19 - 20.09.2009 Stranik - presnost pristatia

Letové dni 2009
Tono
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut Máj 06, 2008 12:53 pm

Príspevok od užívateľa Tono »

pegas napísal:, ale tohtoročná súprava detských pančúch sa mi veĽmi hodila. Malej sa páčia hlavne tie zelené :)
Gašpi, ak chceš vymeniť farbu, alebo veĽkosť, tak pri najbližšom stretnutí ti to vymením.
" Darovanemu koňovi na farbu nepozeraj" ty notorický pod...ač :wink:

Dovolil som si suplovať úlohu organizátora.
Odkaz na sponzorov:
detské pančuchy - www.pleso.sk
pánske ponožky - www.pauma.sk

livia
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Sep 21, 2009 8:56 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa livia »

Ako nový užívateĽ (kedže mi to môj pán a manžel v jednej osobe dovolil), ale súčasne aj jedna z niekoĽkých zúčasnených manželiek a priateliek, sa chcem poďakovať organizátorom za príjemnú akciu a spoločnosť. Vďaka patrí aj Ľubke Murínovej za pomoc s malým Sladkým. :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Tono, farby sú OK. Doma som dostal pochvalu, lebo sedela aj veĽkosť. Už ich nosí :-)
Obrázok

livia
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Sep 21, 2009 8:56 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa livia »

V mene rodiny Sladkych sa chcem poďakovať Tonovi za punčošky pre maleho Danyho. Farby su OK, veĽkosti budu ako uliate prave včas cez zimu. Malá Tánička je super.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Ivan »

Tak ako vždy zopár dní na utrasenie všetkých pocitov a zážitkov. :mrgreen:

Skrátka a dobre bolo super, mojim cieĽom bolo úspešne prejsť na deltu a to sa myslím podarilo, ale pekne poporiadku.

Stihol som 5 štartov.

1. štart (J) vrana (nesúťažný) štartoval som sám, myslím, že priamo pri tom bol Noro. Dalo sa. Vraj som to veĽmi klincoval k zemi, ale ubehol som to :D takže som odštartoval. V tomto lete som sa necítil vo svojej koži mal som problém sa preklopiť, neviem či to bolo úvezom alebo len nervozitou.
(pristatie mimo kruh,rýchlosť dobra pistatie tiež Laco skonštatoval, že som pri pristáti pumpoval a že keď chcem na deltu nemal by som to robiť.)

2. štart (J) vrana (súťažný) hlave bolo vyriešiť problém s úvezom, nakoniec sa to podarilo. ten to štart bol tiež samostatný. Myslím, že som to klincoval tiež i keď menej. V tomto lete som si už skúsil aj pár krát povoliť krídlo a stále ho neťahať. Pár zákrut a už som šiel dolu. Skúsil som sa trafiť do kruhu, ale skončil som približne na tom isto mieste kde štart pred tým. Pristatie bolo OK.

3. štart (Z) vrana (súťažný) tu sa to všetko zaseklo, J už nebol na programe. I keď som sa po dlhom čakaní dostal na štart. Juh už nefungoval ani trochu. Marián navrhol či to neskúsim na západ. Po chvíĽke váhania som usúdil, že buď to bude ten západ alebo nič. Rozhodnutie bolo jasné, skúsim ten západ. :)
Prvý štart sa nepodaril stará dobrá klincovačka, krídlo ma predbehlo a už som šúchal padák po zemi. :mrgreen:
Dlho netrvalo už som bol späť na štarte, rady od Marina zabrali a ja som odštartoval. Po štarte nesledoval veĽký prepad a mne sa naskytol pohĽad do koruny stromov. (pritiahol som a nasmeroval som si to do tej najväčšej medzery) "buď to preletím alebo tam zahniezdim." Po chvíĽke krídlo zavztlakovalo a ja som ponad zelenú hradbu preletel.
Naberal som smer pristávačka, lebo som bol o poznanie nižišie ako keď som štartoval z juhu. Do kruhu som nedoletel, podla slov Roba som pristal pekne.

Deň druhý "Delta deň."

4. štart (J) delta. Ĺ tart bol dobrý (pod dohĽadom), letelo to super to už nie je vrana. Nad pristavačkou som si skúsil jednu 360ku a zopár zákrut, potom som nasadil na pristátie. Mal som tam trochu problém s rybou: nemohol som vytiahnuť nohu, ale mal som dosť času sa s tým popasovať. Pristáva to trošku rýchlejšie, ale ubehol som to.

