18.4. Bukovec

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

18.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano Noro rozhodol že Miso rozhodol že Bukovec a Misovi povedal ze Jaro rozhodol Bukovec a Jaro nema papiere len na bukovec. Kto je na vine ze sa slo na Bukovec? :o Víťaz vyhrava ..., vyhrava Edmond ako naplasť za brigadu.
Nakoniec 5 ludi na dva razy na kopci, hore fuka do 6 m, aj sa mi to dosť vidi, co urobi termika. Mraky sa robia male vľavo od Mniška. Bukovec bez mraku, Teda vsade okolo bez mraku. Beriem AM radio, pre skusku spojenia.
Jano ide prvý asi 12:15, start som nevidel este som sa oblikal. V tej 6ke to na statrt bola sranda, skakali sme z tradičnej medze. CHlapci urobme si konecne poriadnu tyč na rukáv alebo fleru. :mrgreen:
Jano prelietava stupak na konci rebra, kus nepochopitelne to taha rovno na juh, v strede doloiny nico naliteva ale nedari sa mu to ustrediť. Janko, musime dať debatu o hľadani už preleteneho stupaku, nie je to krídlom, platí aj pre iných. :idea:
Mišo nasleduje, toši stupak nad rebrom, Norovi to kruti na starte kridlo, vietor zľava, rovno, kus vaha, po zrovnaní skáče aj ked po odlepení s rukami na trapezach to dojií... OK, je v tom, pod Misom zacina tociť.
Jarouš, tradične nevaha vidi Nora, skáče. Leti za NOrom ale mne sa zdalo že ten stupak obletel zo zadu. Mne sa to stočilo zľava, čakam asi 2 minuty. Smer ako vino, hopsnem a zipsujem, Ešte nad lukov lámem ľavý a točím pod Norom. Po chvilke dohľadania točime traja stupak, miestami dosť ostrý. Miso to vzdava dosť to letí do zadu ale dalej to nebolo až tak zle. S Norom dotacame okolo 2tis. V 4500 ft skusam spojenie, potom aj niekolko krat ale bez výsledku.
Skusam po vetre straaasne to poada otacam a vraciam sa. Dnes to nebude na prelet. Pred startom nachadzam zase na starom mieste 2 m. Noro prileta 200 m podo mna, tocime od vrcholu B zapdne ponad rubaniska. Ked to zaberalo najviac Noro vzdal si to. Z 1950 skusam vľavo na hreben ku skale, kupodvu to bolo hodne lepsie ako pred 15 minutami. PO ceste dotačam kraaasnu 3ku. V doline vidim Misa sadať a Nora oberat šišky. PO hrebeni to vcelku ide, drzi vietor z juhu, Mnišek, hreben sa blizil a na Krompachy malo vyšky. Riedka hora a jedna skala v nej dala, ale som sa musel vracat kym sa mi to uležalo v makovici. Tak to robil Jozko Kunik. Vyšo to, stupam a nechvam sa znasat za hreben. Otacam zapadne okolo Krompach, Vitor ma tlaci 85 voci zemi. Reku do Dubravy ale skusim ešte svahy za Krompachmy. Dali asi do 1 m, ked som kus zistel, pohľadal so dalsiu 3ku hore, ale az do 2250. V 1900 nad vrcholom Slubice volam pre skusku KE. PO kavičkovej pauze sa ozýva a potvrdzuje prijem za 5. Letim v šitokých kruhoch ku cmarke krasne to drzi, nepada parada. V dalke vidim padaky na Buciach. Dalej uz len letim a premyslam ci by zapadna strana Braniska nebola lepsia. Bola letel som vychodnou. Nad buciami prelietam žovialne a pokracujem nad Mauguru, Kus to stupa ale je to už nanič. Sopečný cirus zafungoval. Zložitejši zvoz a blízkost chalupy v Lipovciach rozhoduje. Posvahuvávam s PG a potom dolu na lúku near of cemetery.
Pristavam dobre ale nie na 1. O 15:30 po neskonalých telefonoch pijem na chate kavu a vypytujem sa polovičky na debatu s dispečerom. :D
Zaver:
Mame dosť pilotov na to aby sme lietalis FM radiami a tahali kamaratov tam kde to naozaj je. Inak to bude na dlho. Platí to aj pre nas aj pre ostatných chlapcov. Nerobme to zložito ako sme to preskakavali my. Mam to odskušané, funguje to.
Mrzi ma brigadička na Dubine, ta bude ked budu príslusne nalezitosti.
Mrzi ma ze nas nebolo viac lebo prave na dne s bola dobrá predpoved už 3 dni, a vyšla na hodinu presne. Cestovať dve hodiny na start na vysoký kopec nie je tak jednoduche a rozhodovat rano je pozde.
Dnes to bolo fajn a dufam že sa na buduce pridam ku niekomu alebo sa nikto prida k nam. Teda nabuduce to bude na Dubine. S tym radiom je to super.
Prílohy
Kopie - 180420102106.jpg
Kopie - 180420102111.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 18.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa Norbert »

Nemal som nijaky pocit dojenia na starte. Podla mna to bolo dobre. Ostal som visiet na stojaka chvilu dlhsie ale to nicomu nevadi.
Po navrate na Bukovec z 1. stupaku si sa mi Jaro stratil.
Nakoniec som sa este zdvihol a polietal. Okolo Nalepkova som to zle odhadol a pristal.
ale apson ma chlapi zlanarili na Dubinu a tak som tam absolvoval premieru.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa pegas »

Tak to ste pekne vandrovali - za jeden deň stihnúť dva kopce. Nie je v lese veľa blata? Auto bez problému?

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 18.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa Norbert »

Na ceste na Bukovec je blato iba uplne na zaciatkum kde su pozvazane stromy.
Inak je cesta uplne v pohode.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 18.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa Norbert »

A taky moj maly poznatok po par letoch s "novym" postrojom (Tenax 2) musim povedat ze to leti o poznanie lepsie. Aj ked to na vykonoch nie je vidno :-) ovela lepsie sa leti proti vetru, nastavovanie len odtlacenim od hrazdy alebo pritiahnutim sa ku hrazde funguje velmi dobre.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 18.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

...a ešte 2x foto z Jarovho príletu do Lipoviec:
http://www.relaxfly.sk/?cislo=265&page=foto#265" onclick="window.open(this.href);return false;

...to mu už manželka zalievala tú kávičku.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď