3.8.2009 Inovec - Kelek a Škuty

Letové dni 2009
kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

3.8.2009 Inovec - Kelek a Ĺ kuty

Príspevok od užívateľa kelek »

Zdravím všetkých aktívnych rogalistov.
Ja som sa KONEčNE DOSTAL DO VZDUCHU PO 9 MESIACOCH , TAK SI VIETE HáDAM PREDSTAVIť AKý SOM MAL ABSťáK , ALE EXISTENčNé VECI AKO BýVANIE Sú ZáKLADOM DOBRéHO PILOTA :-)

HUPS CAPS LOCK :-)

Takže konečne som sa v pondelok 3.8. dostal na kopec aj keď fúkal Z 4m/s a kôli tomuto smeru vetra som sa rozhodol ísť na Inovec-Krželnica.

Prevýšenie 600 m a nadm.výška 950 m n m

Ĺ tartoval som už neskoro t.j. o 15 h. keď sa už nad Selce nasúvala cirová oblačnosť a termiku to riadne zabrzdilo. No napriek tomu som zistil že som lietať nezabudol a po 15 min. som preletel k hlavnej ceste TN-BN cca.10 km a bol som veĽmi spokojný s letom. Ĺ tart som mal do 3 m/s západ a pristátie zo zadobočným vetrom na bociana :-) našťastie fúkalo len 2 m/s a bolo to gut.

Termicky to bolo slabé až na jeden stúpak v ktorom som sa povozil 5 min a odletel asi v takej istej výške ako som začal :-).

Stúpaky už boli slabé a aj veĽmi úzske.

Všetkým odporúčasm tento super kopec . POZOR: štart mojú v prnájme TN padačkáry resp. z Nového Mesta nad Váhom a za štar sa platí smiešny poplatok 50 SK ak tam niekto je :-)

majte sa a ak niekto bude chcieť vedieť viac o tomto kopci , rád mu pošlem mailom detaili kopca.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Peťo, nebuď labuť a daj to info sem viewforum.php?f=19. Každý si to rád pozrie.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Ok Gašpi , nemám problém . Napíšem sem stránku na ktorej sú aj ďlšie zaujímavé kopce na Z.SR.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

http://www.paraglidingtn.sk/

Tak tam si môžte pozrieť super kopec Inovec-Krželnica.

Potom čakám na tvoj názor Gašpi čo na to hovoríš a pozri si aj Baske.

To je ten náš domáci kopec spoločne s Ă

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Peťo, najlepšie sa to vybavuje, keď je vlastníkom urbár - ten má väčšinou aj sídlo v blízkej dedine. Horšie sa komunikuje so štátnymi lesmi, ale aj tam sa to dá - viď KráĽova hoĽa (vybavil Mišo a Juraj). Problém nastáva keď tam máš navyše národný park, a ešte horšie - prírodnú rezerváciu. My to máme na Háji. Ale aj to sa dá, keď sa chce.

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Tak ja pridam len par informaciji.
Co sa tyka Cihocu ten je v poriadku co skoro tam bude nova rampa.
S panom majitelom su zatial obre vstahy akurat od septembra sa nemoze v tomto priestore jazdit s autom az do konca roka.

No teraz idem k baskemu to vam je bludni kruh lebo nieco patri Teplicanom kus Slatinka,Slatina respektive Krasna Ves a zvysok Statnim lesom tak to skuste obehat.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

Este dodam ze vsetky tri celky sa pretinaju zrovna na hrebeni a startovacke.. Ale zas si mylim ze pokial pride na kolo MSR tolko ludi jak obvykle, tj.10 , tj. tri autá tak by nemal byt problém..
PS: Kelek som zvedavý kedy ty niečo vybavíš .

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Gašpi , to máš pravdu , keď sa chce , tak sa dá všetko vybaviť akurát to stojí viacej úsilia.

TO INDIan : Samozrejme Indian , keď sa do toho zapojja viacerý fanatici lietania ,tak by to mohlo byť o rok aj u nás na super kopcoch , ktoré väčšina pilotov Slovenska bohužial ešte nepozná . A potom by u nás MSR mohli byť aj budúci prip.ďalší rok. Nemyslíš ?

