8.8.2009 Kohút

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

8.8.2009 Kohút

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes hodnotím den ako veĽmi vydarený vzhĽadom na úlohy pred a potom. :?
Včera Jamník, Jano a XS. Vietor sever 5-7 m. Start vpravo dole na medzi. Kus sa to krútilo ale zvládol 3 zlety s jednym výýýborným pristátim a jednym jeb...im.
Sobota ráno som s Petrom B. o 10:00 na kopci. Prichadza jano rozbalujeme Thalhofera a XS. Mraky a počasie nádherné, vietor S-SV do 6 m.
12:45 nastupuje na lainu Peter, rozbeh dobrý ale let ako začiatočník. Vieteor ho usilovne točil vĽavo do kopca a on nevedel čo s tým. Nakoniec prij..al z 5 m ako harier chvalabohu bez akejkoĽvek ujmi. .. musim prezrieť toho neštastníka - Thalhofera. POtom to vzdal a asistoval.
Jano hned za ním, štart vcelku dobrý, reakcia dobrá, podĽa rádia sme všetko korigovali. Skoda ze nechcel točiť lebo nad poliami pred štartom len stúpal. Ĺ ok tz prveho letu je pochopitelný. Bude nabudúce. Vozil sa tam asi 3x od družstva pred liniu štartu, Pristátie obstojné, už sa lepší. Len rozpočet bol krátky lebno som mu do toho kecal a zhora to neodhadneš.
Volá Mišo Gala - šoknutý že sme už na kopci. Ja skladám kridlo prichádza aj Jano, vietor tíchne na 1 m zĽava, nechce sa mi do toho. Prichádza aj mrak a z ničoho nič fučak do 8 m. Nevedel som čo to znamená, veĽa tieňa. ROzbieham a vpravo na mulde stúpam pomaly až nak Kohút. Po mne Mišo. Veziem sa po hrebenii hore dole, žiadne slnko. Potom švihám na SB, tam sa to nasvecuje. Aj to tam je ale v 850 to stracam. Spat na Kohut, zasa nič. Letím na SB a po klesakoch sadam do Galaohradky pri vodojeme. A hlavne s dobehom na nohách. Tak fasa som už nepristál ... :roll: .. no dosť davno. Mišo sadá pod štartom a s PG čaka na 17tu.
Teda pre mna maximálne úspešný deň aj ked bolo treba štartovať o 12-tej. Nabudúce.
Obrázky mám ale nerozumiel ako ich sem dostať.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Obrazky posli mne, ja to tu placnem.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

su na mojom facebooku

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Hmm na facebook sa ja registrovat nebudem :-( (mam nan svoj nazor)
ALe v podstate by sa mohli dat nalinkovat rovno obrazky z facebooku.

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

No škoda, že som dopadol tam, kde som dopadol (na pristávačke na kopci), lebo ako budete neskôr vidieť na videu obloha vyzerala spočiatku veĽmi sĽubne. Na Kohúte keď som letell na vrane, alebo atlase som nikdy nedoletel na pristávačku ale skončil vždy na kopci (občas aj so zlomenou trapézou alebo hneď dvomi) na pristávačku pod kopcom som doletel až s deltou. S tým talhoferom sa necítil dobre, jednak pre krátke trapézy (úväz som mal napnutý už keď som ho len dvihol), necítil som kedy krídlo letí optimálne a kedy na minimálke, a vždy ma to ťahalo do Ľava (neviem či to bolo spôsobené len vetrom ako píše jaro). Ale pristávať to vie. Najbližšie si asi pôjdem nacvičiť štarty a pristátia s majom a ivanom.
Link na videa je tu http://leteckaposta.sk/499507729565 nečakajte žiadnu qalitu, je to robené mobilom

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Jaro, neviem Ta najst na fejsbuku. Daj sem nick abo dajake poznavacie znamenie

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Co sa tyka Thalhofera lietal som ho 2 roky a po stranke ovladatelnosti to bolo vyborne, pristat sa s nim zle ani nedalo. A lietal som ho uz po 8 letoch s atlasom. Peto ja by som povedal ze hlvne trening trenin trening. Par skokov na vrane a lietat stale ked sa ide.
Jano - vyzera to ze si s XS celkom pekne polietal :-) gratulujem.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Peťo, pád z 5 m, za to krídlo asi nemôže. Keď som videl v Kokave tvoj štart a pristátie, tak som bol zhrozený. Ten tréning ti naozaj treba. A hlavne nerob také dlhé prestávky v lietaní - to ti škodí asi najviac.

LUDVIK J
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 11:25 pm
Bydlisko: SNV

Príspevok od užívateľa LUDVIK J »

Dakujem Marian, ašte nie som celkom sžitý s Moyesom. Boli to moje prvé dva štarty z vačšieho a bezpečného kopca za pokojného vetra. Ĺ tarty mám vcelku dobre, musím doladiť ešte nejaké maličkosti a taktiež pristátia. Ă

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Jaro, ja som to povedal uz velakrat, ze na Kohute treba byt o 11-tej pripraveny na start a letiet niekam prec. Takmer vzdy doobeda tam pride 1 alebo 2 intervaly s ktorymi sa da odletiet. Ak sa tie presvihnu treba pockat do poobedia.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ani poobede to nestalo za vela. Vcera bol den pre aerovleky, pod mrakmi to fungolavo. Bol som na leteckej frekvencii a tí lietali až do 17tej.
Uvidíme dnes čo z toho.

Napísať odpoveď