16.08.2009 Dubina

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

16.08.2009 Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vcera sme zleteli Haj. Moj plan na dnes mal dve varianty.
Dubina alebo Haj. Hlavny ciel bol aby Ivan co to zaletel. Obe varianty sa javili uplne rovnocenne a ani cestou rano ku garazi som nevedel kde skoncime.
Nakoniec naberame smer PP. Okolo pol jednej uz Ivan rozklada vranu. Prvy siel Jano. Druheho sme postavili na start Ivana. Laco vysielacku nechcel, tak som si ho zobral na starost ja - ked som ho uz vytiahol tak daleko z domu. Podmienky vyzerali velmi nepriemne, ale odstartoval vyborne. Prikazany smer do prava a uz naberal vysku. Po chvili uz to brusil nieco nad startom.
Riadenie rogala podla mna dobre. Prve pristatie bolo trochu na malej rychlosti (do vysielacky som mu aj kazal pritiahnut, a aj sam priznal, ze tuto chybu spozoroval). Po Jana slo Jarove Caddy, takze hned prihodili Ivana a coskoro bol na starte znova. Ja som zatial rozlozil mojho vtaka. Start sa po lacovom a jarovom odlete vyprazdnil a ostala tam len par mojich surodencov a rodicia. Zhadzujeme Ivana, ten uz leti len na pristatie a ide vyladit priblizenie a pristatie, kedze to nema (a nemoze mat) v oku. Odporucane miesto pristatia trochu preletel, ale pristal vyborne. Nasleduje Marek a hned za nim skacem do vzduchu ja. Stretavame sa po 4 minutach na pristavacke. Este spolocna fotka v plnej polnej so startom v pozadi, kofola a cesta do KE.

Okrem spomenutych letel este Jaro a robo. Robo sa vyskrabal nad start ale nakoniec aj tak skoncil na zemi. Lacov let som nevidel. A samozrejme startovne okno uzazvrel Edmond .

Skor kulturna akcia na podporu popradskych rogalsitov sa vyradila.
Na starte bolo 8 rogal. Urobilo sa 9 zletov. Tribuny boli plne, pilotom sa za ich vykony tlieskalo. Vsetko ako ma byt. Zachytil som na starte aj nejaky par na tursitike, ktory si veselo fotil nase vtaky.
Naposledy upravil/-a sidewinder v Po Aug 17, 2009 7:06 am, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

sidewinder a v akej polohe ste mali svoje vtaky ked vam ich fotili...??? :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Kedze som si chcel zaletiet na Slubicu, musim teraz večer trocha upravit moje ciele.
Naozaj super ked sa zide tolko rogal, rogalistov a ich polovičiek.
Jano šiel na XS podĽa mojich rad na radiu ale bolo poznať jeho znalosť miestneho kopca. STart super let okolo kopca tiež, skoda ze nebolo viac vetra, pristatie s malou korekciuo super. Ciel 1 splnený.
Ja som neštartoval hned po Ivanovi kedy to bolo super. Ciel dva nesplnený.
Ked som o kolo 15tej pri zapadnom vetre oberal šisky nebolo mi vsetko jedno. Tak som po 8 minutach krasne a ukazkovo pristal jak baletak, tak ako som to doteraz nerobil.
Aj kofola aj zmrzlina aj exkurzia cez Jarovnice boli fajn.
Nejake foto dam na ftp .

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Marián, nezodpovedne si nespomenul ešte jedného pilota, ktorý tú šnúru zleťákov uzatváral ako posledný, keďže musel okolo 15:00 splniť v meste nejaké služobné povinnosti. Takže posledný zlet som ešte urobil ja.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ospravedlnujem sa... naprava vykonana

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

to Marian: čo sa ma zobraziť po kliknutí linku "ftp"?

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Príspevok od užívateľa dragosek »

Jaro link sa z toho urobil preto lebo si dal za ftp bodku. upravil som to tak, ze som ti vlozil medzi ftp a bodku este medzeru.
Inac da sa linkovat rovno ftp. To znamena ze fotky zbali a skopirujes ich tam rovno do adresara public_html.
Potom sem len vlozis link v tvare

http://s.ics.upjs.sk/~deltaklub/nazov.zip - a malo by to fungovat.. (akurat tym deltaklub si nesom isty..) ale takto by to malo bezat.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Lietanie ako vystrihnute z ery socializmu, ked na kopci bolo viac divakov, ako pilotov... proste parada. Este stastie, ze som nedal prednost nejakej trapnej svahovacke na Haji. :lol: :lol: :lol:
Ivan mal vianoce, kedze lietal vo vyskach podstatne vyssich ako bolo miesto startu a po prepocitani casu letu na vranu to nebol zletak, ale pekne polietanie - tak do 10min. Vzduch sa mi videl na tu vranu dost "zivy", takze napriek tomu ze to Ivan vcelku dobre zvladal, tak sa musel aj dost narobit.

