Dubina 30.5.2010

Letové dni 2010
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Laco »

Dubina, alebo krasny vylet za krasami severneho slovenska. Ci?

Rano v dobrej nalade Robo M., Miso G., Ivan a ja. Optimizmus vitazi nad zdravym rozumom. Cestou si predstavujeme ako vyzera slnko... esteze mam dobre stierace. Pred Popradom vidime slovensku hymnu (Nad tatrou sa blyska) Na pristavacke sa stretavame s Jarom M. - tiez vecny optimista. pokecame..., nakoniec skoncime na vezi popradskeho letiska, kde sprijemnime sluzbe Edmondovi. (Edo, vdaka za exkurziu, za kavu...) Preckame lejak a hajde do Kosic. Nakoniec este vyborny bananovy kolacik od Lubky. Skratka nadherny den. :lol: :lol:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Okolo obeda sa to v Košiciach vyčistilo, ale radar a hlavne družica ukazovali pravdu. V Ortášoch bola vraj povodeň (1.5m vody).

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dodatočne sa ospravedlňujem, že som Vám k čaju zabudol ponúknuť citrón! Káva bola kompletná.

Ešte dobre, že Marek je "pánsky" pilot a nedá sa zlákať na kdejakú unáhlenú a neprezieravú "ftákovinu". ...a zostal nasucho!
Keď som sa dozvedel, čo plánujete, hneď som si pomyslel, že vám "šiši". Normálny človek sa predsa nemôže vybrať tam, kde sa snúbi skoro 100%-ná vlhkosť vzduchu s kondenzačnými jadrami z tej hroznej sopky Eyjafjallajökull. Tak Vám treba, páni piloti, keď neviete počkať na normálne počasie!!! To som zvedavý, čo teraz budete robiť s tými svojimi vlhkými vtákmi!?! Radím vám dať si ich čo najskôr do prievanu!!!
Nuž čo, aspoň sme si fajne pobesedovali, nie?
To Vaše "Či" sa mi zdá trochu smiešne, tak sa spýtam ináč. "Alebo nie?"
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Michal »

hmm, ani na Tokaji sa asik nelietalo. este ku ceste: zo stredu mesta googlemaps dava cez Jahodnu a Spis.Stiavnik 103 km 1 hodín, 51 minút , po casti dialnice cez Poprad 117km a 1h55min, cez Presov 130km a 1hod52min.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Hm, to si zo mna Jaro Mucha riadne vystrelil. Ked som sa mu vcera podvecer dovolal, mal kazdy zo zucastnenych po hodinke letu. Zeby v krcme?

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Ivan »

Neviem ako Vy ale ja už nevydržím...

Včerajší výlet:
- odchod asi o 11:00
- v Prešove sme zmokli
- cestou do Popradu sme vyschli
- po priblizeni k Popradu Nad Tatrou sa blizka, hromi divo biju
- V Popravde Nás trošku opäť pokropí dážď.
Na pristávačke už čaká Jaro, prekladáme krídla a lezieme hore.

(7 ľudí v aute, 5 krídel) :shock: cesta až na štart :shock: a to na štart myslím až na štart

Fúka len decentne, rozkladáme krídla, na kopci je vlhko a sem tam poletuje nejaká tá kvapka.

Pred štartom sa vietor trošku zosilní tak skáčem prvý. Štart Ok, po štarte to bolo horšie, trochu som si to rozhádzal sprava doľava, potom sa sa už našiel a začal svahovať.
Po chvíľke začali do toho naskakovať aj ostatní. Svah veľmi nefungoval. A keďže som mal radove vário so sebou tak som ho skúsil použiť. Asi úspešne, chvíľu som bol najvyššie. Stúpaky boli dosť široké (Laco), takže som nemal problém sa do nich trafiť a niečo v nich vytočiť. Mne to šlo max 500m nad štart cca 1360m. Potom som z toho vypadol a šiel sa zachrániť na svah. Chvíľu som tam ešte niečo skúšal trochu sa vyhupol, ale znova som šiel dole. Tretí krát som sa už neuchytil a letel som pristáť. (asi práve včas). Pristatie Ok, pristal som tam kde som chcel.

cca 1 hodina vo vzduchu.
Po chvíľke sadol aj Jaro, potom aj ten zvyšok.

Vyšlo Nám to práve včas, len čo sme sa zbalili, tak Nás na vežu odprevadil dážď. Na veži Nás Edmond pohostil a spravil výklad za asistencie svojho kolegu. Tým to im za všetkých ďakujem.

Včera to bola vyslovene lotéria, ale vyšla. Takže môžem povedať, že ako úspešne som začal máj tak som ho aj skončil.

Dubina mi začína prirastať k srdcu. :)

a na záver tracklog > http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/12:13" onclick="window.open(this.href);return false;
Laminar 13 R ...

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Laco »

pegas napísal:Okolo obeda sa to v Košiciach vyčistilo, ale radar a hlavne družica ukazovali pravdu. V Ortášoch bola vraj povodeň (1.5m vody).
Len si si nevsimol ten vypaleny pixel na svojom monitore v oblasi Dubiny... :lol: :lol: :lol:

Ivan, moratorium malo koncit vecer, ale co uz... Bol by zo mna dobry hovorca... :o Vsetko co som napisal je pravda, len po Ivanovom doplneni to vyzera uz uplne inak... Krajsie? Ci?

Moj tracklog tu http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/12:31

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa raf3 »

Ivan srdečná vďaka, že aspoň moja "výbava" sa preletela a má za sebou hodinovku ..... :lol:
P.S.: Tvoje skúsenosti s Alibi???

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Ivan »

Na to, na co som ho potreboval mi uplne stacilo, az na to, ze som ho mal pripevnene dole hlavou :D to bolo super. Aj tak som sa viac snazil sustredi na zvuk a skor udrzat zakrutu ako cumient na ciselka. :mrgreen: Ked uz som sa nan zacumel vacsinou to na displeji ukazalo 6m klesak :) to som odvratil zrak. :D

Nemam ho s cim porovnat, ale poviem to takto ... ak by som ho mal, urcite by som sa nehrnul do zhanania alebo kupi ineho. (do zaciatku by mi uplne stacilo)
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ten tracklog vyzera uplne super :). V strede ukazuje vario +63,6 m/s ...vyzera to na nejake tornado :)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Laco »

Chefo napísal:Ten tracklog vyzera uplne super :). V strede ukazuje vario +63,6 m/s ...vyzera to na nejake tornado :)
Pocas letu som si vsimol take divne "preskakovanie" vysky. Aj som si hned myslel, ze tracklog bude zrejme zaujimavy... :D Len neviem, comu by som to mal pricitat. To poskakovanie vysky som mal, ked som bol priblizne nad dvojicov vysielacov. Zaroven som to pomaly tahal pod vcelku "husty" mrak (bol iba pomerne tmavy, ale 63m/s sa nastastie nekonalo... :lol: ) No a na koniec som mal baterky, ktore som nabijal rano asi 15min. Aj tak im (baterkam) dakujem, zdochli mi akurat, ked uz som isiel na pristavacku. (samotny let som mal este par minut dlhsi, bol som sa otocit na zaciatku Hranovnice a tak som sa vratil na pristavacku.)

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Nie ze by bolo cim sa chvalit ale ... na to ako som tomu Lacovmu entuziasmu nedoveroval...
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/12:17" onclick="window.open(this.href);return false;
Robo

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Chefo »

Laco napísal: Pocas letu som si vsimol take divne "preskakovanie" vysky. ...
Je to mozne, ze baterky na hranici vybitia spolu s vykonom tych dvoch vysielacov dokazali tak zarušiť vario, ze indikovalo stupak snov :). Ale aj tak zaujimavy ukaz :)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ivan, chápem Tvoju potrebu podeliť sa o radosť s lietania. Keď sa však dohodne informačné embargo, môže ho zrušiť iba vedúci akcie - v tomto prípade to bol asi Laco. Dúfam, že prvým príspevkom sa aj mne podarilo náležite zmiasť "nepriateľa" - aj keď doposiaľ iba tuším, kto to mal byť. Určite to boli tí, ktorí neverili v úspech výpravy.
Musím sa priznať, že na úspechu chlapcov mám tak trochu zásluhu aj ja. O 11,30 som sa vybral peši z Kvetnice po hrebeni Dubiny až na štart. ... a to som mal byť už o 13,45 v službe! Na chrbte som niesol krumpáč, ak by som stíhal trochu upraviť štartovačku. Napokon som tam stihol akurát tak uvoľniť zapletené fangle, 2-3 krát zakopnúť krumpáčom a Jara na pristávačke ubezpečiť, že to na štarte naozaj fúka z juhu.

Páni, tie údaje z PGS-iek je treba zodpovedne analyzovať. Ak chlapci nemali pri sebe pomocné raketové šúľky s pevným palivom na zvýšenie rýchlosti stúpania, potom to najskôr svedčí o tom, že tá naša Dubina je fakt fest dobrá... :lol: :lol: :lol: Vôbec sa Ivanovi nečudujem, že mu začína "prirastať k srdcu".
Ivan, čo tak emigrovať do Tatier?! :D Ak chceš, nájdem Ti tu frajerku a pômôžem s bytom. :wink: Som charakter - za dobrú radu nechcem vôbec nič.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 30.5.2010

Príspevok od užívateľa Laco »

Edmond PP napísal:I...Keď sa však dohodne informačné embargo, môže ho zrušiť iba vedúci akcie - v tomto prípade to bol asi Laco. ...
To nie ja, to on :evil: :evil:

Napísať odpoveď