28.2.2010 duna Bošany

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Po prehýrenej noci zo soboty na nedeľu, tak trochu sklamaní z hokeja sa opäť schádzame v pomerne veľkom počte na našej obľúbenej dune za Bošanmi. Z Bánoviec dorážajú na toto miesto Andrej, Roman, Šaman so sestrou a jej priateľom. Mňa doprevádza kamarát Luboš a kompletný počet zakončuje Jožo z Moraviec so svojou rodinou.
Vietor je pomerne slabí, v porovnaní s predpoveďou. Magica nechávame vo vreci a staviame štandarda.
Postupne vietor zosiluje a tým rastie čas strávený vo vzduchu. Každý z pilotov si prišiel na svoje, aj keď lídrom tímu sa stal Andrej, lebo sa udržal najdlhšie. Okoloidúce autá zostávali stáť, fotili si nás mávali a vytrubovali. To nám ešte zlepšilo už aj tak dobrú náladu. Letéckú činnosť sme ukončili keď vietor opäť zoslabol. Nedeľné popoludnie sme si takto spestrili tromi hodinami dobrej zábavy.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Indian »

Timto by som sa chcel spytat ci by sa u niekoho memasiel na predaj neaky zachovali - na dune letuschopny Atlas alebo daky iny podobny jednopotah samozrejme za zaujmavu cenu. Vdaka za ponuky. A cko nam prestava stacit. Zajtra sa pokusim dat aj nejake to videjko z Dune glidingu 2

Jozo-ZM
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Dec 02, 2009 11:36 pm

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Jozo-ZM »

http://www.youtube.com/watch?v=PASYlXUno48" onclick="window.open(this.href);return false; pripájam amatérske videjko môjho syna,kvalita je ako z mobilu ale hádam niekoho poteší

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ten koniec nemal chybu :D

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

No Jožko, musím povedať, že máš naozaj šikovného chlapca. Na jeho vek to spracoval na jednotku!
Som zvedavý ako sa toho chopí náš profesionál Šaman...

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Indian »

Šamanovi sa ako vždy nechce..

Zdenek Šťastný
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut Jan 26, 2010 9:30 am

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Zdenek Šťastný »

Brano-TO napísal:Po prehýrenej noci zo soboty na nedeľu, tak trochu sklamaní z hokeja sa opäť schádzame v pomerne veľkom počte na našej obľúbenej dune za Bošanmi. Z Bánoviec dorážajú na toto miesto Andrej, Roman, Šaman so sestrou a jej priateľom. Mňa doprevádza kamarát Luboš a kompletný počet zakončuje Jožo z Moraviec so svojou rodinou.
Vietor je pomerne slabí, v porovnaní s predpoveďou. Magica nechávame vo vreci a staviame štandarda.
Postupne vietor zosiluje a tým rastie čas strávený vo vzduchu. Každý z pilotov si prišiel na svoje, aj keď lídrom tímu sa stal Andrej, lebo sa udržal najdlhšie. Okoloidúce autá zostávali stáť, fotili si nás mávali a vytrubovali. To nám ešte zlepšilo už aj tak dobrú náladu. Letéckú činnosť sme ukončili keď vietor opäť zoslabol. Nedeľné popoludnie sme si takto spestrili tromi hodinami dobrej zábavy.
Bolo to iste pekné polietanie, veď za takého fučáku by lietali aj dvere od stodoly... Majte sa... Zdeno Šťastný

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Indian »

Takze Videjko odo mna...
http://www.youtube.com/watch?v=EkgTB-QHqQ8" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Pri tomto istom som uz jedno kridlo rozbil a mohlo byt po mne, nevidim na tom v nasich podmienkach nic zaujimave, len sposob ako sa rychlo pred origo sezonou zabit. Si ja myslim.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Laco »

Tu: viewtopic.php?f=24&t=275" onclick="window.open(this.href);return false;
sa o tom tiez pisalo, len je to nejake "pozmazavane"... :shock: Admin? ci?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa sidewinder »

hmmm to su tie chyby.. vyhrabem v starej databaze a dolnim..

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Režisér Šaman, skvelá práca! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Indian »

Dik Brano, nemal som moc cas , len tak za pol hodku som to zbuchal na intraku, renderovanie trvalo dlhsie ako strih :-)
Nas to zatial bavi a pomerne dost a uz sa znovu tesime kedy sa tam opat stretneme, snad sa nikomu z nas nic nestane aj ked sme aj mi naposledy zazili par situacii nebezpecnych,
-npr. andrej-
ale je to pri lietani zas nieco nove, zaujmave aj ked mozno trochu nebezpecne ale adrenalin je to fajny, a aj fajn rozcvicka pred sezonou. Je to take free lietanie na odreagovanie, pre srandu, take nezavazne, sartov kolko chces, kolko ti chuti, pristati tiez, . . . uci to ludi nebrat to lietanie tak vazne..
No a na jar zaciname lietat odvijaky - autovleky, takze zas nieco nove..ak dozijeme.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa juraj »

Chlapci z Banoviec, som rad, ze Vas to bavi. Aj ja sa chystam so ziakmi cez vikend na nas maly kopec.
Inak dufam, ze Vas stretne v hojnom pocte aspon na presnosti pristatia .

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 28.2.2010 duna Bošany

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

O tých nebezpečných situáciách by sa dalo polemizovať. Závisí to od uhla pohľadu. Napr. keď som si pozrel Šamanové video a asi v štvrtom zábere ma vietor vystrelil a v zápätí ,,spláchol", bol som prekvapený ako nebezpečne to vyzerá. (inak aj tie zábery treba brať trochu s rezervou. Dosť to skresluje...)
V hrazde som to bral ako normálnu situáciu, ktorú treba riešiť a tím to hasne. Na to som tam!
Jedine naozaj bezpečné lietanie je na leteckom simulátore, ale ten zážitok, ktorý prejde celým telom tu akosi chýba.
Bol by som nerád, keby si nás tu niekto zaškatuľkoval ako bláznov, ktorí riskujú svoje životy za nezmyselné poskakovanie po akomsi krtinci. Vážime si život, milujeme krásne ženy, aj dobré víno. :wink: Skúšame len nové možnosti, ako by sa naše lietanie mohlo stať atraktívnejším.
Nie je vylúčené, že pri použití výkonnejšieho krídla sa bude čas strávený nad dunou merať na hodiny :!:
A pre bojkov primerane silného vetra mám ako bonus tento verš:

,,VETRA SA NETREBA BÁŤ, VIETOR JE NÁŠ KAMARÁT"

Pekný deň želá Braňo :D

Napísať odpoveď