15.8.2009 Stranik

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

15.8.2009 Stranik

Príspevok od užívateľa matoZA »

S Jancim sme doobeda vybehli na kopec, kopa padakov na starte, vahanie.. kto letel zletel.. Slaby JV, J, JZ. O 12,20 padak uz cosi zacal tocit nad vinicou ale nakoniec sadol. O nejakej 12,40 som startoval ja, rovno nad vinicu, bolo tam zopar miernych a uzkych stupakov, 10m hore, 20 dolu.. nakoniec zletak extended. Polhodku nato padak nastupal cosi nad start, spustila sa lavina a par ich vytocilo pekne, dva aj do zakladni. Nato startoval Janci a polietal, tusim hodku sa povozil.

Mal som dobry pocit, nebolo to moc rozbite, len slabe a uzke a zazil som to, co Gaspi minule spominal. Ako som zatocil stupak, vedla mna priletel nejaky sokolik alebo co to bolo a tocil so mnou.. po otocke pochopil, ze to nema vyznam a odletel ako aj ja.. tato generacia dravcov je akasi divna :lol:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Nie sú divní, sú len leniví :)

U mňa sa tie stupáky prejavovali tak, že keď som zatočil a po pol kruhu vyletel z jadra, hneď mi to zobralo rýchlosť, takže hneď som mal problém: klesák+pádovka+náklon . VeĽký trest za pokus zatočiť 0.3 m/s stúpanie.

Ale tvoj popis tých padáčkárov mi hovorí, že keby sme štartovali pred 12:00, asi by sme iba zleteli.

Nabudúce v takom horúcom vzduchu treba ísť jednoznačne na vysoký kopec. U nás je to SĽubica, alebo Bukovec. Na SĽubici dnes naši padáčkári zalietali 30km trojuholníky.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belani »

Jj, neskor to bolo fajne... Stacilo pockat kym padaky zacnu stupat :idea:

Napísať odpoveď