19.-20.9. Stranik moja nepresnosť

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

19.-20.9. Stranik moja nepresnosť

Príspevok od užívateľa jaro »

Najprv chcem poďakovať Chlapcom a ich dievčatam za zorganizovanie tejto suťaže. Vyšlo vam aj počasie možete byť spokojní. Krasny zaver sezony pri tej suťažnej mizerii.
Sobota:
PG su dobre na dve cveci, ako ukazovač začiatku termického intervalu a ako perina. Ĺ tartoval som čo najskôr, predo mnou PG ktorého som dobrovolne pustil. Naposledy. Po štarte na hrane Straníka som ho obletoval a on ako pako hĽadí pomedzi popruhy len dopredu a netušil som či ma teda vidí. Spravne nasr...adenalinovaný som to pritiahol na ucho okolo stromov, jednou zátačkou som ho prestúpal a bola pohoda dňa. Stupania boli všade ale len do 1450. Po dlhom čase zase v zakladni. Pekne. Kedze mam malo nalietane aj som to patrične v kostiach cítil. Aj napriek tomu po nejakom dostupani ma lakala fatranska dolina a Fatra. V polke doliny som zaregistroval pred sebou Gašpiho a RobaM. Priletel som nad rebro, pri hĽadaní medvedov som dostupal mrak a vydal sa napsat. Popri tom som sa trafil na pristavačku za 5 bodov. S bolavími rukami to bol moj heroicky výkon.
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/11:30
Vecer sme znova točli frankovku až do základne .
Nedela:
Vstávali sme znova prehliadkou medvedov pred oknami chaty. akurát boli svine schované a Jaro Mucha nas takto fantasticky dostal z postele.
Moje myšlienokove pochody o existencii medveda a po rušnej noci by boli na samostanú kapitolu. Medved vyhral :lol:
Termika do 2800 sa nekonala. Na štarte až okolo 14tej sa začal jemný zhon. PG, HG,PG,HG ... 8)
Už som v podvedomí meškal lebo aj atlasi sa dvihali, nepresvedčivo ale predsa. Rozbehy boli úžasné, u mna vyhráva jednoznačne Gašpi, ten to vie ten to valí. Už som si videl paty od zadu. Krídlo nasklamalo.
Nad malým straníkom bublinky na variu +0,2 m/sek. pomaličky up. Nad 1000 m to išlo lepšie ale stale sustava aj ostrých bublín bez možnosti extra samostatného výrazného krúženia. Točím s Norom ideme východne od Straníka. Pridava sa Miro L. Pri jednom Ľavom kružení sa mi objavuje na 9tej hodine zĽava tak 20 m a čumí na mňa jak vyoraná myš bez najmenšej reakcie riešania zblíženia. Mirko bol si veĽký ko.. aj ču.. aj ho.. aj... , toto sa nerobí, alebo nie v takejto vzdialenosti.
Noro ma necháva, ja sa napájam nad Fera, samozrejme mi dáva na frak, nie a nie to normálne zakružiť. cestujem hore dole, pod 1100 m sa vraciam od SV ku Straníku. /Prichádza ostré stupenie až do základne od 3 - 4 m/S na priemerovaku. Konečne sa to zobudilo. Po dodtočení smer jasný, Fatra. Vidím pred sebou Nora a vĽavo MiraL. Pred hrebenom nad chatou vidim pri svahu brusiť Fera, po chvili líže rebro smerom na Strečno dolu. ja prilietam nad rebro a v pohode po chvilke nachadzam stupania od mraku nad Suchým. V doline zatial Fero usilovne točí a stúpa. Noro s mirom to velmi predčasne vzdali a vratili sa.
Rozhodujem sa zaletieť nad hrebeň. letím pod mrakom, tam viac točím vpravo aby som videl bezpečne na Martinskú stranu. Na hrebeni to bolo OK ale mal som ostat v SZ kotle Suchého. Nikto kolo mna tak vsadzam na Martinskú nasvietenú stranu. CHyba. Trebalo pod mrakom rovno ponad hreben. Na slnkom zaliatom svahu pozorujem 200 m nado mnou na hrebeni vetron. Stupanie len bublinky bez stupania na preimere. Posuvam sa dalej. Predo mnou Mojský grúň, vĽavo dosť rozsiahla dolina pod Malý Kriváň. Mojko, mojko, daj niečo. Nedal. posuvam sa viac nad dolinu nad rozhranie lesa. Len bubliny zlepšujúce klzavosť. Prelietavam dedinu Ĺ utova a vzhĽadom na výšku a neznáme pristávačky za kamenolomom som to oblúkom vrátil až na Trusalovú na peknú pokosenú lúku. Hodený padáčik osatl len hodený s ovinutými šnúrami. Pristátie bolo na 3.
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/12:25
Po 1/2 hodke tu pristavaju piati PG ktorých som videl na hrebeni. Su z Trinca a leteli z Chlebu, pochvalovali si, pýtali a divili sa nad obmedzeniemi narodny park, mali zalusk na Kralovku aj na Slubicu.
Krasny preletik. Ta prax lietania v horách a tatrách chýba pri rozhodovaní. Na budúce by sme mali pri takomto croscountry použiť radia.

livia
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Sep 21, 2009 8:56 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa livia »

Jaro, kedže Ti neodpovedajú, odpíšem Ti ja. Nie každý deň je "posvícení". Nabudúce to určite výjde.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Jaro, ja som mal iba letecké rádio. Ă

Napísať odpoveď