1.5.2010 DUBINA

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa marek pp »

Dnes v celku vydarený deň.
Do obeda nám otec urobil predletca, nakoľko po obede šiel do služby.
Pred 14:00 sa na pristávačke pri Hnanovnici stretávame Laco, Robo, Ivan, Marian a Ja. Na marianovu Hondu nakladáme všetkých päť krídel a vyrážame na východný štart.
Zo začiatku je to trochu silné, ale na koniec do toho všetci naskáčeme a rozliezame sa po celom hrebeni.
Marian cca 30 min., Ivan slušná 1 hodina a 20 min, Laco cez 2h, Robo niečo cez 1,5 h a ja nez 2h.
S Robom a Lacom sme si zaleteli až za Vikartovce, kde boli dostupy do 1800-1900m.

Dúfam, že ja parta z KE niečo napíše :-).

PS: dnes to bol môj prvý let tejto sezóny. Štart OK, no pristátie, ktoré som plánoval klasika na nohy, sa nakoniec skončilo štýlom alá Marko Mihálik :-) .
DSC01430.JPG
DSC01432.JPG
DSC01451.JPG
Naposledy upravil/-a marek pp v So Máj 01, 2010 11:28 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa marek pp »

Dodatok.
Prílohy
DSC01460.JPG
DSC01456.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Robo:
mala operacna vyska - ale vysledok vydareny. Asi sme vsetci rovnako spokojni ako unaveni..

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/13:55" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vcera presla honda testom :-). Nalozili sme 5 kridel.. postroje, vsetci sme sa odviezli k zastavke, od zastavky dvaja, posledny stupak k startu sam. Tych 5 kridel uz bolo dost na hrane, ale vysla. TO, ze nema redukciu je skoda, ale zase ma svetlej vysky na rozdavanie.. takze pohoda.
Ja som sa po 25 minutach vybral za chalanmi na zapad, ale daleko som sa s tym bielym atlasom nedostal :-), takze len 30 minut.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa marek pp »

Včera som prvý krát použil svoj vianočný darček :-). Tu je výsledok:
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/14:15" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa Ivan »

No bol to super celodenny vylet aj s prvou mojou hodinovkou :)
Vyblbol som sa co mi srdce racilo :)
Vraj som bol niekolko krat nad hranou kopca, no ale nikdy som nemal pocit, ze by som kridlo nemal pod kontrolou alebo aby som nemal rezervu na pritiahnutie a zrychlenie. Sem tam som narazil na nejaky ten bordel, najvyraznesi bol asi kopanec po ktorom ma to otocilo do svahu, ale dal som plnu kontru, pritiahol a kridlo posluchlo.

Bolo to lietanie viac menej hore dole, ale po tom co sa vsetci kamsi rozleteli, som si zacal robit kradke vylety do priestoru, siel som k lom, nad okraj dediny.

Dokonca som sa snazil naslepo hladat nejake stupaky, ale bez varia to bol tazke :roll:

Snazil som sa letiet nad miesto kde som si myslel, ze by mohol byt a ked som pocitil kopanec do kridla snazil som sa do tej strany zatocit.

Pristatie malo v sebe trocha adrenalinu, nevedel som totiz otvorit rybu, ale kedze som s tym zacal pomer v dobrej vyske tak sa mi to nakoniec podaril, zrovnal som sa na pristatie a pekne pristal.


Laco vravel nech to hodim na xcontest tak to tam je, i ked to vyzera ako by sa nejake decko vyburilo s pastelkami.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/14:06" onclick="window.open(this.href);return false;
Laminar 13 R ...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa juraj »

Ivan, blahozelam, som uprimne rad, ze Ti tak vysiel den. Je najvyssi cas uvazovat o variometri, bez neho bude dalsi postup velmi pomaly.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa matoZA »

Majo super auto!!! Ivan ty si mal rekordne stupanie, tusim som tam zachytil nieco cez 40m/s ;)
Moyes Xtralite 147

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa Laco »

Den bol pekny, dokonca povedal by som ze aj termika bola :wink:
Ivan, ake farbicky?? :cry: Ved prva hodinovka a hned aj prvy prelet takmer 7km a to s Deltou... No ne parada?
Majo, to mas tak, ist za ostatnymi na zapad nikdy nebolo jednoduche...
Marek, kurniksopa, ved Ty si bol este o 200 m vysie ako ja :lol:

Perfektne polietanie vo vyhradenom priestore v CTR Tatry. Nikto neprekrocil maximalne povolene vysky. teda vysky urcite nie... :lol:
Obojstranne spojenie s vezov mi fungovalo tak na 50%, ja som pocul vynikajuco, veza mna nie. :shock: :shock:
Vdaka aj riadiacemu lietania TWR, bolo pocut, ze sa o nas stara, ako matka o svoje kuriatka :P :P (vidiet ze chape rogalistovu dusu :wink: ) Keby to tak slo aj na TWR kosice :mrgreen:

Moj track tu http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/14:18

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa pegas »

Skvelé. Samé prekvapenia. Robo - diaľkový pilot, Ivan - pilot so šiestym zmyslom (však načo vário) :-) Tými Vikartovcami ste ma dostali. Laco, nabudúce sa pozrieme na to, ako máš urobenú anténu. Ja môžem s vežou komunikovať aj cez štvrť Slovenska (Spišský hrad - Košice, Sabinov - Poprad od výšky 1200m).
Marián, a vyšiel si až úplne na štart? Ja som tam musel ísť s redukciou.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa juraj »

Gaspi, Majo ma , na rozdiel od Teba, skutocne vysoky podvozok :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa pegas »

To je bez diskusie (zatiaľ). Som vemi rád, že jeho auto znesie tak veľa.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa Laco »

Este poucenia :
1. Majo zlozil skusku dospeleho pilota, startoval posledny a zvladol to. (keby mal flavio tak ho pustim pred seba, ale s atlasom... :) )
2. Ocividne sme mali startovat najmenej dve hodiny skor a cakat na termiku 100 m nad svahom... Objektivne to ale neslo, kedze Marian mal auto zo servisu az o 13.00 ... Uz cestou, ked sme sa blizili k Popradu, tak na oblohe boli "buchty" presne podla obrazkov v plachtarskych priruckach
3. Musim si urobit letecku vysielacku do prilby..., antenu mam v poriadku, pocul som vsetko, lenze vysielacku som mal na ramennom popruhu a ked som rozpraval do "ramena", tak zrejme prudenie vzduchu bolo silnejsie... A pri "klucovani" som si samozrejme zakryval mikrofon rukou...
A cele ma to mrzi o to viac, ze na vezi bol Edmond, takze lepsiu konstalaciu na precvicenie komunikacie si ani neviem predstavit. Moja vina...
pegas napísal:... Som vemi rád, že jeho auto znesie tak veľa.
To vies, dobry nosic ... 8)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vyliezol som az hore k startu s tymi piatimi kridlami, ale uz to s 5 kridlami skusat nechcem :-),
marek stal vonku a povedal, ze to slo v pohode, z pohladu sofera to dost podskakovalo - hlavne ku koncu.
Uvidime ako to pojde dalej, skusim este slubicu. Myslim ze stranik, bukovec, kapusany, haj budu ulne v pohodicke.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.5.2010 DUBINA

Príspevok od užívateľa Laco »

sidewinder napísal:Vyliezol som az hore k startu s tymi piatimi kridlami,...
Myslim ze sikovne urobena predna podpera vyriesi zly pocit pri poskakovani kridel...,
ale predpokladam, ze nbuduce sa Ti ochotne zlozime (myslim aj dalsim majitelom hobby-offroudov) na pripadny opakovany vyvoz...

Napísať odpoveď