14.11.2009 Dubina (Baske)

Letové dni 2009
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

14.11.2009 Dubina (Baske)

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Na vcerajsiu vyzvu kladne reaguje len Jozo zo ZM + syn Danko. V doobednych hodinach nakladame instruktora Buchela a ide sa na kopec. Na start sa dnes autom nedostaneme koli polovnikom, ktori zablokovali cestu. Auto nechavame pod startom a nezostava nam ina moznost, ako kridla vyniest po svojich. Jozkovia beru standarda + postroje a ja magica. Po namahavych 20-tych minutach su kridla hore. Fuka tu slaby juzny vetrik. Za kratky cas Jozo odlieta, ale nedari sa mu udrzat sa a tak ideme ponho aby si dal este jeden let.Tentokrat je vietor sviezejsi 3-5 m/s. Tesne po druhom starte zataca Jozo vpravo a vidno, ako ho svah nosi. To je jasny signal pre mna. Je po 13-tej hodine a nie je na co cakat. Starujem a snazim sa drzat svahu. Svah nosi, ale nedostanem nic zadarmo. Po 10-tych minutach mam toho dost a dorobeny odlietam od Dubiny smerom ku skale. Nalietavam ju asi v 50-tych metroch. Joza vidim na luke pod skalou. Pokojne si tu svahujem a vyckavam. Postupne naberam vysku v stupani do 1 m/s. Moj pohodovy let narusi asi v 300 metroch nad terenom zatrepanie kridla. Tak o tomto som uz pocul a v zapäti zacne intenzivne pipat vario. Necakam ani sekundu a tocim. Chvilu mi trva zorientovat sa a zrazu si tocim v 2,5 metrovom stupani. Tocim svoj prvy stupak v zivote. Trochu unaveny pozeram na vario. 570m nad pristavackou. Hlboko podo mnou vidim vtaky, ktore by asi chceli za mnou. Tak este to potiahnem do 600 a idem na zem - vravim si. Odlietam do predpolia, kde ocakavam klesanie. Vyklesavam az pri 664m a tesim sa na zem. V poslednych 100 metroch vidim J. Buchela ako mi ukazuje aby som sa vratil na svah, ale unava mi to uz nedovoluje. Pristavam na luke a som stastny, ze som zatocil svoj prvy stupak a dosiahol peknu vysku. Dnes mimoriadne spokojny opustam kopec. Vdaka patri J. Buchelovi, ktori sa nam opät nezistne venoval cely den.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Gratulácia ....

Príspevok od užívateľa raf3 »

Gratulujem a potichu závidím .... :)

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dakujem...:)

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Gratulujem Braňo.
Len tak ďalej, no toto bol len 1.krôčik k vykonnostnemu lietaniu a uvidíš , že nabuduce to bude ešte vyžšie,dlhšie a možno aj preletík.
:)
Tvrdé treningy a drtenie teorie začinaju prinašať ovocie.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dakujem ti Peto. Vyssie som mohol ist aj vcera. Skor som mal problem vyklesat. Vynasanie kridla mi vzalo energiu potrebnu na dlhsie lietanie. Ale som rad, ze som stihol vo svojej prvej leteckej sezone vytocit stupak. Teraz som naozaj spokojny :D

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Brano super

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dik Skuty,len ma mrzia dve veci. Ze sa Jozo neuchytil a ze ste sa nepridali vy ostatni. Bolo mi tam hore smutno samemu a jedine co mi robilo spolocnost boli pavuciny babieho leta, ktorym som sa snazil vyhybat :lol:

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Neboj to este zmenime.
A prestne viem co to je za pocit :lol: lietat sam

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Teraz ma napadlo, ze som mohol tie pavuciny zbierat, len neviem ako by frajerka zareagovala, keby jej prinesiem taketo ,,modre z neba" :P

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Asi skor biele ako modre ale to je jedno mozno by s toho nieco aj ustrikovala :-)

Hadam niejaky ten sal 8)

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Naozaj to bolo biele a mozno by to bol lukrativny biznis. My rogalisti by sme dodavali tovar a nase polovicky by sme posadili za kolovratok :shock:

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Hmm najvyssi cas daku polovicku zohnat :roll:
Mne sa to priadzt nechce :D

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

No tak sa prihlasis do kruzku pletenia. Je tam toho... :?

Napísať odpoveď