Dubina 25.3.

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Dubina 25.3.

Príspevok od užívateľa jaro »

Planovaný den konecne vysiel. Po hektickom dopoludní s telefonom a notebookom som popri zhanani kamiona v KE narazil na info od Laca ze Miso urcite lieta. Nelietal a ku mojej radosti prijal pozvanie na Dubinu. O 12tej vyrážame z PO, v sedle pri kamanelome fuci ja dive, blato okolo, JaroM vola z pristavačky - juh 3 m, Edo prichádza autom a vezie napad, tak z voleja že hadam východný-nový štart. Vam poviem adrenalin mi zacal stupat. Na pristavacek volime jednoduchšiu variantu východného štartu ved naš užasný jarouš ma úžasné auto. Cesta je obrúbaná od kriakov až po sedlo. Berieme batohy a 10 min peso na štart. Cesta musí byť najblizsie odhaluzená.
Štart je smerom na hranu otvorenejší ako som mal predstavu s pred ... 5? rokov? Fuka juh do 8 m. nad celou dolinou je mrak od hrebena dozadu doat tmavý, nehýbe sa.
Riešime nutné a nevyhnutné, vysoké trávy a liesky. Bezime po krídla a pred 16 tou ma miso predbieha na starte a robí sa drsoňom. Vietor okkolo 5 m aj z prava aj rovno. Zrovnáva a hop. Chvílu cakám a ked sa objavil znova vpravo skácem v pohode aj ja. Stupa to, niekeda rozpacito nad hrebenom sa da drzat. Vozim sa pred startom, skace Jarouš, chystá sa Edmond. Smer na lom cez dolinku nič moc, vo výške štartu sa vraciem, stupame tak 200 m nad startom, tu je to najlepsie, znova skusam isť na lom. Hodne to pada citiť že funguje termika, daju sa tocit ostré bubliny. výšky ubúda vraciam sa tlaci ma to z kopca, mam polovicu výšky, vlavo pozerám na štart od spodu, nad sosnami to pipa nulou, vydrž... držím hadam pomaly aj pojde... nejde len narazam na 3 me dohora, okolo stromov na hrebeh a hore a hore. Výška 3500 ft volam vežu, sme tu alietame. výška 4600 znova veža, lietame. parada. potom hore dole, mrak házal, triasol buchal. Odrazu vypli a sadame proti kopcu za asistencie Edmondovho rukavu do mekej mokrej trávy.
V krcme Edmond dobiedza, hodnotíme len výborne a chystáme dalsie brigádičky.
howk
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/14:57" onclick="window.open(this.href);return false;

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 25.3.

Príspevok od užívateľa pegas »

Paráda.
A čo je na tej ceste horšie oproti minulosti? Len tie kriaky?
A prečo ste nešli autom aj tých posledných 200m k štartu?
Takže na štarte nerastú žiadne stromčeky?

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 25.3.

Príspevok od užívateľa marek pp »

Gratulujem k úspešnému dňu chlapi.
Škoda, že som marod, hneď by som sa pridal.

To Gašpi: toto sú fotky štartu z minulej soboty. Urobil som si tam menší výlet.
No podľa toho čo som tam videl v sobotu, dnes tam asi urobili pekný kus práce.
Čo sa týka toho zbytku cesty od sedla k štartu, ešte minulý týždeň na nej bola kopa snehu.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 25.3.

Príspevok od užívateľa jaro »

Cesta od sedla je na mojich fotkach na ftp. Majo nalep to sem. Je tam dosť konarov a jaro nechel doškrabať auto, bolo by to brutalne. Ale jedna výprava to za hodku spraví.
Na starte stromceky ie su ale okolo dosť. pokila by to malo fungovat v buducnosti tak treba urobiť kontakty na mesto a lesakov. Myslim ze pri vhodnom lobingu by sa to mohlo dotiahnuť na uroven spravovania Slubice a iných kopcov. Ked sa to vycistí vhodne, urcite sa tam bude startovat od JV az po JZ. Doplnam prevyšenie je 260 m.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 25.3.

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ako domáci chcem touto cestou verejne poďakovať nie len všetkým účastníkom brigády, ale i "otváračom" tohtoročnej letovej sezóny na Dubine. Osobitná vďaka patrí Jarovi M. Vďaka jeho bombovej štvorkolke sme sa pohodlne a rýchlo dokázali vyviezť na hrebeň neďaleko V štartu. Taktiež ďakujem i Mišovmu kamarátovi Ďurovi, ktorý tiež pridal ruku k dielu a po odlete všetkých vzal vozidlo späť na pristávačku. Verím, že sa hodnotenie akcie v hranovnickej reštaurácii Delta stane nepísaným pravidlom. Ešte keby tak čašníčka nebola taká nevrlá a pamätala si, kto si čo objednal... Taký prístup si letecký personál nezaslúži!
Pripájam foto z minulého leta. Záber je zhruba sponad západného štartu smerom na východ. Východná štartovačka je až za druhým stožiarom v pozadí.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 25.3.

Príspevok od užívateľa Michal »

pridal som foto startu http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/14:54" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď