REKORDNÉ LETY v SR

Letové dni 2009
kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

REKORDNÉ LETY v SR

Príspevok od užívateľa kelek »

Zdravím všetkích pilotov.
Ak niekto vie ako to je v súčastnosti s našimi rekordmi na uzemí SR nech napíše.
To bude asi parketa pre Juraja :idea:

Bol by som rád keby ste sem písali aj o Vášich rekordných preletoch.
Viem o pár takych zaujímavych ako urobil Plučo zo Zobora , alebo Buchel z Udriny a Juraj mal alebo ešte aj má rekord na hranici 115 km alebo tak nejak.

Píšem to len preto , aby sme boli informovany a mali podnet tie krasne lety prekonať alebo sa aspom pokúšať o to :lol:

Lebo napr. s PK uletel na jar jeden pilot cca. 137 km a neviem či to není pre nás rogalistov tak trochu hanba. :idea:

Ak viete o niečom , tak píšte. ĂŹakujem.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Kelek, mas zial neaktualne informacie. 17.06.2009 uletel Pista Vyparina z Hornej Suce 180 km. Otazne je, ci pri tom nieco neposrusil (CTR Sliac), ale mozno mal vysielacku
Kym nebudeme schopni chodit lietat tak casto ako PG, nemozeme pocitat s dlhymi preletmi. U nas na vychode uz toboz nie. Na tieto ucely je vychod Slovenska prilis clenity a maly. Z Haja si s vysielackou mozeme trufnut na takych 100 km, potom je uz UA. Preto zvazujem madarske roviny. Velmi pekne prelety robievaju z Nyiregyhazy pri sv. situacii, Nyikom (Paszto) je dobre na zapadne situacie.
Ty zijes na dobrej strane Slovenska, v blizkosti (do 100km) mas spustu kopcov vhodnych na dlhe prelety, takze zacni.
Inak historicky. Velmi pekny prelet urobil Pista Sadlon z Peckovej (este na bubovickom Magicu) niekedy v roku 1988 - asi 128 km, zastavil ho Dunaj.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Na Magicu? :shock: Ja odpadnem. Hned si idem nejaky vyhliadnut a Combata predavam!!! Do prdele.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Bolo by to pekné, mať nejakú štatistiku. Najlepšie, keby si každý Slovenský pilot mohol do nej pridať svoje najlepšie lety doma (t.j. na Slovensku, alebo blízko za hranicami ~200km) a bez obmedzenia (aj v zahraničí). V každej kolónke 3 disciplíny (priama vzdialenosť, s návratom, FAI trojuholník). A zarátali by sa lety z dávnej minulosti a od roku 2000 iba tie čo sa dajú dokázať IGC súborom a neporušili pravidlá vzdušného priestoru (kto by sa tym oficiálne chváli, že?).

Asi by to mal viesť jeden človek (s výstupom na stránke LAA), a rozhodovať o uznaní by mala športová komisia (= predsedníctvo zväzu). Mne sa do toho nechce. Aj preto, lebo na stránku LAA nemám dosah a zdá sa že v súčasnosti slúži iba pre padáčkarov. Možno by sme to mohli robiť na stránke Košického deltaklubu. Keď bude Marián súhlasiť.

Ešte vysvetlím môj návrh rozdelenia rekordov na domáce a "unlimited":

Porovnávať sa dá iba porovnateĽné. Preto aj obmedzenia kategórie rekordu musia mať nejaký zmysel. "Unlimited" rekordy sú porovnateĽné z toho dôvodu, že sú neobmedzené, t.j. obmedzený sme iba našou planétou. Najlepšie miesta na rekordy sú však veĽmi ďaleko, a lietať tam si môže dovoliť iba malé percento pilotov. Inak by sme boli všetci každý víkend v Austrálii, Texase, alebo aspoň Taliansku.

Aby sme čo najviac vylúčili finančnú a časovú náročnosť, a umožnili tak zapojiť sa viacerým pilotom, môžeme zaviesť nejakú lokálnu kategóriu rekordov. Ak by sme chceli úplne spravodlivé podmienky, tak by sme obmedzili rekordy iba na nejakú malú lokalitu (pohorie, štart), ktorú máme všetci približne rovnako ďaleko. To by vychádzlo na Nízke Tatry, takže to nie je asi veĽmi reálne. Každý máme bližšie aj nejaké lepšie kopce.