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

To Indián : nepodceňuj a račej prilož ruku k dielu !

Už som sa tu s tebou pochitil a nestojí to za to .
Uvedom sa !

Veď ja to všetko robím pre nás a pre radosť z lietania a nie pre napr. biznis !

Ja som rád že v BN sú taký dobrý piloti ako ty , Slováčisko . Ĺ kuty , samozrejme vždy negatívny Buchel a náš Diridom zo Žiliny :-)

MSR v BN je mojím cielom v najblížších rokoch , ale všetko bohužial záleží od papierov , povolení a spolupráce , tak uvidím ako to pôjde.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Chlapci z Banoviec, velmi sa tesim na MSR na Vasich terenoch. Kedze ich my stari psi nepozname, bude to pre Vas velka prilezitostost nam to natriet. Uz je nacase!

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

Preco sa mam uvedomit ?
Ja sa do organizovania MSR urcite zapajat nebudem, aspon zatial nie. Podla man to nema vyznam cele Slovenske " MAJSTROVSTVĂ

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Juraj , mne ide hlavne o to aby sme sa všetci zišli u nás na našich terénoch , ktoré sú super ale bohužial nemáme mi ani mi poriadne premrskané ako by sa zdalo.

Kludne môžme aj mimo MSR sa dohodnúť na víkend a polietať si u nás.

Keby sme Vám to natreli na súťaži , o to lepšie :-)

Už som to zažil v Podbr. , s GTR-kom a je to super pocit prelietať skoro celú reprezentáciu :-)

No musím sa ešte veĽa učiť o preletoch :-(

Juraj tá croscantry súťaž by mala byť o letoch na treningoch a letoch z dovoleniek a nie započítavať aj súťažné lety , ktoré už mame počítane v MSR. Potom tá súťaž je o ničom ( myslí Cros country)

Nemyslíš ?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Asi mas pravdu, ale aj celosvetovo to funguje tak, ze si tam ludia davaju aj prelety zo sutazi - pozri napr. Dan Vyhnalik a jeho lety v Laragne. Na druhej strane prelety na sutaziach nie vzdy davaju obraz o tom, co sa skutocne dalo zaletiet. Ked letis sam, vies si trat prisposobit podmienkam, ked si na pretekoch, musis letiet vytycenu disciplinu. Na druhej strane mas na pretekoch vacsinou zabezpeceny zvoz, ktory nie je vzdy k dispozicii pri volnom lietani. Pri takej "koncentracii" pilotov na Slovensku a pocte ich preletov by som zatial preteky nevylucoval. Aj tak je v XC obmedzeny pocet letov na 6, takze mozes skusat dovtedy, kym neprekonas sutaznych pilotov.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Juraj to je síce pravda , ale nemusíme sa ,,Slováci! opyčiť po ostatných , keď to je hlúposť.

Ide o to že keď sa staneš majstrom MSR tak teoreticky na 90% vyhráš aj túto Cros Country čo je pre mňa dosť neférové.

Na súťaži letíš väčšinou v skupine a pri tréningoch viac menej sám čiže to je dosť nevýhodné a súťaž je súťaž.

PodĽa mňa to má pilot takšie napr.aj na domácich terénoch sám na prelete aj keď môže korigovať prelet ale je sám.

Dešto na súťaži sa lieta väčšinou v skupine a šanca na prelet je ďaleko väčšia !

To je skrátka môj názor.

Nepočítať súťažné lety MSR do hoby súťaže.

Logicky mi to tak vyplíva.

Nemyslíš že by to bolo o niečo spravodlivejšie ?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Kelek,
taky Fero Nizner moze vyhrat M SR, ale nemusi byt prvy medzi Slovakmi v XC, lebo inaksie vobec nelieta. Je to znacne individualne. Najdolezitejsie je, kolkym ludom terajsi system nevyhovuje, ak to je vacsina, podme ho zmenit, ak si sam, musis sa prisposobit. Skor mozeme zacat diskusiu na temu, do akej miery zapocitavat vysledky XC do nominacie reprezentacneho druzstva, ci pripadne vysledky z XC nezacneme nejakym sposobom na narodnej urovni odmenovat, aby sme pilotov motivovali

Napísať odpoveď