25.08.2009 Haj

Letové dni 2009
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

25.08.2009 Haj

Príspevok od užívateľa juraj »

Pomerne neskoro (teda pre Gaspiho urcite) zraz pred garazou (12.30), pomerne velka vyprava - 5 pilotov a jeden ziak s pomerne zaujimavymi pokusmi a vysledkami.
1. Ivan letel v rybe. Asi sa v nej necitil dobre, lebo pristal vyskovo asi 50 m pod startom a kridlo letuzneschopnil. Seba nie, ale uz si urcite bude pamatat, ze kridlo potrebuje rychlost, aby bolo ovladatelne.
2. Marian ho isiel iniciativne zachranovat a ostal v tom sam. Zda sa, ze uz na kopci neboli mladsi piloti odo mna a Vronku
3. Mucha si vyskusal Magic s velkym M. Teraz zistil, ze existuju kridla, ktore na starte vztlakuju a pri ktorych sa prejavuje prizemny efekt
4. Vronka letel v Macingovom postroji. Po pristati kupil od Muchu jeho rybu. Mucha uz ma moj novy postroj Woody Valley
5. S Lacom som sa nestihol pozhovarat
6. Marian sa po pristati nezhovaral s nikym
7. V ramci zakonnych obmedzeni zhora a zdola som sa pokusal doletiet na Sorosku, vydalo len za Hrhov. Kym som bol v TMA, bolo by to islo vyssie, mimo TMA ani bohovi. Zajtra skusim dat tracklog na XC. Asi 2,5 hod, po navrate na Haj som musel bojovat s termikou o povolenie pristat.

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

No vyzerá to tu ako v tichej domácnosti. Skúste sa niekto rozpísať kto, kde, ako, s kým, za koĽko, prečo...., a tiež dôkazový materiál

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Bod 2 a 6 nerozumiem. A čo to vlastne Ivan robil, a na čom letel?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ta nic zaujimave, Ivan nam to zavesi alebo napasal.. neviem v malej mulde do kopca. To ma netrapi absolutne. Preco sa to stalo to je skor na debatu v kruhu instruktorov. Ani to mi nevadi, ze sme to vyniesli dvaja s ivanom.. mam energie dost aj na dva take zachranovacky za den. Mna neskutocne vytocil ten pristup ostatnych pilotov. Cakal som, ze sa niekto vyberie za mnou (6 lietajucich sme boli) ale nic. A co ma uplne dorazilo ked som zbadal , ze "pretekari" naskakali do vzduchu, ako keby sa nechumelilo. Ivan sa sice do vysielacky ozval, ze je oki ale to bolo 30s po dopade, takze musel byt z toho este dost mimo. kludne mohol mat nieco zlomene a alebo este potom odpadnut neviem (proste najhorsi scenar) No a co by som s nim sam v takom pripade poriesil v polke haja??? Keby aspon pockali kym ho nenajdem (co mi tiez trvalo) a nezistili: "pocuvaj ako je na tom vsetko oki?, netreba helfnut, mozme letiet?" Ale nie - suuup ho tam sak treba lietat. Akoze z toho som zostal uplne mimo. Aky ma potom zmysel pravidlo: nechodit lietat sam?
A keby sme tam sli vsetci nic by sa nestalo.
Proste to ma vytocilo iba toto jedno. Mozno reagujem prehnane.

Ale hovorim toto je len moj vnutrony pohlad, na nikoho tym neutocim, sam sa musim vyrovnat s tym, ze je to proste tak.
A lacovej Adi dakujem, ze mi postrazila veci a kridlo kym som bol s ivanom a pretekari na trati :-)

TO je myslim tema pre cast bezpecnost. Akesu su hranice pomoci pilotovy v nudzi, co je malo a co je akurat.

A nakoniec ma zacalo trapit co by sme urobili, keby to tam zavesil nejaky neznami padackar?? nevybodli by sme sa nanho?? Pokial sme schopny zrieknut sa svojho programu v prospech niekoho uplne ineho, cudzieho?? Alebo opacne garzde, ako by zareagovala skupina padackarov, keby tam ostal nejaky rogalista...
Naposledy upravil/-a sidewinder v Ut Aug 25, 2009 11:55 pm, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

PodĽa všetkého info o dnes plánovanom lietaní na Háji existovalo, akurát som ho akosi prehliadol. Asi by som pre moju nútenú zaneprázdnenosť v priebehu dňa tam aj tak nešiel.
Telefonát Jara M zo štartu na Háji ma však evidentne prekvapil - podobne, ako jeho info, že tam fúka slabo.
V Poprade, na rozdiel od Hája, fúkalo celý deň nádherne (tak akurát!) a z juhu. O mojom dnešnom polietaní na Dubine v osobitnom príspevku.

