28.3. Slubica

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

28.3. Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno skorý výjazd do Dubravy, Mišo, Noro, ja a Jarouš s užasnym autom. Nakladame na L200, rusime vývoz u PV. Cesta super, v strmaku bojujeme s kuskom ladu, hore blatičko, Jarouš a L200 to zvlada až na štart. Skladame zatial o 11:30 skacu prvý PG do vzduchu. Pišta hlasi že je to slabé ale pomaly dostupavaju zakladnu a vydavaju sa striedavo niektorí na rudohorie a niektorí na sever na levocske vrchy. Vid Xcontest. Pomaly do slabych zavanov skacu PG. My čakame, bliži sa deka mrakov. S mrakmi okolo 12:45 začalo duť od severu asi 4 m. Až okolo pol tretej sa oblačnosť tenší a ukazuje sa slnko. Slnko začina robit aj zavany od SZ. Starty padakov su groteskné, niektoré aj s vetrom. Kes dlksie posvietilo ukazali sa aj dobré intervaly aj ked s prava fukalo. Noro robí dnes drsoňa. Stavia sa pred padaky. Dnes Noro velmi spravne váha a caká. Ked druhy raz zavialo spravne pomáham mu v rozhodovaní, kusok s velkým uhlom ale v pohode to odpichuje do vzduchu. Rýchlo sa posúvam dopredu, interval pekne drží. Pokladám standartne na zem, dvíham a šup ho tam. Veeľmi príjemný štart ale cakal som ze to príde. Točím okamzite vravo a pred smerekmi dostavam pecku od severáku, noro je na rebre vlavo skusam točit ale je to nanič, neviem ci ma to proti kopcu nezhodí, skusam dojit výšku, nanič. Jaro už je za mnou, Za 3 minuty tri starty, parada. Chvilu tocime toto bolo pekné ale evidentny sever po hrebeni robí svoje. ani Noro vzadu na hrebeni nic netočí. CHcem preskocit na dalsie rebro ale padá to až nezdravo. Rebro hádze nic viac, atačam nad dedinu v 200 m vylietam mimo tien mrku kusok to pipa ale málo. Rozhodujem sa pristavať pri autach, kus to hadze. V úrovni terenu v jamke padám kvoli gradientu, nad zemou som zaluftoval trapezu ale nejako to odtlačam a na trojku pristavam. Hore pri ceste fuka tak 5-6 m. Nabuduce urcite pristavam pri hrisku ako Jaro a noro. Kecame s PG a balime. Potom ked sa zatieni startovisko, startuje vela pG aj Miso a leti do zavetria na krompachy.
Takze dnes to bolo len poučné.
Prílohy
280320102017.jpg
280320102019.jpg
280320102020.jpg

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.3. Slubica

Príspevok od užívateľa pegas »

Tá cesta vyzerá konečne civilizovane. Som prekvapený, že ste vyšli úplne hore. Minulý rok, 4. apríla nás zastavila 100 m pred vrcholom spústa snehu a blata.
Škoda že som nemohol - ruka ešte stále nie je v poriadku. Ten vietor sa mi včera veľmi nepáčil - pri zemi sa to malo prudko zmeniť z juhu na sever, dúfal som že to prerazí výškový západ. Ale teraz vidno, že to bol predsa len ten sever.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.3. Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Dole jy vysypaná fura kamenia, asi budu robit parkovisko, až pod strmak je to všetko sypané makadamom, betonované priepuste, no parada. Hore strmak je sice kus zrovnaný ale stale hodný len Subaru a vyžšie. Za zatačkou pod vrcholom bolo kus ľadu.
Cesta je oraná aj vrcholom na východnú stranu, traba to niekedy prejsť či by to nebola alternatíva výstupu. Kto ste jednali za povolenky mohli by ste zistiť či to len "kvoli nám" alebo je v tom niečo menšie.
A povolenky su v akom stave? lebo PV je správca a ted za to zodpovedá a my musime zahrabat kolaje a tak.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.3. Slubica

Príspevok od užívateľa pegas »

Povolenky som robil minulý rok v apríli a poslal som vám ich e-mailom. Je to na dobu neurčitú. Jedna povolenka je cez Hrišovce, druhá z Dúbravy.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.3. Slubica

Príspevok od užívateľa Michal »

http://www.youtube.com/watch?v=03RJXvq4pbg" onclick="window.open(this.href);return false;

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 28.3. Slubica

Príspevok od užívateľa juraj »

pekna hudba, ten vzduch sa mi az tak velmi nepacil

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.3. Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Miso, pošli mi tu fotku kde som s Jarom v stupaku (tazko ten bordel takto nazyvat).
Dole v doline pekne vidno ako to naho.. fukalo.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.3. Slubica

Príspevok od užívateľa Michal »

ja nemam ziadne foto, iba ako sedime na starte, video je od PG

Napísať odpoveď