01.09.2009 Háj

Letové dni 2009
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

01.09.2009 Háj

Príspevok od užívateľa pegas »

Prvý :-)

ZatiaĽ iba tracklog
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/12:13

Nechce sa mi písať, tak to zhrniem v dvoch častiach:

Fakty:
Juraj - otočil Sorošku a mazal domov
Robo Murín - otočil Hrhov a zdochol na ceste späť
ja - nad štartom som čakal na Laca (neúspešne), potom za Robom otočiť aspoň Hrhov, oproti Juraj, na skok do Maďarska, celkom 3 hodiny, 44 km, super pristátie
ostatní - rôzne zleťáky od levelu "regurál" až po "non plus ultra"
celkove - dostupy mizerné (1500 m), vietor 10-20 km/h, vo vzduchu "rozbitý kolotoč" (ako to nazval Robo Kaučárik), z Egedu zaleteli padáčkári 40 km FAI trojuholník a išlo im to do 1900 m

Fotky a dojmy:
Obrázok - PohĽad na dolinu a jej polia (tie hnedé naozaj nosili - hlavne podvečer).
Obrázok - Drienovecké pueblo - architektonická avantgarda :-)
Obrázok - VĽavo je reštaurácia Orgován, vpravo sa dá pristáť. Prístupová poĽná cesta je od vodárne vĽavo dolu.
Obrázok - Futbalové ihrisko v Drienovci. To nie je deformácia perspektívou! To tak naozaj vymerali :-)
Obrázok - Ja ich hĽadám po celej doline, a oni už sedia v krčme!
Naposledy upravil/-a pegas v Ut Sep 01, 2009 10:21 pm, upravené celkom 2 krát.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

druhy...
polhodinka, inak pekny, prijemny den...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Treti!! ako vzdy stabilne "křoví" pre lietajuci zvysok.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

stvrty

1,5hod, blbe pristatie

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Krovi? Bola krv? Sem s tym :twisted:

Gaspi, pekny prelet! Nice

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

piaty (ale v čase keď písal prvý tak ja som už krúžil po parkovisku aby som našiel miesto na zaparkovanie v prešove)

blbo nastavený úväz = zleťák, ale pekné pristátie, pridám aj fotky z jurajovho pristátia

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

caute gaspi kolko vam tam fukalo realne ???

Lebo mi sme tu mali celkom veselo v case 13:00-16:00 cize do casu mojho startu okolo 10 m/s po starte uz iba 7 m/s

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Peter ako mozes napísať ze blby uvez. CO tam vsetci robíte, na com si to letel, kto ta kontroloval, minule stromovačka a teraz zase kiks. Kosicania zvazuje sa vam to k pruseru. Dufam ze na pristavačke ste "netradične" mali aj rukav.

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

co to je rukav ?? :D

ja osobne ho nepouzivam a to uz len preto ze vsade mam daky indikator smeru aj sili vetra :lol:

ale netvrdim ze ked idem na pristavacku a cirou nahodou nezabudnem fleru v garazi tak ju tam picnu :roll:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

GAspi to ihrisko je fakt na pobavenie. Asi ho lajnoval poriadne opity udrzbar. Das mi autorske pravo zverejnit tvoju fotku niekde v novinach? Alebo to chces urobit sam? Mozno vyhras par eur v novom Case za "postrehy od citatelov". Hmmm?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Edo, autorské práva ti nemôžem dať, to sa nedá. Ale môžeš to použiť. Moja taxa je 30%, či?

Jaro, fangĽu bol zapichnúť Juraj. A našťastie si tam nebol ty, aby si ju mohol "tradične" schovať do svojho auta :-)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

O uvaze na delte mozte lamentovat kym ju niekto skuseny nezaleti a nepovie. ale ja som na nej lietal a bola ok, Marek na nej svahova 1,5h na kapusanoch a bola OK. Ja tvrdim, ze si netahal alebo tahal zle. :-)

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

jaro napísal:Peter ako mozes napísať ze blby uvez.
Celá sranda je v tom, že som si úväz posunul málo dopredu a musel som ho veĽmi ťahať a aj napriek tomu , že som ho ťahal jak divý mi hovorili, že som bol aj tak pomalý. Pritiahnuť pred pristátim som ho musel dvoma rukami a jednou nohou
Naposledy upravil/-a peterb v Ut Sep 01, 2009 11:39 pm, upravené celkom 1 krát.

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

Ešte pridávam fotky z jurajovho pristátia. Je to séria snímok robená mobilom ale urobilo ich len 6. Všetci ostatní pristávali ďaleko na to, aby som ich odfotil bez zoomu. Ospravedlňujem sa všetkým za prácu s fotkami na fóre, vkladám ich tu po novom prvýkrát
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

skutak napísal:co to je rukav ?? :D
ja osobne ho nepouzivam a to uz len preto ze vsade mam daky indikator smeru aj sili vetra :lol:
ale netvrdim ze ked idem na pristavacku a cirou nahodou nezabudnem fleru v garazi tak ju tam picnu :roll:
Skuťák, často uvažujem, či si nepolepšiteĽný, neprekonateĽný alebo priam zábavný. To slovo "picnu" si myslel s "č" alebo len s "c"?

Ešte že sme inteligentní a dovtípime sa, čo chceš napísaným povedať. Ináč totálnym ignorovaním interpunkčných znakov môže napísaná veta alebo slovo nadobudnúť často absurdný, nelogický alebo až smiešny význam. PonáhĽanie sa nie je dobré ani pri sexe ani pri písaní. PonáhĽaním to môžeš akurát tak pobabrať. Nauč sa používať voĽbu "NáhĽad". V "náhĽade" je Tebou napísaný text prehĽadnejší a Ľahšie v ňom identifikuješ prípadnú chybu - ak o to vôbec stojíš!!!

Môj názor k používaniu rukávu.
Myslím, že rukáv nemôže byť pilotovi na škodu - môže mu pre lepšie zorientovanie sa iba pomôcť. Ak je pristávačka na väčšom priestranstve, kde nie sú poblízku stromy alebo krovie, tak je akýkoĽvek ukazovateĽ smeru vetra pre pilota predpokladom bezpečnejšieho pristátia. Každý dobrý pilot vie, že na rôznych miestach toho istého väčšieho priestranstva môže mať vietor rôzny smer i silu.

Dobrý ukazovateĽ smeru vetra má byť rozoznateĽný už z väčšej diaĽky i výšky a mal by obsahovať dve kontrastné farby - najlepšie červenú s bielou alebo červenú so žltou. Tieto požiadavky najlepšie spaňa veterný rukáv. Ten by mal pozostávať z minimálne piatich pruhov, striedavo červenej a bielej resp. žltej farby, pričom prvý a posledný farebný pruh má byť tmavšej resp. červenej farby. Tieto zásady konštrukcie ukazovateĽa smeru vetra (veterného rukáva) sú obsiahnuté i v leteckom predpise L14.
Nič lepšie pre tento účel sa počas histórie letectva sa nevymyslelo a každé iné experimentovanie či pokusy o lepší výmysel sú kontraproduktívne. Netvrdím, že na štarte nestačia farebné alebo aspoň biele "fléry". Ak ich tam zabudneme, alebo necháme, tak aspoň nie je škoda. Napokon, každý si lietanie zorganizuje, ako sám chce a ako mu vyhovuje.

Napísať odpoveď