Laco a Marián na Háji uleteli čo, ak to nie je tajné?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ăšprimnú sústrasť, Marián. Vyzerá to, že rogalisti začínajú konvergovať k povahe priemerného padáčkára (česť výnimkám). Nebolo to od nich pekné, že ťa v tom nechali samého - buď ti mali pomôcť, alebo keď ste si boli istí, že Ivanovi nič nie je, mali ťa od toho odhovoriť (tým mierim hlavne na Juraja).

Keby bol Ivan v poriadku, nechal by som mu to krídlo vyniesť/zniesť samotnému. Z motivačných dôvodov :) Bolo to na začiatku lietania, takže času mal dosť, a určite by to zvládol - len by sa nadrel (a o to ide).

ToĽko úvaha nezainteresovaného generála po prehratej bitke :wink:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ešte, keď to porátam: okrem Mariána tam boli už iba traja starí piloti (Juraj, Vlado, Laco) a Jaro Mucha. Ako poznám Jara, tak od neho sa takéto veci nedajú čakať, takže to bolo na vás troch. Niekto z vás to mohol skoordinovať. Veď s týmto sme nikdy nemali problémy.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Nechajte prehovoriť aj Ivana :shock:
Ivan maš lietať vlastnou hlavou a nie tou na radiu. Inštruktor ti sice chce len dobre ale vidíš že jeho hlava na drôte je ako erotická linka ... ,toĽko adrenalinu a vzrušenia. aj toto je okamžik prečo lietame a nazyvaju nas adrenalinovým športom. :lol: :lol: :lol:

Problem vidím v tomto: Mame toĽko malo stromovačov, že nie sme dostatočne vycvičení na krízove situácie. Je to to isté ako s vybavením veternými rukávmi a flerami. :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Marian nam to natrel, a vcelku opravnene. Zlyhali sme vsetci, ktori sme nesli pomoct.
Viem ponuknut len pohlad cloveka, ktory lieta vyse 20 rokov, vyse 20 rokov je aj instruktorom a uz sa zo stromov napomahal mnohym ziakom. Vela krat v minulosti kvoli ziakom prisiel o najlepsiu cast dna, pripadne o moznost polietat si, pripadne o moznost urobit dobry prelet. V ramci funkcie obetoval vela svojho volneho casu a aj vlastnych penazi pre druhych. Tento clovek sa teraz k lietaniu dostava velmi zriedka a je mu nesmierne vzacna kazda chvila vo vzduchu. Ked sa stane to, co sa stalo vcera a ziak sa ozve, ze je v poriadku, rozhodnutie tohto cloveka je ovplyvnene vsetkym doteraz spomenutym a pritomnostou obidvoch instruktorov daneho ziaka. Pomoc sa sama iniciativne ponukla a ten clovek dal jednoducho prednost lietaniu. Ivan, prepac, asi si si teraz vybral dan za to, ze sme Ti tolko nosili kridlo pocas vycviku.
Marian, Tebe kazdopadne patri absolutorium a kym Ivan bude lietat, asi Ti to nezabudne :D a nam tiez nie :( Ale aj tak si myslim, ze to nie je s nasou solidaritou az take zle)

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Ivan »

Reagujem až dnes, lebo včera som po sprche okamžite odkvecol.

Prvom rade sa ešte raz poďakujem Mariánovi, že mi pomohol.
ĂŹakujem.

Teraz k samotnému "letu". Ă

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

Ivan a zavesil si to na strom alebo do zeme?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ivan, aké krídlo? Mal si vyrazený dych, alebo si bol iba unavený?

Juraj, doterajšie zásluhy ti nikto neberie. Ale ako ten s najväčšou autoritou si to mal aspoň zorganizovať. Lebo keď to necháš na ostatných, vidíš ako to dopadne - a vrhá to zlé svetlo aj na teba. Iba predpokladám, že si štartoval prvý, a zvyšok "stáda" ochotne nasledoval tvoj príklad.

Nemienim moralizovať, ale treba si najprv naliať čistého vína.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Ivan »

peterb napísal:Ivan a zavesil si to na strom alebo do zeme?
Stromy(Kríky) ma trochu spomalili, ale dopadol som na zem.
pegas napísal:Ivan, aké krídlo? Mal si vyrazený dych, alebo si bol iba unavený?
Vrana a mal som vyrazený dych. Robil som 13 rokov karate únavu a vyrazený dych dokážem rozoznať. :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Tak to bol asi vážny dopad.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Gaspi, nestartoval som prvy, mal som tam ako ziaka Jara Muchu. Ja som nevidel na Laca, lebo rozkladal na hornej lucke, myslel som si, ze isiel s Marianom. Preto som to neorganizoval a nechal odstartovat Jara a za nim som isiel ja.

Napísať odpoveď