07.03.2010 Peckova

Letové dni 2010
skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa skutak »

Tak po pet a pol mesacnej prestavke od prestnosti :D sme to dnes dobrovolne postavyli na kopci peckova 8)

Po vecernej dohode ze upresnime celu akciu v nedelu rano o 7:00 ci ist alebo nie padlo rano rozhodnutie ideme.Rano vstanem a co nevydim :shock: na aute cca 2 cm noveho snehu,ako fajn na snehu som nelietal uz dlho.
Kava ranajky,teple oblecenie a pome nalozit techniku.Brano-TO prichadza pri garaz cca o 8:30 zvitme sa prekladame kridlo a odchod pre Indiana.
Presun pre zvozara prestavka na pumpe :roll: dofukat pneu a pokracujeme dalej.
Prichod na Peckovu v case 11:00 ako som hvoril,kontrola podmienok presun na SV star a uz sa to zacalo.Skladame kridla vietor sviezy :mrgreen: 8-10m/s a zhruba -1°C :roll:
Inapriek zime sa Indijan postavil ako prvy na start po chvilkovom cakani odlieta a zacinam sa obliekat je to kludne ideme nato.
Druhy startuje Brano ja hned zanim chvilocku tam poletujeme a pristavame :lol:
Tak sme zbalili nalozili a odchod domov cestou chalani vypituju pauzu na jedno tocene tak dobre.
Dalsiu zastavku sme si spravyli na jednom krasnom kopceku pri Beckove no a konecne mame kopec na SZ,S co nam tak najviac chibal,od tade rovno domv vylozit a naobed oneskoreny.

A takto to zacina v novej sezone cije zima alebo teplo.

S pozdravom Škuťak :D

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dobre bolo, aj keď mrazivo. Keď to takto pôjde ďalej, môžeme sa rovno prihlásiť k ,,Ľadovým medveďom" :mrgreen:

Jozo-ZM
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Dec 02, 2009 11:36 pm

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Jozo-ZM »

No chalani nabudúce idem už aj ja,ak mi do toho zasa niečo nepríde :) .A dalo sa posvahovať?Pri takom sviežom vetríku hádam aj áno.tak sa ešte pochválte nech začnem slintať :o .

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Tak len aby si slintal Jožko:
Po štarte, ktorý by som opísal ako menej uspokojivý som naletel na okraj lesa a už to začalo. Mierny manéver vpravo a som zachránený. Po pár osmičkách stovka na váriu. Takže udržať sa nebol problém.
Ďalej už budem ticho, lebo by ti tie sliny primrzli :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Indian »

Tak vyjadrim sa aj ja najprv slovne a potom v priebehu tyzdna aj vydeom.
Rano lezim v posteli, dospavam prehírenú noc, a zrazu zvoni telefon. No a ani sa nestihnem zorientovat a uz cestujem s chalanmi. V aute vladle mimoriadne dobra atmosfera, po prichode na kopec este stiham velku potrebu, rychlo staviam kridlo v zimnej bunde ma daako napratali do postroja a uz odlietam. Po chvile svahovania pristavam v krkahajprotikopcizavetri, lebo moj let asi koli nedostatku spanku, silnej svalovici a blizsie nespecifikovanym problemom ako zarezavajuci sa popruh postroja do zadku atd. bol moc bezstarostny, pri vlete nad dedinku rozmyslam ci preletim droty pred pristavakou, no a o minutu uz ci vobec vyletim z dedinky :o nasleduje najvacsia bolest - roztapajuce sa prsty. . Najvacsiu radost sposobilo najdenje kopca na SZ, a neskor branove objavenie vhodnej asfaltovej cesty cca 3KM dlhej na auto - vlekanie, do novej sezony sa nam to pekne rozbieha, normale nas je uz aj vela celkom. Jozo dufam ze sa uz na buduce pridas.

Inak chalani na motivaciu : paraglidingtn.sk - (2 prelety cca 50km)
a aj paraglidingnm.sk - tiez polietali fajne.

fakt mam pocit ze vykonnostnejsie rogalove lietanie v porovnani s padakmi nie je az take vykonnostne..
Naposledy upravil/-a Indian v Po Mar 08, 2010 11:56 am, upravené celkom 2 krát.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa raf3 »

Tak to vydeo bude tvrdé! :D Ale dôležité je mäkké pristátie! :)

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Indian »

Banovcanci-Topolcanec a Zlatomoravcan co tak zajtra odskusat novonajdeny teren pri Beckove ??
Vietor fajny -SZ, sila: Vystraha 2.stupna, takze to bude.. co vy na to ?

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ja by som aj šiel, len tie prehánky sa mi nepáčia :cry:. A kde je to sľúbené ,,vydeo" z Peckovej?

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Indian »

To nech ta netrapi, aj dnes malo byt prehankovo a nie je , a na malom kopci to nevadi, sak to bude slabe mrholenie alebo snezenie, to nebude dajaky lejak.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Indian napísal:Tak vyjadrim sa aj ja najprv slovne ... dospavam prehírenú noc...V aute vladle mimoriadne dobra atmosfera, po prichode na kopec este stiham velku potrebu... pristavam v krkahajprotikopcizavetri, lebo moj let asi koli nedostatku spanku, silnej svalovici a blizsie nespecifikovanym problemom ako zarezavajuci sa popruh postroja do zadku atd. bol moc bezstarostny, pri vlete nad dedinku rozmyslam ci preletim droty pred pristavakou, no a o minutu uz ci vobec vyletim z dedinky ...
Neviem, či po prehýrenej noci a možno aj, prepytujem, sračke je vhodné ísť lietať! To je dobré akurát tak na "vyrobenie" nejakej mimoriadnej udalosti. Tvoj príspevok by sa skôr hodil nie do témy "Letové dni", ale tam, kde píšeme o svojich vylomeninách a hlúpostiach, ktoré sa nám podarilo urobiť počas nášho lietania.
Letovú sezónu začínaš celkom pekne! Nemal by si si pred každým lietaním povinne fúknuť do drégra? ... len aby si zistil, koľko percent krvi Ti ešte zostalo v tom alkohole!!! :shock:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Indian »

:D

Jozo-ZM
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Dec 02, 2009 11:36 pm

Re: 07.03.2010 Peckova

Príspevok od užívateľa Jozo-ZM »

no ten terén nepoznám ale ak by to malo byť dobré tak určite by som šiel.treba naberať nové skúsenosti.a tú krv do toho alkoholu doplníme až po lietaní-červeným vínom...škoda že som šofér :|

Napísať odpoveď