26.03.2010 Dubinka-Baske

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

26.03.2010 Dubinka-Baske

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ráno vyrážame na Baske Šaman, Jožo z Moraviec a ja. Tentokrát bez zvozára. Fúka tu dosť silný vietor, ale z toho si hlavu nerobíme. Jožovi sa spiry tak nešťastne zachytili v rúre priečnika, že sa nedali vybrať a tým pádom ani poskladať krídlo a letieť. A možno ho to zachránilo pred riadnym výpraskom, aký som dostal ja.
Po štarte pravý hák, ľavý hák, krídlo je stabilizované. Letím vpred, spodný hák. Doťahujem hrazdu, skúšam letieť na optimálke.
Stojím na mieste, prípadne cúvam. Hrazda na kolená a letím od kopca. Dostávam sa bližšie k Bukovinskej skale, ale nemám najmenšiu chuť nad ňu naletieť. Bojujem ďalej so živlom. Prichádzajú bomby zo slnka nasvietených polí podo mnou. Tak v tomto sa fakt lietať nedá. Hádžem flintu do žita a pristávam. Bezprostredne po pristáti volám Šamanovi, aby neletel, keďže viem, že ho pobolieva ruka a vo vzduchu je to čista robota. Balíme krídla a ide sa domov.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 26.03.2010 Dubinka-Baske

Príspevok od užívateľa Indian »

Tak tak, dnes sme obetovali let pre mnoho dalsích.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 26.03.2010 Dubinka-Baske

Príspevok od užívateľa belani »

Mno, ste drsoni! :) Chalani bacha na Bukovinsku skalu pri silnejsom vetre! Robi sa tam dyza a v pripade mensej vysky odtial niet uniku (vlastna skusenost - stromovacka :))...
btw: vo stvrtok sme boli na Straniku a ani sme pre ten fucak a narazy nerozbalovali kridla. Vcera ste to mali asi podobne.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 26.03.2010 Dubinka-Baske

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Vďaka za radu. Iste na tom niečo bude.
To, že ste neleteli bolo celkom správne rozhodnutie. Teraz mám z toho svalovicu, ale aj tak neľutujem.
Ďalšia skúsenosť a už viem, prečo je lietanie na rogale adrenalínový šport :D

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 26.03.2010 Dubinka-Baske

Príspevok od užívateľa Indian »

Pocuj belani nemali ste tam aj problem pri silnejsom JV - J vetre zo zavetrim a bordelom z kopcov nad Slatinkou a oproti startovacke ? mam na mysli take tie strihy ked ti prekmitne cele kridlo atd..

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 26.03.2010 Dubinka-Baske

Príspevok od užívateľa belani »

Nie, take si nepamatam. Ale ja som nelietal nikdy z vrcholu Baskeho tak ako vy teraz. Tam je to mozno o cosi ine.

Napísať odpoveď