1.5.2010 Lada

Letové dni 2010
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

1.5.2010 Lada

Príspevok od užívateľa juraj »

Moj povodny plan pocital najprv s lietanim na Kapusanskom hrade a potom s vycvikom ziakov na Lade. Ale kedze nam Miso G pri prijazde hlasil nulovy vietor na hrade, trochu som plan modifikoval a rozhodol som sa venovat zvysok dna nasim ""mladym a nadejnym" ziakom. O par minut Miso odstartoval a lietal vyse dvoch hodin, potom znudeny pristal, pricom vetrone a pupavy pokracovali do zotmenia. My sme mali Ladu dost prerusovanu silnym vetrom a turbulenciami, ale nakoniec si kazdy z trojice Jozko, Peto a Rado urobil po 10 startov. Vela prijemnych zazitkov sice nemali, ale zase sa naucili rychlo reagovat na turbulenciu, takze okrem jednej ohnutej nabezky (opravenej do 15 minut priamo na mieste) nenastala ziadna skoda na materiali ani pilotoch. Len mam pocit, ze su este unaveni, lebo Rado slubil prispevok s fotkami a nic som tu nenasiel (a to uz kohut aspon trikrat zakikirikal :D )

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 1.5.2010 Lada

Príspevok od užívateľa raf3 »

Môj pôvodný plán bol, že ráno (09.00) vstanem, voľačo pojeme a o cca 10.30 voľačo napíšem .... :D
Juraj ma predbehol .... :)

Prikladám nejaké foto ....
Obrázok

Juraj dal zraz pred garážou o 11.30.
Po natankovaní plnej ... sme vyrazili na Ladu a Jurajovi sa podarilo dostať až na vrchol.
Rozloženie krídla, zapichnutie fléry, vyčkávanie na vietor .... :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Napokon sme znížili nájazdovú výšku a užili sme si pri niektorých letoch slušný adrenalín.
Bol to veľmi vydarený deň.
10 štartov každý a Juraj, ten vyniesol krídlo po každom lete v spolupráci s pilotom a druhým vynášačom.
Veľká vďaka Jurajovi za super deň !!!

Napísať odpoveď