Bukovec, 6.6.2010

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Norbert »

Tohto roku uz tradicna zostava: Miso, Jaro M. a ja a + 2 PG.
1. startuje Miso tusim o pol jednej a v divokom vzduch mizne na sever. Pristane v Lipanoch.
Ja startujem asi o jednej a v divokom vzduchu sa ocitam nad pristavackou :o
Neletelo sa mi dobre. Kridlo sa spravalo akosi inak, zle sa mi viselo alebo mozno len fakt ze som
neletel vyse mesiaca. Jaro pristava vedla mna do 5-ich minut.
Je este len pol druhej tak ideme na 2. vyvoz
Rychlo poskladame a starujem pred Jarom asi o 15:15.
Tazko tazko ale predsa sa v rozbitom stupaku chytam a letim smer Slubica.
Mraky uz vsade zmizli len nad Slubicou este su. Priletel som tam celkom vysoko ale
nic viac ako rozpady tam uz nebolo. Prelietavam hreben na sever a nic.
Vsetky mraky zmizli a tak sa uz len trapim a snazim sa nieco najst. Napriklad dobru pristavacku :cry:
Pristavam daco pred piatou a za chvilu vedla mna jeden padackar.
Viaceri startovali zo Slubice neskour poobede ale iba on sa trochu chytil a doletel ku mne.
Naposledy upravil/-a Norbert v Ut Jún 08, 2010 6:06 am, upravené celkom 2 krát.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa raf3 »

Prosím o zverejnenie Tracklogu a odvolávam sa na zákon o Slobodnom prístupe ku informáciám z nejakého roku !!! :D

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

...a miesto pristátia je tiež tajné?!?
Mimochodom, v Poprade a na Dubine včera poctivo fúkalo celý deň až do zotmenia. S dvoma známymi paraglajdistami sme sa podvečer previezli pod Dubinu pozrieť sa na stav pristávačiek. Museli sme ísť obchvatom cez Sp. Bystré, lebo cesta z Kvetnice do Hranovnice je pre zosuv nevedno dokedy (!?!) uzatvorená. Voda z polí postupne mizne. Pristávať sa určite dá na poliach južnejšie od klasickej pristávačky, kde terén mierne stúpa a voda stiekla skôr. Verím, že od včerajška bude na poliach suchšie.
Dnes poobede som spolu s už spomenutými chlapcami vychystaný na Dubinu. Kto sa pridá?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Norbert »

Nic velke som neuletel. Pristal som medzi Spisskym hradom a odbockou na dialnicu

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Michal »

Noro, o 14"17 UTC JK tocil na Bucach do 1900, kurnik-sopa.
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/13:38" onclick="window.open(this.href);return false;

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Chlapci ja oceňujem ani tak vaše letové výkony, ale vašu odvahu niekam sa trepať po tých správach čo sa deje v okolí Ružína, ale aj inde na Slovensku. Navrhujem vás na titul "drsoň roka" v kategórii kolektív - za citovú otrlosť a nedostatok predstavivosti :D

Hlavne Nora by som si predstavoval, že vlastnoručne zliepa trhliny v zemskej kôre v Nižnej Myšli. :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Gaspi, kamuflujes vlastnu lenivost obvinovanim druhych? Pravdu-povediac, po tom, co sa dialo v Gelnici,by ma ani vo sne nenapadlo sa trepat na Bukovec. Asi uz starneme. Miso bol v sobotu na Kohute - to uz je fakt drsne.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Michal »

juraj napísal: Miso bol v sobotu na Kohute - to uz je fakt drsne.
a to som 2 x vlastnorucne vynasal, co krok to kvapka potu.
pegas napísal: "drsoň roka" za citovú otrlosť a nedostatok predstavivosti
- toto je vsetko slaby cajovy odvar, proti mojmu nazoru na udalosti tychto dni

Andy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So Apr 10, 2010 9:07 pm

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Andy »

Ahojte piloti, chcel by som sa spýtať, že koho som to stretol v nedeľu nad Sľubicou, ja som na nej štartoval s mojim Ellusom 3 také modro žlto oranžové padákové čudo a spolu sme točili pod základňu, potom sme leteli na juh a samozrejme že mi to nandalo pevné krídlo, len som sa pozeral ako letel smerom na Buče pod základňami, potom som to trochu dotiahol a točili sme pod jedným mrakom vetroň, rogalo a PG, bol to pre mňa pekný zážitok, ja som potom letel ďalej a sadol som medzi Ľubotínom a Šarišským Jastrabím. Chcem povedať, že sa mi to páčilo a bol to pre mňa zážitok stretnúť sa s rogalom. Aj by som ho odfotil, ale mal som plné ruky roboty s tou diskotékou, čo mala väčšinou nad mojou hlavou moja plachta. Ale keby som mal guráž, bolo by to určite unikátna fotôčka. Pekne pozdravujem všetkých pilotov ZK, Sľubica ostala ušetrená povodní, dá sa na ňu bezpčne jazdiť.

Andy

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa jaro »

:? miso gde v rity mas ten traklog? si ma :evil: lý? alebo sa štoorcuješ?

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Michal »

ahoj Andy, asi som to bol ja. zo slubice som letel za tebou, na sever , potom som Ta videl ako si sa nad vysielacom otocil naspat a uz som Ta stratil. Nad Smrekovicou priletel vetron a v jednej urovni sme spolu tocili. Teba som vobec nevidel, ale je pravdou, ze z toho vetrona som oci nespustil. Bol si asi hore ? Skoda, bol by som spolupracoval dalej.
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/11:15" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa jaro »

miso preco len polovica? inak ten let je užasný, bez výrazných opadaní v slušnej výške, pekné.
Inak aj ja som minule letel podobne ale z magury som sa vratil do Lipoviec lebo to dalej nemalo zmysel pod cirusom. ALe ma napadla varianta aj podla lietania PG ze treba letiet na zapadnej strane hrebene a zvlášt hore ne severnej polovici, od Smrekovice to tahať na Čirnu kopu. nabuduce to chcem tak skusiť.myslim že tie južné prúdenia v kotline KE PO su zakliate s termikou. Tie kopce to tam istia.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Norbert »

Miso, snazil som sa dvihnut prakticky na tom istom mieste v blizkosti Polanoviec
ako Ty ale nejak mi to nevyslo. V tom case to trochu nosilo nad dedinou ale svah bol mrtvy.

http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/12:58

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bukovec, 6.6.2010

Príspevok od užívateľa Michal »

jaro napísal:miso preco len polovica?
- lebo som pytal vysku a ten v KE mi skoro zatukal na celo. a to som chcel iba 600m nad kopec. A to mal pravdu, bo som pocul ze si tam na boeingoch robia vyhliadkove lety. Nabuduce pojdem 2km zapadnejsie a isto sa dohodnem.

Napísať odpoveď