5. štart (Z) delta. Keď som prišiel na kopec, pôvodne som nemyslel, že pôjdem ešte jeden štart z deltou, ale podarilo sa. Na kopci sa začala tvoriť zápcha. Keď som šiel k svojmu krídlu predieral som sa pomedzi krídla ako medzi stánkami na jarmoku. :D Zazipsoval som sa do čakačky na západný štart a o chvíĽu som to odpálil. (toto sa už tak neprepadlo ako, vrana a šlo to pekne hore). Vyletel som do priestoru, okolo sa flákalo zopár padákov a niekde cestou som stretol aj Laca. Na môj vkus tam bolo pomerne tesno, ale dlho som sa nezdržal a porúčal sa na pristávačku. Znova som si skúsil 360ku a pár zákrut. Krútil sa tam aj nejaký padák. Potom som nasadil na pristátie a pristál.

Unavený som už len sledoval úspešné aj menej úspešné pristátia ostatných pilotov.

Aby som to zhodnotil na koniec. Som rád, že so sa tejto akcie zúčastnil, chcem sa poďakovať organizátorom, zablahoželať víťazom a dovolím si vysloviť aj jedno malé želanie.
"Kiež by som začal častejšie sedlať deltu ako starú dobrú vranu."

Letu zdar.
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

co castejsie? ja vidim tu deltu ako istu. ;-)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

livia napísal:Ako nový užívateĽ (kedže mi to môj pán a manžel v jednej osobe dovolil), ...
Lívia, nepreháňaj to tak, lebo Jurajovi budeme všetci závidieť. Mohla by si mu doma urobiť trochu dusno, ako to máme my ostatní ženáči :D

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Tak Juraj skor by to bolo zaujmavejsie keby ta zdolam s vykonnim kridlom a nie s dakou deltou :lol:

Gaspi skor by som bral pravidlo ako nesmie lietat s inim ako MSR :D ale to nezavysi od mna

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

skutak napísal:Gaspi skor by som bral pravidlo ako nesmie lietat s inim ako MSR
To by bolo veĽmi prísne a zložité (čo keď by vynechal MSR, alebo čo keď na konci sezóny predá svoje krídlo?). Ak treba nejaké nové pravidlo, tak musí byť jednoduché, Ľahko kontrolovateĽné. Žiadne lustrovanie 3 roky dozadu, kto kde s čím lietal. Preto som za dištanc odkrytého priečnika pre víťazov predchádzajúceho ročníka. Aj žiak, ktorý je schopný pristáť v kruhu, je zrelý na prechod na lepšie krídlo v nasledujúcej sezóne.

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Ano mas prvdu skor daki distanc

Tak uvidime co o rok bude :D a urcite budem riesit dake pomale kridlo :lol:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Nemyslim si, ze je potrebne zavadzat nejake nove pravidla do "Presnosti". Juraj S. ju vyhral uz aj s Combatom... a tusim ze ked jeden rok mal atlasa, tak vtedy to nevyhral... Ja som taktiez vyhral vtedy, ked som lietal s glagodzilou (Gaspi potvrdi, ze to uz bolo "nejake" kridlo :lol: ) a teraz, ked som ladil fanfexa, tak ... nic.
Hlavne nezabudnime na to, co je najdolezitejsou myslienkou tejto sutaze :idea: :shock: :wink: :shock:

A okrem ineho, kazdy kto sa zucastnuje tejto sutaze zvysuje bezpecnost nasho sportu - lebo tolko zdokumentovanych pristati nemame pocas celeho roka. A je sa na com ucit...
Naposledy upravil/-a Laco v St Sep 23, 2009 11:45 am, upravené celkom 1 krát.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Kolegovia piloti, byt na Vasom mieste, asi by ma tiez stvalo, ze tu jeden clovek casto vyhrava a dokonca si na presnost zoberie ine rogalo, nez na ktorom lieta pocas roka. Neviem, ako by som sa branil. Zakaz odkryteho priecnika je jedna moznost, ale nezabudajte, ze mam aj Magic Six.
Ale jedno riesenie mi napadlo: co keby ste pocas sezony kladli vacsi doraz na to, aby ste pristavali tam, kde chcete vy, a nie vase kridlo? Inymi slovami, naucte sa lepsie pristavat. :D
Skor by som sa prihovaral za to, aby sme na buduci rok nepovolili dotyk hrazdy so zemou - takto by som nemohol s Deltou urobit to, co som urobil. A nam by malo ist aj o cistotu pristatia. Pokial sa pamatam, asi pred tromi rokmi bolo take pravidlo a vtedy som mal kvoli dotyku hrazdy so zemou jeden neplatny pokus a preto som to nevyhral. Je to pravidlo rovnake pre vsetkych a lahko kontrolovatelne. Beriete?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Lenže dotyk hrazdou frustroval všetkých. A my chceme vyšachovať iba teba. :wink: Mám ďalší nápad - čo keby sme ti počas pristátia zakázali prehmatnúť ruky na trapézy?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Gaspi, som rad, ze si ma nesklamal, si hlavicka, to je jednoducho genialne. Ale nohami by som mohol? :D

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

no Juraj tak take pristatie by som si od teba pozrel :lol:

to by sme dali potom aj na nem. stranky :idea:

Napísať odpoveď