6.6.2010 Baske

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

6.6.2010 Baske

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Tento krát v zložení Škuťák, Kelek Mišo a ja + Buchel ako zvozár. Po príchode na kopec bolo jasné, že si každý zalieta podľa chuti, čoho predzvesťou boli krásne oblaky na oblohe. Prvý štartuje Mišo, za ním Škuty, ja a posledný Kelek. Ja som si spravil len nútený zleťak na vrchnú pristávačku. Hoci nad lúkov som začal točiť stúpanie, zámerne som z neho vyletel a pristál.
Zato chlapci Bánovčania si to naozaj užili. Každý cca po hodinke, a popristávaní po celom okolí. Inak nepamätám si lietanie, kedy by musel ísť zvozár pre každého pilota osobitne. Mišo na spodnej pristávačke (v resp. krčma v Krásnej Vsi), Kelek za Krásnou Vsou, Škuťák pred Timoradzou a ja na lúke. No hotový chaos :lol:

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Re: 6.6.2010 Baske

Príspevok od užívateľa skutak »

Jo to bol den :D

Po monzunoch konesne sa obiavilo slniecko a priazivy vietor,tak som rozhodol ze pojdeme lietat na Baske co bolo spravne rozhodnutie.
Prichod na vrchol po 11 h doobeda.Vykladame techniku chalani utekaju na startja otacam auto trham kridlo z zeme a utekam hore za nimy.

Poradie uz poznate tak nieco z mojho letu.
Start ako obvykle naberam kurz Dubina nizsi start na JV vietor taham skurky na postroji a zabina boj o udrzanie.Dubina poskitovala pekny svah kde som sa vozil cca 15 min potom ma to omrzelo a zacal lov na termiku :shock:
preskakujem smerom k pristavacke na stare dobre miesto kde to je ako zohliky v TESCU.
Hned naraza do krasneho dvojmetra a tocim.Po dosiahnuti 900m.n.m sa meni na krasnich 4m/s no potvora v cca 1100 m.n.m ma vyhadzuje :( proste nechcel ma :lol: Taham sponovak a pomali si razim cestu proti 9m/s vetru.Kusok som sa posunul nad dedinu Krasna Ves a zacinam znova stupat do necelich 1200 m.n.m a od tade sa tlacim do Timoradze kde som nakoniec aj pristal po osudnej chybe kedze som sa spatne rozhodol tak stracam visku nadlietavam cintorin tvorim rozpocet a pristavam sakra do hrachu :roll: skoda este nieje dozrety :D a tak som si polietal.

poucenie chod tam kam si sa nerzhodol niekedy to je vyhodnejsie a treba si nabiat baterie GPS my umrelo po 25 min letu.

A fakt ako popristavali sme vsade mozne.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 6.6.2010 Baske

Príspevok od užívateľa juraj »

Skuty, uz mi Tvoje prispevky chybali. Odvykol som, zase som nicomu nerozumel :(

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 6.6.2010 Baske

Príspevok od užívateľa matoZA »

juhuuu, aj mne chibali :D
Moyes Xtralite 147

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Re: 6.6.2010 Baske

Príspevok od užívateľa skutak »

prave pisem posledny prispevok

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 6.6.2010 Baske

Príspevok od užívateľa Laco »

juraj napísal:Skuty, uz mi Tvoje prispevky chybali. Odvykol som, zase som nicomu nerozumel :(
Ale apon mas z toho jasne poucenie... :lol: :lol: :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 6.6.2010 Baske

Príspevok od užívateľa juraj »

Skuty, to mi nerob. Na co sa budem tesit? :(

Napísať odpoveď