01.09.2009 Háj

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Ivan »

No zhrniem aj ja seba ...

štart + ryba OK

let(zlet) +ryba OK
(dával som si veĽký pozor na rýchlosť ,"let popri svahu" potom 2x180ka a let na pristávačku)

pristatie + ryba OK
(pristavalo sa mi super aj keď som nevidel fléru, keď som pristaval, rýchlosť som si udržal.)

Neviem posúdiť či som bol blízko alebo ďaleko od svahu, je to veĽmi subjektívne, ale myslím, že tam bola rezerva :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som mal 1. let po 4 a 1/2 mesiaci.
start dobry, pristatie velmi dobre.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Ivan, z mojho pohladu tvoj let popri kopci bol doby, tak akurat prisposobeny "stavu a povahe vozovky" (teda tvojim skusenostiam) Ohladom tvojich predchadzajucich zazitkov som cakal ze budes dalej, takze traumu si zrejme uspesne vyriesil. 8)

Bol som svedkom aj Norovho pristatia, proste naaadhera. ako z velkej knizky :wink: .

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Tu je moj tracklog http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/11:29
Mne sa to zdalo turbulentne a stalo ma to vela sil. Nemal som ani pomyslenie na fotografovanie pocas letu. Drzal som sa hrazdy ako kliest. Dve hodiny stacili. Aj tak som bol vecer dobity ako pes. Som rad, ze sa nikomu nic nestalo :)
Peterb - dakujem za pekne fotky z pristatia, vies mi tie dve posledne poslat mailom?
Pre ziakov to bolo az okolo 16.00. Myslim, ze nabuduce sa musi niektory instruktor obetovat a bud ist planovito na kopec neskoro alebo s nimi vyckat.
On ten Haj niekedy funguje presne tak, ako si to pamatam z dob svojich zaciatkov, t.j. pokial nieco nepokazia mraky, pripadne jz. vietor, najlahsie sa da udrzat vo vzduchu po tej stvrtej.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Turbulentné to bolo, lebo boli nízke dostupy a netienili to mraky. Ale zažili sme už aj omnoho horšie (s Lacom na Dubine, alebo na jar na Včelároch). Teraz to bolo síce sekané, ale chýbala tomu sila. Len pár krát mi vário zapípalo pri 6 m/s, ináč to bolo slabé aby ma vystrašilo. Ale fotil som až neskôr - to si bol Juraj možno už na zemi.

Na mieste ostatných inštruktorov by som sa rozhodne neobetoval. To by muselo byť na komerčnej báze - ako to robí Plučo. Alebo, keby si to inštruktor chcel vyskúšať tak neskoro. Ă

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belani »

to Edmond: Neviem ci toto po mne precitas ale tento rok znovu nebude na Presnosti L14 - ovy rukav.... :) Nedal by sa nejaky "pozicat" z popradskeho letiska? :D

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

belani napísal:to Edmond: Neviem ci toto po mne precitas ale tento rok znovu nebude na Presnosti L14 - ovy rukav.... :) Nedal by sa nejaky "pozicat" z popradskeho letiska? :D
Ja som taký veĽkodušný, že ten vzorový a úkážkový rukáv Dragošek made požičiam gratis na celú súťaž.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belani »

Mno to som rad! :D Juraj Ti povie kto Ti to nezabudne....

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Jano, ja som uz zabudol, kto mu to nema zabudnut :D

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

juraj napísal:Jano, ja som uz zabudol, kto mu to nema zabudnut :D
... veď predsa slovenské závesné lietanie, asi!!!

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

To Ti to uz davno zabudlo :D

Napísať odpoveď