10_2009_MEDUNO

Letové dni 2009
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

10_2009_MEDUNO

Príspevok od užívateľa Michal »

Vylet za lietanim do Meduna.
Ja Noro a Peto F. vyrazame v piatok 23.10. podvecer cez Bratislavu do Talianskeho Meduna. Teda ja som tento zajazd pojal ako kulturno- poznavaci, kridlo som nebral. V sobotu rano sme na pristavacke. Noro rozbaluje stan, ja laham na lavicku vystriet zhuzvane telo.

Ceskoslovensky kemping
Obrázok

Vitame sa s cechunmi a hybaj na startovacku. Na cerstvom severnom vetre na seba s rozpakmi pozerame. Prichodom hodiny H sa rukav ihned otoci a rozbaluju sa kridla. Nasavam europsku aviaticku atmosferu. Zaujala ma rodinka - otec, mamka a syn. Vsetci lietali.

Syn
Obrázok

Najskor rodicia odstartovali syna, potom otec pomohol mamke a nakoniec sam odpalil na nejakej starsej hajtre. Na hrazde mal pripaskovany hruby kus polystyrenu a v nom zadlabane velke budiky z lietadla. S tymto vybavenim pretacal padaky i vacsinu modernych kridel. Pocasie bolo inverzne, slabe dostupy a na prelet sa nikto nepustil. Druhy den sa pocasie opakovalo , no dostupy boli vacsie . Noro si uzival slobodu nad padakmi a neviem ci vobec nejaky cech ho dokazal pretocit. Po pristati sa skrome usmieval nad flustrovanymi cechmi.

Obrázok

Ze vraj v celych Alpach okrem Meduna sa kvoli pocasiu nedalo lietat a mali statny sviatok, takze na starte bola spusta padakov. Ich bezohladne pocinanie nemalo konca kraja. Donekonecna sa vyvazali pred rampou, nafukovali padaky. Vo vduchu to vyzeralo ako rozzurene klbko vciel. Pokrikovali po sebe, div si nesliapali po padakoch. Divil som sa, ze na takomto znamom mieste nie je vyveseny prevadzkovy poriadok. Mozno cakaju na nestastie ako v Polskej Szkretle alebo Madarskom Nyikome , kde sa tabule s predpismi objavili. Trochu znechuteni , trochu znudeni odchadzame v utorok rano na Lijak. Krajina ma krasovy raz. Tu je padackarska a rogalisticka startovacka oddelena asi kilometrovym lesom. Strma rampa sa podoba na rampu na Zobore,

Obrázok

900m prevysenie, skace sa do prazdna. Nikde nikoho, varime si polievku, kavu, caj.

Obrázok

Prichadzaju dvaja Taliani. Vysoky starsi pan s bielymi fuzami. Rozklada starsieho Ikara, za nim mlady s Moyesom. Peto sa stiahol na bok a Noro nestartuje bo vcera nestastne polamal trapezku na okraji pola. Starsi nevaha a startuje rovno do stupaku, mladsi sa trapi na hrane. Starsi vytaca snad nad cmurky co sa zacinaju robit, mizne v diale a vyske. Potom startuje Peto. Niekolko krat vyhniva i 500m pod start a potom dotaca na start. Hore fuka sever a v rotore par krat pocut klapanie jeho chvostovej plochy. Ked prelieta okolo rampy krici : "ty vole", a vzdava to. Odlietava na pristavacku. Cez Alpy sa vracame na dialnicu do Bratislavy.

Obrázok
Naposledy upravil/-a Michal v Ne Nov 01, 2009 6:59 pm, upravené celkom 1 krát.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Mne to nefunguje

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

skúška

Príspevok od užívateľa raf3 »

Pekné .... :)
Naposledy upravil/-a raf3 v Št Okt 29, 2009 12:03 pm, upravené celkom 1 krát.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Juraj .....

Príspevok od užívateľa raf3 »

Ahoj Juraj .....
Pomôžem ti, ak ma naučíš lietať!
:D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Akoze co ti nefunguje???

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Miso a preco ste trochu znechuteni , trochu znudeni odchadzali v utorok na Lijak? Ved ste polietali. Teda Noro s Petom.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Znechuteni tym co vystrajali padakcari.
Ako keby ich nikto neucil zakladne pravidla vyhybania sa.
V pondelok som ich uz zacal rozohnavat lietanim v blizkosti asi na rozpatie kridla ale ani to s nimi nepohlo. Ani naznak uhybacieho manevru...Akurat som pochopil ze je to naozaj iba na mne aby som sa uhol.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Aha. Takze nabuduce bude asi dobre vziat so sebou "svetenu vodu" a pokropit ich vrchliky malou sprskou nech maju vacsiu priepustnost materialu a hned budu lietat o poschodie nizsie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro načo vada, ved si videl fotku Ptačka ako to robí?
cik, cik a vybavené. :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

aj vam zavidim, ale pošlite mi nejake gps data z Lijaku. ja som v dobe najakych majstrovstiev cestoval okolo a chceli mse tam ist lietat ale nebolo počasie, pršalo. chorvatska učka to potom nahradila.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja gps suradnice nemam. Viem kde to je :D

Ale poviem Petovi nech to sem hodi.
Totiz bez tracklogu alebo niekoho kto vie ako sa ide na start ten start nenajdes.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

GPS z google zem 45° 56.741'S 13° 46.599'V su tam aj fotky,
alebo google mapy a mesto Nova Gorlica a kusok vychodne dedina Trnovo , cesta cez nu ta navedie ku startu
Je to 815km z Kosic pokial sa pouzije Slovinska dialnica

Napísať odpoveď