesta zadrbana nakladiakmi . Hovorim si ,z takeho kopca sa da startovat aj o siestej. Zo Spisa vidiet Kralovku, zakladne paradne vysoko, este vyzsie ako V. Tatry. Po prichode na start, uz len kus nad vysielac. Rychlo skladam kridlo a potom hladam miesto na start. Kopec je to velky, ale z okolitych kamenov mam respekt. Schadzam trochu nizsie (startovat sa moze do 300m od vysielaca). Picham flerku, fuka asi 7m. Tri kroky a letim. Po par pentlach si nechavam rezervu pod zakladnou. Kde tu cmurky vznikaju a zanikaju, vietor silnejsi, trochu gymnastiky, tak sa vydavam dopredu. Dalsi mracik ,dalsi stupak netocim, rovnym
letom proti vetru, znovu pod zakladnou. Avsak pred stupakmi musia niekde byt klesaky. Nad Sumiacom mam iba 400m. Je to tu podstatne kludnejsie. Same vedenia krizom krazom a zvazujuce sa luky. Nad dedinou nic, skusam statok. Zabralo a stupam naspat do 2000. Potom popred Kralovu skalu nad Telgart. Dalej ma skor laka krasna krajina ako zdravy rozum. Pramen Hrona - mala vyska no pekne luky na pristatie. Beriem kazdy prd, precítam kazdy poryv. Vysmrkat nos je strata pozornosti - iba si ho utriem o hrazdu. Na zaveternej strane Rudohoria znovu stupam. Zanasa ma na vychod. Pred Dob.jaskynou vidim jednu, asi poslednu moznost na pristatie. Nad skalmi udolia chytam uzky ostry stupak. Stale ho iba liznem a on ma vytlaci. Znos na sever. Vernar kusok vlavo, vpravo malebne jazierko Hansjakubova, predo mnou na severe, v dialke akasi osada ci píla. Ano, osada co sa vola Píla. Stahujem lakte i zadok, v hlave mi viria Mcgraye. Po chvilke letu mi hrazda udrie po zuboch. Na chvilku odtrhnem pohlad od lucky v doline, kontrolujem mraky, pozrem vlavo a tak sa vystrasim, ze uhnem zo smeru. Do kilometra odo mna asi z mojej vysky ide bielo - sivy stlp vzduchu o priemere asi 100m, hore vystrelujuci ako ruka s roztiahnutymi prstami. Je to mysticke. Nez sa spamatam vidim pod sebou ciernu kacicu ci co ? A toci ! Niekde to tu musi byt ! No pod ten bozi ukaz nejdem ! Ani ona. Sledujem ju pod sebou. Kaslem na vario, stupame spolu. Po par otockach si pozerame do oci. Je to mlady bocian cierny. Tocime spolu, oproti sebe . Hlupak mlady - uci sa od rogalistu ! Ja sa snazim podla neho a on asi podla mna. Po chvilke dostal rozum a pretocil ma. To uz mam na dolet polia okolo Hrabusic. Skusam daco pri Bletanovciach, nad peknym
kastielom a potom sa este lepim na vychodny vybezok Dubiny. Pristavam kusok za Vydrnikom. Pozriem na Kralovku a usudzujem, ze z nej by to sem bolo na doklz po vetre. Ale ta okluka cez Dob.jaskynu stala zato. Za Krompachami v ciganskej osade kupujem cucoriedky a volam zene, ze idem z lesa ,nech pripavi flasky na zavaranie. Na Ruzine povinne pivko pre zvozara a kupanie ako po tazkej robote.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Miso super, "independent" :wink:

LUDVIK J
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 11:25 pm
Bydlisko: SNV

Príspevok od užívateľa LUDVIK J »

To Mišo, mohol si dať vedieť, že na KH ideš sám.
Mal som priepustku aj z roboty aj od ženy, bol som komplet vychystaný, ked som sa dozvedel, že na KH sa neide.Pre nás spišiakov a popradčanov to nieje až taký velký risk, že by sme si nezalietali, ved na KH nemáme až tak daleko ako vy z Košíc.My s Marekom a Jarom Muchom sme nemali ani nejaké velké preletove a výškove ciele, iba si po dlhšom čase zalietať na vačšom kopci a zletieť ho a určite by sme boli išli.Aj ked by sme ani neodštartovali, nebolo by to pre nás take tragicke,ako keby sme neodštartovali z Tokaja. Na Tokaj máme 180km, do Ĺ umiaca 60 km.
Krásna letová streda je už za nami a polovica sezony taktiež.

Napísať odpoveď