15.09.2009 Háj

Letové dni 2009
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

15.09.2009 Háj

Príspevok od užívateľa pegas »

Tracklog:
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/13:37
16 minút, prevýšenie 140 m

Po odrieknutí všetkých sparingpartnerov som riešil problém, kde vysušiť krídlo po poslednom pristátí v búrke. Manželka sa nado mnou zĽutovala, takže som ho mohol sušiť na Háji. Urobili sme to ako rodinný výlet - ja si zletím a moje tri baby za to zoberiem do reštaurácie.

Počasie bolo veĽmi zaujímavé:
Pri studničke fúkal SV-V 2 m/s,
na pristávačke pod rampou J 1 m/s,
na štarte JV 3 m/s.

Ĺ tartoval som pomerne neskoro - o pol štvrtej - a prekvapilo ma Ľahké stúpanie popri svahu. Stromy na celom svahu, až po malú muldu, česal svieži vietor. Bez problémov som popri skale osmičkoval 140 m nad štart a chcel som vyskúšať veĽkú muldu - hlavne jej začiatok, ktorý je orientovaný viac východne. Už na začiatku malej muldy som dostal silný klesák a protivietor. Malo ma to varovať, že moje predpoklady sú chybné, ale ja som to tvrdohlavo šikoval do veĽkej muldy. A tam nič, len nulka a 15 km/h protivietor. Po vetre pár bublín a jeden orol. Nebol som veĽmi motivovaný udržať sa (moje baby mi dali pomerne málo času), tak som to len tak flákal. Naspäť som to ťahal bez fantázie, rovno do malej muldy, kde nič nebolo. Pristával som pri studničke smerom na SSV.

Napísať odpoveď