Co sa tyka miesta "stareho" startu na Dubine, myslim ze je zvolene velmi nevhodne. Tento pocit som ziskal az po pohlade z pristavacky. Co sa tyka prevysenia nie je to az take zle, ale samotne umiestnenie startu nie je vhodne.
1. Je zhruba v 2/3 vysky kopca, nie na vrchole, co robi problematicke nastupovanie do termiky, ktora sa este len zbiera cestou na vrchol.
2. Je na okraji "zaseku" do hrebena, co ma zase za nasledok, ze stupaky su deformovane "dizovym efektom"

a mimochodom, pesia cesta z parkoviska na stary start je porovnatelna s pesou cestou na novy.

Preto Ivan polietal uzasne, lebo s vranou dokazal svahovat na useku 50m nalavo a napravo od startu. (navyse s tou vranou to vyzeralo tak, ako keby sa otacal vzdy na mieste) Pri rychlosti nasich kridel to uz neslo.

Som presvedceny, ze keby sme startovali na "novom" starte, tak sa budeme vozit "do nemoty" Na pristavacke cely cas fukal +-juh, cca 4m/s. A to ani nehovorim, ze este nejake 3-4 minuty som svahoval na stromoch pred pristavackou. Jednoducho mi nejde do hlavy, ze ked fukne na starte zdrava 6-7, tak sa nepovozim. :oops:

Edmond, ja by som urcite energiu venoval na sprevadzkovanie toho noveho startu, a ked to dobre "zmanageujes", (gulas, pivko, muzika a baby/pre slobodnych :lol: /) tak vyprava v takom zlozeni ako bola vcera, by to tam scistila krajsie ako v medune :lol:

Moje "zachvevy" tu : http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2009/12:41

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

:-) Také obecenstvo mať na Háji, tak sa cítim ako gladiátor.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Ivan »

No včera to bolo super, všetky tie kilometre za to stáli.
Bol to príjemný pocit zistiť, že som dokázal čo to nastúpať. :D

Od svahu som odletel sam, čiastočne kvôli únave čo som začal pociťovať v rukách (tie otáčky šli pomerne v rýchlom slede a hlavne tie po vetre), ale aj kvôli tomu, že som stratil absolútne prehĽad o tom ako som dlho hore.
(Na štarte som si síce povedal budeš si rátať zákruty, ale po štarte som si na tom ani nespomenul :mrgreen:)
to prvé pristátie mi veĽmi nevyšlo, sústredil som sa viac na to či preletím tú druhú radu stromov. Keď mi došlo ,že to nepôjde tak som nasadil na pristátie, myslím že som šiel dosť pomaly na konci ma to zvrtlo do strany. Bolo to trochu tvrdšie ale zas žiaden karambol.

V druhom lete som si chcel hlavne napraviť to pristátie. Ale keď som prišiel nad vytipovanú pristávačku bol som ešte pomerne vysoko tak som tam spravil na Marianov pokyn 360ku, a ďalej vyklesával. Pár krát so mnou zavrtela turbulencia. Nakoniec som nasadil na pristatie možno som sa postavil skoro, ale veĽmi sa tomu dole ísť nechcelo musel som to poriadne priťahovať. Pristál som dobre takmer na fleku. :mrgreen:

Jaro mi potom vravel, že som mal doletieť až na pristávačku kde sadali oni. Tak snáď časom získam potrebný odhad.

Komplet víkend vyšiel super.

Kedy ideme opäť lietať?

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

Ivan napísal:Bol to príjemný pocit zistiť, že som dokázal čo to nastúpať. :D
Keď som ja prvýkrát začal stúpať s vranou (na Kohúte) myslel som že som niečo po... lebo som vždy letel smerom dole a tak som ťahal a ťahal a ono to išlo aj tak hore a hore, hrazda skončila až niekde pri kolenách, ja som pristál po pár metroch na štarte a vtedy som zlomil moju prvú trapézu, žial nie poslednú :(

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Peto skoda, ze si nebol. mohol si mat za vikend dva, tri treningove lety..

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

sidewinder napísal:Ospravedlnujem sa... naprava vykonana
Marián, to vážne nemuselo byť. Dúfam, že si to nevzal vážne. Ja som to vlastne tým krátkym príspevkom urobil. Nie som až taký samoĽúby, aby sa ma moje nespomenutie dotklo. Ja len aby boli presné údaje pre históriu ZL.

Touto cestou sa chcem všetkým hosťom (pilotom) poďakovať za početnú návštevu Dubiny. ToĽko krídiel pohromade tento terén ešte nezažil.
Len škoda, že nefúkalo tak, ako sme všetci predpokladali a očakávali.
Verím, že bude repete pri lepších podmienkach. V reštaurácii Delta v Hranovnici občerstvenie platím ja.
Deltaklub Poprad

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Vyzerá to tak, že fúkalo dostatočne. Len ste boli asi 2 km vedĽa vhodného miesta.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Podla mapy je ten start na smer 190~200 .. fukalo presne podla predpovede nejakych 250 a viac mozno az do 270. Najlepsi bol asi Ivanov interval kedy z vranou stupal a bol aj nad startom. Len je otazne ake to bolo dlhe. Robo sa tiez vyskrabal nad kopec ale zachvilu sedel na zemi.
Ak si dobre pamatam profil vetra tak vo vyssich hladinach bol cisty zapad.
Takze asi aj preto. Ak by to bolo rovno na komoru mozno by fungoval aspon cisty svah.

Napísať odpoveď