3.apríla Slubica

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano možnosti Bukovec a Slubica, volime Slubicu. V Dubreve sa stretavame 6x Jarino, Jarouš, Noro, Mišo, Robo a Jano, Stepan a Ďuri ako šoferi.
Na štarte fuka sever, skladame, PG po mrte. PO 12 tej idu do vzducho bratia PVaSV za nimi dalsi, vlavo v JZ kotle pomaly stupaju. Pridavaju sa aj ostatní a striedavo idu hore. My sa nevieme rozhodnúť. Noro je zase drsoň. Chvilu caka lebo to už nafukuje z juhu. Skace do dobreho intervalu. Chvilu hlada a vľavo pekne stupa. Skladame sa na start a postupne ide Robo, Jaro, Jaro, atd. Robo sa zbiera zo spodu vľavo, Ja s Jarom točim na urovni startu, je to rozbité skusam aj na plocho aj na uchu,... 200 m nad vrcholom vzadu sa vraciam nie je to ono.
Po asi 3 pokusoch som to ustredil vpravo pred startom tocim az za hreben do 1800, neviem dotociť mraky, ale v podstate drzia, bojujem s urcovaním smeru vetra a letom popod mrak alebo ist von na slnko. siel som bokom na slnko ale po zapipaní ma to aj tak dotiahlo pod mrak. Pri Bertotovciach volim smer Cergov lebo hore fuka uz od juhu. výska sa mina, Hendrichovce pekne dali ale zase to pod mrakom nejako uteka, ie som spokojný s výškou, sledujem letisko raznany, draha volná, Kohut sa blíži pozorujem PG ako pristava (StanoV). Pod sebou zazriem HG asi Noro, tocim S kurz na kraj tiena na kohute, vyska cez 800.
Pekny stupak, znos po hrebeni ku lipanom. Neviem sa rozhodnut ci na Lubovnu alebo cergov. davna tuzba cergova vyhrala ale protivietor robí svoje, padá to, pred drienicou a okola sa nedá rozumne pristát. Rozhudujem návstevu Lutiny svojho casu som sa tam zachranoval. po vetre to len padalo a dooost vela. Pristávam pri Pečovskej v susedstve cigánskej kolonie.
Prvý a posledný raz. Zbehlo sa tam niekolko debilných 4-8 rocných. Ked som mal kridlo poskladané tak sa nudili že zacali nasledujucu hodinu po mne hadzat kamene lebo som nevenoval pozornosť ked mi z dialky ukazovali pipíše a holé rite. AJ tak sa da zabavit. to len my postinutý chceme lietat a lietat.
foto pozdejšie.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa Michal »

Ako pekne to zacalo , tak to aj skoncilo. Najskor vysmiaty za Bertotovcami pozeram, ako sa severnejsie dviha Jaro. Potom ma inspirovala stupajuca igelitka. Sledoval som dymy pri rom. osadach a rozpadajucu radu. Po chvilke mi doslo ze je koniec. Este za Jarovnicami letim za dymom. Nes som doletel, uz sa len tahal po zemi. Pri Uzovskych Peklanoch skusam svah - nic. Po pristati dav spoluobcanov vybehol na pole. V okamihu som aspon zbalil postroj a pristroje. Nastastie ich daco zastavilo , ako aj moj , Norov i Stanov let.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa pegas »

čo ich zastavilo? Mišo, ty by si mal písať detektívky :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Myslim si ze mna zastavilo to ze som letel sam a prvy a urobil som niekolko chybnych rozhodnuti.
Ale co uz. Hlavne ze som letel...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa juraj »

Uz studujem vase tracklogy. Miso, vidim, ze si pri tych Jarovniciach nechcel pristavat, bojoval si juzne od nich ako lev. Nor, a Ty si bol zo vsetkych najvyssie. Blahozelam!
Naposledy upravil/-a juraj v So Apr 03, 2010 9:31 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

NOro, mame rovnyke cary mary v treku. nieco bolo s GPS systemom. je zaujimave ze miso to nema.
JA som sa obzeral jak divy ale nikoho som nevidel. mali by ste pouzivat tie radia. Na treku krasne vidno zmenu smeru vetra.
V kazdom pripade predpoved zase vysla aj zhruba casove predpoklady vetra. Ten svidnik sme mali naozaj letiet skor, PV s bratom to stihli.
Videjka budo o tyzden lebo nemam kabel na Stepanov mobil.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Jaro, 2x sme boli spolu lietat a 2x pises ze sme mali startovat skuor. :D
Ty ako lietacska autorita by si sa teda mal chytit svojich vlastnych slov
a startovat skuor. Nie nechavat to na mna. Nestastneho zemepana... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Skuor je to spravne slovo. Sam vie ako je to na nervy ked pozeras na druhych ako stupaju a paradoxne si clovek neverí ze ony by pod nimi nestupal.
Myslim že toto je zaležitosť nevylietania a nepoznannia terenu. PG su na kopci permanentne, ved to aj vidno. V lete bude situacia asi kus ina, cas sa predsa len bude posuvat. Ale na tych trakoch naozaj vidno ze trebalo ist za nimi.
Nebo casom to bude.
Inak pozeral som tvoj trek a zda sa mi ze velmi pomaly letiš, na vrchole polary, potom vela výsky stracas a ta ti chýba prave tam kde ju potrebujes. Ja ked som už na trati kašlem na vsetko a sviham podla vlastneho rozumu. Ked by som niekoho naokkolo zbadal urcite by som nejako spolupracoval ale inak treba mat svoju hlavu. Preto som inak aj prestal lietat s radiom, aj ked je to niekedy na skodu veci. Vcera som si radiuo na PG zapol az pri starte. Keby som to pocuval skor urcite by nas to pohlo skor do vzduchu.
Ked si pozries trak Stana ten siel pol hodku za ostatnými a bolo mu to osudné, na kohute ho chitil ten JV. Vtedy boli bratia uz nad cergovom. Beriem to tak ze toto takto pekne zdokumentované je aj napriek našej mizerii velmi poucne.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 3.apríla Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Mas pravdu Jaro, letel som pomaly.
Cakal som ze ma niekto dobehne a pojdeme spolu.

Napísať odpoveď