13.2.2010 Sádok pri Bošanoch

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

13.2.2010 Sádok pri Bošanoch

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ráno sa schádzame v početnej zostave (Jožko B., Andrej S., Škuťák, Roman, Kubo, Jožo z Moraviec a ja) neďaleko Bošian, aby sme ,,oficiálne" zahájili leteckú sezónu Bánoveckého klubu rogalistov. Staviame magica a ide sa na to. Ako prvý sa zapína do postroja inštruktor Jožko B. a zlieta cvičný terén po dlhšej prestávke bezmotorového lietania. Po ňom sa spúšťam ja, niekoľko krát po sebe, až do príchodu Joža-ZM.
Ten ešte netuší, aký výrazný pokrok dnes dosiahne. Nesmelo sa vešia do dvojpoťahu a sústredene počúva svojho inštruktora. Po chvíli vyčkávania dvíha klzák a štartuje. Let je mierne rozkývaný. Jožo pristáva na brucho do mäkkého snehu. Po niekoľkých zletoch už vie udržať priami smer letu, čím sa mu otvárajú dvere do výkonnejšieho lietania. Dnešný deň označujeme za úspešný, balíme krídlo a ide sa domov.
Jeden z mojich zletov: http://www.youtube.com/watch?v=29BJrffcdkI" onclick="window.open(this.href);return false;
Jožo-ZM: http://www.youtube.com/watch?v=hlmk-onIpxs" onclick="window.open(this.href);return false;

Jozo-ZM
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Dec 02, 2009 11:36 pm

Re: 13.2.2010 Sádok pri Bošanoch

Príspevok od užívateľa Jozo-ZM »

Včerajší deň môžeme my piloti z Bánoveckého klubu,ak sa smiem tak nazývať :P ,označiť ako vydarený.Aspoň ja určite.Zdravo povzbudený radami inštruktora Joža B. som sa odhodlal obliecť si postroj a pokúsiť sa zvládnuť aj niečo ostrejšie ako starý dobrý štandard.Ono sa veľmi dobre pozerá na druhých pilotov ktorým to lieta akoby samo,no niečo iné je sa odhodlať rozbehnúť...Až k tomu prišlo.Krídlo na ramená,rozhodnutie v hlave že teraz to je ono,rozbeh,niekde v dialke Jožove bež,bež,beeež.Moje prekvapenie že to krídlo nie je až tak ťažké ako pred tým...a zrazu letím.Návyky zo štandarda zostali a prvé štyri zlety sú o nejakom hladaní správnej rýchlosti a zásahov do riadenia.Naštastie som to vždy nejako vymanévroval :D .Posledné dva lety som sa snažil využiť všetky rady a skúsenosti partie zúčastnených pilotov.Znovu odhodlanie,rozbeh,vzduch a maximálne sústredenie na riadenie.A na moju obrovskú radosť-ono to letí...a dokonca aj kam chcem :D .No jednoducho nádhera.Pristátie som ešte nechal v leže ale teraz mi to vôbec nevadilo,sneh mi dokonale pomohol.Tak už sa teším kedy vyskúšam dvojpoťah z niečoho vyššieho.Nakoniec sme letový deň ešte prebrali v blízkych Bošanoch pri horúcom čaji a studenom pive a spokojní sa rozlúčili.Tak už len hádam ĎAKUJEM chlapci...

Napísať odpoveď