2010_03_20 Tokaj

Letové dni 2010
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa Laco »

Tak sme v Madarsku zacali nove rocne obdobie. Jaro dokonca dnes preletel zo zimy do jari... (ved je Jaro)
Na starte fucak az-az. Na vyvolanie "vseobecnej paniky" chybal potrebny impulz. Az Jaro neskoro (ozaj neskoro) popoludni zazal potrebnu iskru. Vzduch naaadherny - olejovy, letova vysko 100-130 m nad start (aj 1 km pred startom). Pristatia koli svetlu ... balili sme skoro za tmy.
V case dobre rozbehnutej sezony by som takyto den pokladal za jeden z tych slabsich... ale dnes som stastny rogalista... :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa pegas »

Aby ste sa nabudúce vedeli zariadiť podľa predpovede, tak tu sú moje pozorovania:
predpoveď SHMÚ pre Košice: vietor JJZ 6 m/s, nárazy do 17 m/s
skutočnosť na Tokaji: štart JJZ 8 m/s, nárazy +/- 2.5 m/s, vo vzduchu 7--8 m/s, olej

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa Ivan »

Laco napísal:... ale dnes som stastny rogalista... :D
Amen! :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa matoZA »

Laco, z tvojho prispevku citim krv.. ale preco nas napinas, HOVOR! Co je s Jarom?
Moyes Xtralite 147

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa jaro »

Ved zijem, nic sa nedeje.
My sme vyrazili pred dvanastou z KE. Na starte o 13tej to bolo mysli vcelku dobré, teda boli aj dobré intervaly. Inak tie dve sosny tam robili taky hluk ze sme zalozili debatny kruzok na temu Madeira a sezona 2009. Prvý raz na štarte v takom fučaku... pred 10 rokmi by sme sa trhali do vzduchu, takže to zvalujeme na vietor a cakame na druhu partiu. POtom sa bojime vsetci spolu. Ale tooolko sme si to po zime povedali, jak dajake baby.
O 16 tej som si to rozhodol, množstvo km a zacinajuce JARO rozhodlo. Na starte to kusok krutilo, pockal som na dobrý interval a podho. Kým si telo naslo svoje a nohy postroj trocha to pohádzalo ale inak vario meter hore a parada, bez zvlástnej turbulencie 50 až 100 m hore. Davam info o vetre cca 19-30 km. Chlapci sa rozhodli a rozbaluju. Ja skusam vpravo hreben, drzí rovným letom 0,2 m hore a 18 km/hod dopredu. Sledujem klesajuce slnko a postupne startujucich chalanov. Jozef sa dost drzi vzadu troch na neho pokrikujem a hram sa na stihacku, nedarí sam mi ho sundať tak si letím het ta na horny koniec.
Pred pristatim natahujem za edom ciaru aby som si vylepsil FAI trojuholník a tesne za edom pristávam. Asi 50 m nad zemou prestava fúkať, v poslednej zákrute to bolo cítiť, krídlo nechcelo dokoncit zátačku. Pristavame na poorané pole vedla vyhradenej lučky. Dufam ze sem nezasadia kukuricu. Nakladáme potme a frčime domov.
Zaver, myslim že pred a na obed to bolo v pohode letové, po 14tej to zosilnilo a po 16 sa to ukludnilo spat. Prvý štart mame za sebou, go go prvá termika.
Videjka su na ftp a FAI trojuholnik dam na xcontests http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/15:32" onclick="window.open(this.href);return false;

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa Laco »

matoZA napísal:Laco, z tvojho prispevku citim krv.. ale preco nas napinas, HOVOR! Co je s Jarom?
Pozri si o kolkej sa vcera skoncila zima a zacala jar ... porovnaj Jarov tracklog a vsetko Ti bude jasne. Ziadna krv... :lol:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa pegas »

Laco, práve som si stiahol video z FTP, a tie komentáre stoja za to :D (ani tvoje pristátie nebolo bohviečo).
Inak, ja som sa včera úplne zničil. Opuchnuté šľachy na zápästí, štrajkujúci členok a svalovica ako po troch dňoch lietania. Asi sa rozpadám.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa matoZA »

Jaaaaj, az tak intelektualne som sa nad tym nezamyslel :? Uz je to jasne!
Moyes Xtralite 147

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa Ivan »

Tak ešte napíšem aj ja čosi. Pravdu povediac už som nedúfal, že sa poletí, ani v tedy keď Jaro rozložil krídlo, ale potom sa to rozbehlo a šlo to ...

Zatiaľ môj najdlhší let, myslím, že nakoniec to bolo niečo tesne pod 20min, podľa toho čo som vyčital s GPSka. Dosť som zápasil s tým, že ma to zafukovalo, prelomiť som to dokázal len keď som poriadne pritiahol a aj potom som sa vzďaľoval len veľmi pomaly. Čo bolo horšie často krát sa mi to rozkráčalo, nepodarilo sa mi zavrieť rybu, i keď pokus bol. Keď ma potom (Juraj/Edo) (kedy sa, ale vymenili to fakt neviem) poslal pristáť už to šlo pekne, pristátie bolo fajn až na to, že rozpočet ak to tak môžem nazvať veľmi nevyšiel.

Aby som to zhrnul: lietanie pri západe slnka má svoje čaro ... kopec nových, pocitov a poznatkov, ktoré treba vstrebať.

Dať si pozor aby ma nezafúklo za svah.
Odstrániť kráčanie (alebo ho zmierniť na čo najnižšiu možnú úroveň)
Zapnúť sa v rybe.
Rozpočet, Rozpočet a ešte raz Rozpočet.
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa eduardo »

Na ktorom ftp su tie videa. Ja sa prihlasujem na URL http://www.deltaklub.neton" onclick="window.open(this.href);return false; a v Jarovom nicku nic neni????

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

edo citaj pm

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa raf3 »

Všetkým gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa jaro »

Ivan, vcera so na teba krical ze chod do predu pred hranu. Aj...som mal kus pocit žema nechceš počuť, ... včera predsa lietali len drsoni. ... ale teraz po precitani si potvrdil všetku pravdu, pochopil som. Sme drsoni, aj s Ivanom.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 2010_03_20 Tokaj

Príspevok od užívateľa raf3 »

Pozrel som si videá (vydeo) z Tokaja .... ten štart to bol čistý katapult vo výšin, paráda!!! Ako z lietadlovej lode :D

To Juraj : Ako bolo? naozaj "drsoňsky" .... ??? :)

Napísať odpoveď