Dubina - 9.jún 2010

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina - 9.jún 2010

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes to tu v PP celý deň dulo z juhu a poriadne poctivo! Môj pôvodný zámysel dostať sa na kopec o 14,00 nevyšiel a tak sme sa spolu s PG Jozefom zo Svitu na štarte napokon stretli až o 17,00. Pôvodne južný vietor sa o takomto čase na Dubine už zvykne stáčať k JZ. Dnes to bolo presne tak. Pre PG stále dosť silný, Atlasu to však vyhovovalo.
Na svetlo božie som konečne vytiahol ležačku kúpenú už dosť dávno od Tona P. S ňou a na osvedčenom Atlase som teda vyčkal na vhodný okamžik a odštartoval. Musím priznať, že som sa v "novej" ležačke (Lubin) necítil celkom doma. Pre moje mierne zväčšené bruško som sa v nej cítil trochu stiesnene. Ak si však upravím ramenné popruhy a čo-to zhodím, určite to bude lepšie. Polhodinový let so staronovou ležačkou mi celkom stačil. Pristával som do poľa, na ktorom bolo obilie podstatne menšie, ako tráva na vedľajšej lúke. Jožo s PG medzitým čakal na slabší vietor. Keď okolo 19,15 odštartoval, náhle to zoslablo tak, že pristál priamym letom na prvej lúke neďaleko záhradiek.
Na zajtra je predpoveď podobná ako bola dnes. Chystá sa niekto?
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Št Jún 10, 2010 12:15 pm, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina - 9.jún 2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Edmond, stale neviem v com si to letel, v lezacke, sedacke alebo nebodaj v buletaku od Lubina?

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina - 9.jún 2010

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

juraj napísal:Edmond, stale neviem v com si to letel, v lezacke, sedacke alebo nebodaj v buletaku od Lubina?
Opravené! Či buleťák? Až tak vysoko nerúbem!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina - 9.jún 2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Ja teda neviem o tom, ze by bol Lubin vyrabal aj lezacky. A ak je to od Tona Pavelku, tak je to buletak.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina - 9.jún 2010

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Overoval som si to - je tam názov Lubin. Neviem, aký je rozdiel medzi "ležačkou" a buleťákom. V podstate mi je jedno, ako sa to moje čudo volá. V jednom i v druhom sa rovnako leží!
Ak teda mám buleťáka, potom som určite frajer! Malo by mi adekvátne stúpnuť i sebavedomie - hádam!?!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina - 9.jún 2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Edmond, lezacka je to, co ma platno na hrudi a bruchu a inak same popruhy (aj pod kolena). Ryby je to cudo, co je cele z platna a na chrbte to ma hrb zakonceny popruhom na zavesenie do ZK. Buletak je tiez cely z platna, ale bez hrbu a s vnutornou vystuzovacou konstrukciou, ci uz rurkovou alebo doskovou :D

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina - 9.jún 2010

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Juraj, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
Môžeme teda povedať, že ryba je vylepšená ležačka, ktorá má na bruchu zips a buleťák je ryba bez hrbu! Ináč povedané - v ležačke lietať je už vlastne hanba, v rybe lietajú piloti a v buleťáku už páni piloti.
Dobre som to napísal, nie?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina - 9.jún 2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Neuveritelne dobre :D

Napísať odpoveď