Takže to treba obmedziť na väčšiu oblasť. Ă
Naposledy upravil/-a pegas v Pi Nov 06, 2009 7:23 pm, upravené celkom 1 krát.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

to Juraj : ja som myslel z Inovca a o tom prelete zo Suče som nevedel .Do prčic , veď lietaju dlhšie trate ako mi.
To na tom Magicu urobil Pišta krásny prelet .
Juraj nikde nie je napísané že nemôžete lietať rekorne prelety od nás až do KE :lol: cca. 300-400 km po hranice U nás na kopcoch ste všetci vítaný.

Edo nekupime niečo také , namiesto tychto stihačiek :lol: Možno aj maďari zmenili taktiku boja a predávaju Combatov kôli tomu aby si mohli kupiť Magicov a lietať ešte dlhšie prelety :idea:

Gašpi to je dobrý nápad.
Podla mňa by to malo byť na stranke LAA aby to nebola čisto len PK-LAA stranka .Na LAA stranke by to mohlo byť urobené pre každe odvetvie lietania.Je treba sa zlučovať a nie odsudzovať a spolupracovať aj s prdsednictvom PK.
Tie odvetvia si dobre zadal aj s disciplinami. Super. Ja by som ešte navrhol toto: SR , Zahraničie a SR - štart s pristatím u susedov .
No není som si istý či to mame ako Ă

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

kelek napísal:... Podla mňa by to malo byť na stranke LAA ...
Urob

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

pegas napísal:
kelek napísal:... Podla mňa by to malo byť na stranke LAA ...
Urob
Ja som není na to kompetentný ale ty kompetentny by to mohli navrhnúť a keby to prešlo , tak aj zariadiť. :wink:

Alebo si verme a pišme si taketo letu tu na forum do jedneho vlakna. :idea:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Zase kecy. Prezradím ti jednu vec z psychológie:

Keď človek zistí, že daná vec už predtým napadla niekoho iného, tak nadšenie pre realizáciu rýchlo padá k nule.

Z tohoto hĽadiska je skvelé, keď si Ľudia nechávajú svoje hurá-nápady pre seba. Neznechucujú tak tých aktívnych.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Gašpi niečo na tom bude
No keby to bolo len tak ako píšeš tak by veĽa vynálezov ludstvo nepoznalo :idea:
Veď ty si dal na vedomie všetkym ako by to mohlo byť , ale nemaš zaujem .
Prospelo by to všetkym členom LAA .Na tej stranke by malo byť najviac informacií o lietaní na uzemí SR a teda aj takych základných ako sú napr. rekordy v lietaní na našom uzemí. Nemyslíš.
A inak veď niekto sa o tu stranku predsa musí starať :!:

Na shmu isty čas v sekcii športové lietanie nebolo na logu rogalo a potom sa tam zrazu objavilo resp. dostúpalo tam niekoho zásluhou :shock:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

kelek napísal:Ja som není na to kompetentný ale ty kompetentny by to mohli navrhnúť a keby to prešlo , tak aj zariadiť. :wink: ...
Prosim o prelozenie tejto vety...,
(nechapem ci to chces povedat gaspimu (Ty), alebo vseobecne im (tí). Ale aj tak celkom nechapem... bodlo by to napisat v slovencine)

Abo budzeme pisac dakus po vihodnarski? :lol: :lol:

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miro »

kelek napísal: Na shmu isty čas v sekcii športové lietanie nebolo na logu rogalo a potom sa tam zrazu objavilo resp. dostúpalo tam niekoho zásluhou :shock:
Urobil to Gabo Hudec z Piešťan

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Myslim, ze ten Gaspiho napad je dobry. sadnem si s Marianom a skusime to rozchodit na tomto fore
Na geograficke rozclenenie si staci za vzor zobrat XContest, kde to maju rozdelene na svet, Alpy a Visegrad. Mozeme to urobit podobne
Inak, asi najdlhsi prelet slovenskych pilotov maju Bohus a Jozo Kunik, ktori v treningu na MS 1993 leteli v Owens Valley 210 km a potom asi Fero Nizner v Australii 2005.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

to Miro: ten pánko je zo shmu?
Za to mu ešte raz veĽmi pekne ďakujem , že to zrealizoval na moj podnet a vložil tam take pekne rogalo :roll: :idea:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Kelek,

ja na SHMU nechodim do sekcie sportove lietanie, ale teraz som isiel. Nie som to tam nahodou ja na Combate?

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Juraj tomu ver že si to ty :wink:
Veď tam musí reprezentovať ten naj pilot SR a to ty teda si.
Ja by som ťa už prirovnal k ,,božskému Kájovi,, :shock:

Napísať odpoveď