2010_03_21

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

2010_03_21

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja, Miso Marian.
Nosenie kridel a postrojov nas skoro zabilo. :D

Tu je moj tracklog.
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/10:51

Na starte som bol po...ty. Stale zboku a uz som nechcel zazit 2. sankovacku.
Vo vzduchu chvilami dobre, chvilami boj. Ked vyslo slnko boli to riadne bomby.
Nad 800 mnm uz podstatne kludnejsie.
A aj sme zmokli.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa pegas »

Noro, gratulujem k tomu štartu. To bolo asi prvé opakovanie po tej sánkovačke, že? Ale vidno, že keď musíš, tak to dokážeš.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja mam len takuto poznamku.
Aj vam zavidim tu peknu svahovačku, len mi nie je jasne ako ste boli zabezpeceny pri takom fucaku na kapusanaku. Mat tam jedneho sofera nie je bohvieco. Mam na mysli stale vase zdravie pre dalsie lietanie. Aj ja som zažil štarty bez pomoci ale už to preto neopakujem. Ked nikoho nemam tak Kapusany nie su. V case 11-13 by som vam prisiel pomocť.
Noro, podla tracku usudzujem ze teda dosť fukalo, na Velku straz si mal ist vtedy ked si mal 800 m. Inak pritomto vetre je uzasne robit prelet na Veku straž, odtial preskok na Lysu straž a dlaej na Čergov, Všetko s vetrom a po svahu Čergova sa da az na Kamenicak. Nabuduce to skuste.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa Michal »

Norbert napísal:Ja, Miso Marian.
Nosenie kridel a postrojov nas skoro zabilo.
- Noro hovor za seba, teda ta Vasa kondicka je jedna hanba. Nechapem ako mlady ,zdravy chlapi - rogalisti mozu mat taku kondicku. :oops:
Jaro napísal:je uzasne robit prelet na Veku straž, odtial preskok na Lysu straž a dlaej na Čergov, Všetko s vetrom a po svahu Čergova sa da az na Kamenicak. Nabuduce to skuste.
- Jaro uz si to skusal ? - ukaz treklog ake je to uzasne :|

Norovi to nejak dobre lieta - dostupat sa nenechal.

Start na Kapusi je najlepsi v okoli ktory poznam. Staci mat na okamih vyrovnane kridlo a nevahat. A ako sa spravat s kridlom vo vetre, bolo uz popisane aj s obrazkami.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa eduardo »

Hrdinov su plne cintoriny. Satci mat na chvilu vyrovnane kridlo a rezervovane hrobove miesto. :wink: :wink: :wink:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa Michal »

eduardo napísal:Hrdinov su plne cintoriny.
- nechapem, vysvetli, rad sa poucim

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa jaro »

... tak Miso ty si "DRSOŇ"
tracklog pohľadam, je to tak 5 rokov dozadu, pri tretom pokuse som zlomil ruku.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa eduardo »

jaro napísal:Ja mam len takuto poznamku.
len mi nie je jasne ako ste boli zabezpeceny pri takom fucaku na kapusanaku. Mat tam jedneho sofera nie je bohvieco. Mam na mysli stale vase zdravie pre dalsie lietanie. Aj ja som zažil štarty bez pomoci ale už to preto neopakujem. Ked nikoho nemam tak Kapusany nie su.
Myslel som tym ze sa pripajam k Jarovi a narazal som na Teba sa mi zda ze si taky, akoze "nikoho mi tam netreba, naco pomoc vystacim si aj sam". A este nieco. Nezda sa mi ze chodis lietat sam v den ked ostatny idu inam, ale je to tvoja vec, nemam proti tebe nic, len si myslel na to ze co ak sa nieco stane? Kedysi som bol mlady a nadseny aj ja a bol som 2x lietat sam (prvy a posledny krat :wink: ) a priznam sa nemal som z toho dobry pocit uz od zaciatku.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa Michal »

nechcem byt mudrc ani hrdina. len som citoval o tych startoch . Kazdy kto ma zaujem o vlastnu bezpecnost si to moze nastudovat nielen tu:http://www.deltaklub.neton.sk/index1.php?str=83, na webe su dalsie nazorne priklady ako sa spravat s kridlom. Na spolocne "velke" lietacky chodim nerad. zvycajne sa tam objavi cast "obcasnych" lietacov ktorym vidiet strach a stres na ociach. Staci si spomenut na poslednych niekolko "Kosickych" urazov a zamysliet sa , za akych podmienok sa stali.... Navyse potom slobodu vo vzduchu obmedzuje mnozstvo kridel. Hlavne aerosov, ktori radi daju pocitit kto je panom vo vzduchu. Na sutaze nechodim, lebo nemam sutazne ambicie a neviem si ani predstavit dodrziavanie predpisov .

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa raf3 »

Pohľad do duše pilota .....lebo nemam sutazne ambicie a neviem si ani predstavit dodrziavanie predpisov .......... :) :) :)
Určite si myslel súťažné predpisy .... ak sa nemýlim ..... :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa Norbert »

- Noro hovor za seba, teda ta Vasa kondicka je jedna hanba. Nechapem ako mlady ,zdravy chlapi - rogalisti mozu mat taku kondicku.
Mam taku svalovicu ze si neviem ani zasnurovat topanky. A iba z lietania to asi nebude :D
Ked budem mat vecsie deti a viac casu na seba tak aj ja budem mat kondicku.

Inak pomocnika sme mali...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vcera sme pomocnika mali.
Nato ako tam fucalo + moja polrocna prestavka, som bol uplne v pohode a mal aj zo startu velmi dobre pocity. Na hlavu sme boli vtedy ked sme tam minuli rok za kazdu cenu skakali do rotora.
Vcera to bola pohodicka, pohoda.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa pegas »

Noro, na Miša nemáme. Je to mladík, behá po kopcoch, mráz - nemráz.
Čo sa týka štartov, súhlasím s Mišom (ako inak, že :-). Vietor môže byť problém iba pri otáčaní a doprave na štart, ale pri samotnom vzlete nie.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa Michal »

Norbert napísal: Ked budem mat vecsie deti a viac casu na seba tak aj ja budem mat kondicku.
Inak pomocnika sme mali...
Noro - sama voda - ked som mal take deti ako ty, robil som im zivy vlek na Jahodnej abo tlacil kocik na Kojsovku.
Ale ma to aj "nevyhody". V sobotu ked syn prisiel z lyzovacky rozpraval mi ako s Romanom D. -( ten base jumper z orange ) lyzovali zlaby z Chopku.

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Re: 2010_03_21

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Miso,viem ze to nepotrebujes, ale plne podporujem a chapem tvoj prispevok o lietani a kondicke .

Napísať odpoveď