01.09.2009 Dubina

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

01.09.2009 Dubina

Príspevok od užívateľa marek pp »

Takže do tretice aj niečo spod Tatier.
Na štarte Deltaklub Dragošek a Jaro s Jančom zo SVN (asi to už premenujeme na Deltaklub Tatry) :-)
Fúkal J-JV, 6m.
Ja dnes 2h. S Jarom sme cvičili ustreďovanie stupákov, čo sa nám aj v celku darilo. Viac ako do 1400m to však nešlo.
Dúfam že niečo napíšu aj chalani.


Nejaké foto pridáme neskôr. Videá na FTP .
-----------------------------------------------------
alebo si to stiahnite zbalene TU (17MB)

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Príspevok od užívateľa dragosek »

Edmond PP
Dnes na Dubine lietali skutočne všetci členovia a piloti Deltaklubu Poprad, či skôr Deltaklubu Tatry. Ăščasť teda bola 100-percentná (!!!). Takou účasťou na lietaní sa asi nevie pochváliť iný deltaklub na Slovensku.
Budem presný. Boli sme všetci (!) štyria: popradčania Marek a Edmond a piloti Jaro a Jano zo Sp. N. Vsi.

Fúkalo menej, ako bol predpoklad. Na štarte sme boli okolo 13,30 ale lepšie začalo fúkať až pred 15,00. Prvý odštartoval Jaro, za ním Jano a s menším oneskorením za nimi i Marek (bol si pohĽadať na pristávačke 4 zabudnuté spíry z predchádzajúceho lietania - a napodiv, vrátil sa na štart i s nimi). Po Marekovom štarte vietor znateĽne zoslabol a ani do hodiny sa nezlepšil.
Smutný z vývoja vetra som napokon tesne pred 17,00 odštartovalna i ja , ale iba na 5 minútový let štart-pristátie. Jaro sa nad Dubinou vozil 2,5 hod. Marek 2 hod. a Jano cca 1 hodinu.
S TWR Tatry sme dohodli výšku 1800 m (na QNH), ale chlapci mali dostupy max. 1300 - 1400 m. Verím, že svoje dojmy z lietania napíšu sami. Jaro urobil za letu pár pekných záberov, nejaké i Marek. Určite ich priložia k svojim príspevkom.
75% pilotov z dnešného letového dňa bolo nadmieru spokojných, ostatných 25% (Edmond) sa vytešovalo pohĽadom na ostatných vo vzduchu. Záverečný rozbor lietania sa uskutočnil klasicky v reštaurácii Delta v blízkej Hranovnici.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

joj mareek ta ty si neodkladaj tote tickydo plachty na pristavacke, pojde kombajn zatupi kosu.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marek pp »

:oops:
Na dobrom mieste som si ich nechal, tam to už bolo pokosené :-).
Nabudúce si dám bacha.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Marek, po zatve sa robi podmietka diskami, mal si pockat a nasiel by si zo 50 spiriek. :lol: :lol: :lol:
Ja som nakoniec zrusil výtet Dubina lebo som kladol obkladačky. Moj kratky výlet na Bučie bol len v ramci relaxu. V tom PP mate bohovský progres, mas s vami radosť. :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

sidewinder napísal:joj mareek ta ty si neodkladaj tote tickydo plachty na pristavacke, pojde kombajn zatupi kosu.
Marekovi sa ospravedlňujem za nepresnú formuláciu. Marek si tam tie spíry fakticky odložil, lebo nechcel preťažiť Jarove VW Cady.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

jaro napísal:Marek, po zatve sa robi podmietka diskami, mal si pockat a nasiel by si zo 50 spiriek. :lol: :lol: :lol:
Ja som nakoniec zrusil výtet Dubina lebo som kladol obkladačky. Moj kratky výlet na Bučie bol len v ramci relaxu. V tom PP mate bohovský progres, mas s vami radosť. :lol: :lol: :lol:
Jaro, budeme "na klube" uvažovať, či ťa nevezmene do Deltaklubu Tatry. Ja budem hlasovať "za". Bude ťa to stáť jedno pivo Ĺ ariš 12%.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Rad sa pridam alen nemôžem. Keďže som s PetromB sami v PO musim teda ostať hajiť koňarske farby.
K tým štartom: pozeral som video, mslim že oba štarty boli v poriadku. Jano sa s krídlom zoznamuje a kedtze ma reflex na okamžité pritiahnutie bolo to v poriadku. Príde na to ako s tým nehádzať a dať ten správny uhol nábehu na takomto terene a takomto vetre. Ale reakcia bola veĽmi dobrá u oboch.
Naposledy upravil/-a jaro v St Sep 02, 2009 2:41 pm, upravené celkom 1 krát.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Jaro nech si radsej reinkarnuje Deltaklub Presov, ved s Petrom Benkom su uz dvaja. Do sprisahania im chyba uz len jeden! :D Nech mame na vychode tri silne kluby (co bude viac ako na celom zvysku Slovenska) :lol:

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Jaro , neprevracajte kabáty v prospech KE :idea:
:D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Kelek, Ty mlc. V utorok sme boli len krok od zorganizovania majstrovstiev vsl. kraja. Na Haji nas bolo osem, ak pripocitam DK PP, Sojku, Dropka , Galu a Niznera, bude nas 16, co je viac ako chodi pilotov na M SR. Myslim, ze na vychode by sme vedeli dat dohromady 20 lietajucich pilotov.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

No mi západňari sa tiež nedame BA+BN+ ZA (Belan a spol.) cca. 20-25 pilotou bezmotorové ZK + cca.10 MZK :idea:
:D
A mimochodom mohli ste si zorganizovať kolo Východ- MSR
:lol:
Bodaj by ste došli v takom zložení aj do ZA. :?:
Ja neprídem :cry:

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

:shock:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

vychod 20... zapad 30, stred 50... a ked dojde na kolo MSR .. hmmmmm z tazkou biedou 8 ludi.
(nic ma do toho nieje len postreh).

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

PodĽa posledných dvoch viet to odhadujem na rozvinutú schizofréniu s nevratnými zmenami. Liečba by bola neúčinná.

Sorry Marián, to nie ty, predbehol si ma.

Napísať odpoveď