3. april Lada a Kapusansky hrad

Letové dni 2010
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

3. april Lada a Kapusansky hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes nas na vychode lietalo tiez vela. Na Lade som mal 5 ziakov, ktori urobili znacne pokroky. Marekovi Azarimu, Petovi Benkovi a aj Radovi som slubil zlet z Kapusanskeho hradu, ale oni to nakoniec doslova rozchodili, po skonceni vycviku uz nemali dost sil na vynos kridel na hrad (Daewoo nevladze hore). Peto E. prisiel konecne na figel ako dostat rogalo do vzduchu a predviedol niekolko peknych letov. Takze na zaver sme isli na hrad len Ivan a ja, obidvaja s Deltami. Vydatne nam s nesenim pomohol Rado. Startovali sme asi o 18.00 a po par minutach lietania pri hrade som vytiahol Ivana k Velkej Strazi. To som nemal robit, zabudol som, ze letime na vycvikovych kridlach. Pri ceste spat sa nam Ivanovi stali osudnymi Fintice a ja sam som mal co robit, aby som sa z tej psej vysky (uz s rozopnutym postrojom) pozbieral. Ale podarilo sa, vratil som sa k hradu a potom som isiel zo solidarity pristat k Ivanovi. Velmi podareny den a hlavne, spokojni ziaci.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. april Lada a Kapusansky hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Juro, aka je cesta hore?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3. april Lada a Kapusansky hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Sucha. V strmaku trosku makksia a kedze som chlapcov nevylozil, v pol kopci sme stali. Hore na rovinke su stale stromy, treba niest minimalne 300-400m.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 3. april Lada a Kapusansky hrad

Príspevok od užívateľa raf3 »

Pripájam foto z Kapušanského hradu, kde som mal rolu šerpu, a hoci som si myslel, že už nevládzem
po vynášaní krídla na Ladu, podarilo sa. Orosenou odmenou bolo moje orosené čelo. :lol:
Ale, ak by som mal štartovať aj ja, určite by som zvládol len "priamočiary" let .... :D
Musím pochváliť Juraja ktorý opäť manažoval celý výcvik na jednotku a aj on raz zletel Ladu na "homemade" Atlase
a potom už neúnavne pomáhal s nosením krídel na kopec, cestou na Kapuš nás nezištne počkal, aby sme s Ivanom nezablúdili .... :lol:

Ivanov štart:
http://www.deltaklub.neton.sk/foto/raf3/KAPUS/Ivan.3gp

Foto
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. april Lada a Kapusansky hrad

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Juro, Ivan, kolko ste boli vo vzduchu? Ak to nieje tajne :-)

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 3. april Lada a Kapusansky hrad

Príspevok od užívateľa Ivan »

ja cca 20min. juraj to este vytiahol hore a vozil sa tam o cosi dlhsie ... :mrgreen: ja musim podakovat Nasmu serpovi, lebo bez neho by som tento vylet asi neabsolvoval :) Dik
Laminar 13 R ...

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 3. april Lada a Kapusansky hrad

Príspevok od užívateľa raf3 »

Neverím Ivan, určite to bola dohoda medzi tebou a Jurajom ako ma dostať na štartovisko ..... :lol: :lol: :lol:
Musím ale povedať, že to stálo za pohľad na široké okolie a na Vaše bezchybné štarty!
Jurajov odraz jednou nohou do prázdna bol .... som fascinovaný ..... :D
Naposledy upravil/-a raf3 v Ut Apr 06, 2010 8:47 pm, upravené celkom 1 krát.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3. april Lada a Kapusansky hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Na dokreslenie pripajam foto z Lady, na start pripaveny Peto E, v pozadi zlava Delta, Atlas Mareka A. a mnou postaveny Atlas s plavajucim priecnikom. V dialke aerovlek vetrona.
Prílohy
Resize of P1010158.JPG

Napísať odpoveď