3.10.2009 Haj

Letové dni 2009
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

3.10.2009 Haj

Príspevok od užívateľa Michal »

teda take bomby som este nezail, kazdu chvilu som si hovoril Pegasove : no pod! , kde si ? Noro vydochol , ale sme uz prebrali "ako na to ". Laco prepac , ale aj tak sme boli neskoro - hodinu sme zase brigadovali na ceste. A aby som nezabudol - dnes na vezi nam mlady hlas dal co sme chceli - vdaka.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/10:14

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Gratulujem Mišo. Takže ste mali do 5200 feet?

K tým stupákom - každý stupák, po ktorom neskončíš v tambli je dobrý. Treba sa zabudnúť na strach a racionálne zhodnotiť - bol ten stupák zvládnuteĽný? Ak áno, ideme ďalej. Jednoducho iba upravíš svoje kritériá na to, čo je pohodový stupák. Bohuš to vie ešte lepšie :D

Ă

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

ja si myslim ze najdolezitejsia je spravna rychlost. a bol som v rozpakoch.
GPS mi ukazovalo 55km no mne sa zdalo pomaly. neviem ci nahodou neukazuje vektor rychlosti ( trebars v stupaku) ?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Miso, s tym GPS v stupaku je to zrada. S vetrom alebo proti vetru? A okrem toho, GPS zaznamenava len Tvoju rychlost ako keby vodorovne, kym Ty sa pohybujes po sikmej rovine(chcel som napisat sikma plocha :-)). V turbulencii lietam v stupakoch bezne cez 60 km/h (podla rychlostnej sondy), ale asi je to preto, lebo sa velmi bojim. Treba sa spytat Fera Niznera, ako to robi on.
Dokonca aj s tou Deltou v Ziline som na svoj vlastny udiv v stupaniach lietal okolo 50 km/h, takze tvojich 55 s Quasarom nie je nic nezvycajne
Inak pekny let, gratulujem

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

mne prave rychlost sa zda byt nebezpecna, Ferove treklogy som prestudoval - lieta podstatne pomalsie, ale ma nastaveny riedky zaznam, treba mu to potajme prepnut

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Miso, pri Quasaroch je tazke hovorit vseobecne, pretoze co stroj, to original. Su to antenove kridla s rodnym listom z 90-tych rokov a aj pre tie najvykonnejsie platilo, ze rychlost optimalnej klzavosti mali okolo 40-45 km/h, minimalku okolo 30-35 km/h. Teda tych 55 je s vysokou rezervou

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

moje vyvrcholenie :) :

Time 10:48:14
Alt. 899m
Vario 8,2m/s
Avario 2,2m/s
Netto 8,9m/s
IAS 49,4km/h
TAS 51,6km/h

ako to urobit v silnom stupani :) :http://www.youtube.com/watch?v=2c_wO_c0Qho

Juraj - vypytaj od Fera treklog z presnosti - stupla by hodnota merlina :)

Napísať odpoveď