9.6.2010 Čihoc

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

9.6.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Po nedeľňajšom fiasku mám potrebu ísť do vzduchu a pozdvihnúť sebavedomie. Neskoro poobede nakladám zvozára Milana a ide sa na Čihoc. Pod kopcom už čaká Mišo. Po príchode na štartovisko staviame krídla a premiestňujeme sa na rampu. Pekne jeden za druhým štartujeme o 17:00 a vychutnávame si let. Ja si oťukávam okolie a Mišo mieri vysoko k oblakom. Stúpanie je takmer všade a po klesáky si chodím ďaleko pred kopec. Na Milana, vysedávajúceho na rampe z času na čas robím nálety aby sa nenudil a zameral ma objektívom svojej kamery. Skrátka fantastické polietaníčko. Obaja pristávame tradične pri obchode s pekným časom stráveným vo vzduchu 1:15h. Mišo spokojný a ja tiež. Už mám konečne za sebou prvú hodinovku :D

Dôkazový materiál:
http://picasaweb.google.com/Rogaloman/Cihoc962010#" onclick="window.open(this.href);return false;

A špeciálne pre Škutyho :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=2ZxYlVa2qnc" onclick="window.open(this.href);return false;

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 9.6.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa juraj »

Uz Ti verime :D

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 9.6.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa kelek »

Gratulujem Braňo k 1.hodinovke , len tak ďalej.

Mišo , pridaj aj ty niejaký komentár k tvojmu letu . Akú max. výšku si dosiahol ?

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 9.6.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Indian »

Takze ja som sa snazil odstartovat co najskor za Branom, nech neliatame roztrateny. Odletel som len tak tak do bocneho vetra/pri rozbehu bol oproti ale po prvom kroku nahle zavan z lava , bo sa mi nechcelo cakat na lepsi interval a nosilo to v sade, nutne nasledovalo narazenie do flery a skoro i do stromcekov. Potom hned zatacka na kopec prava lava a uz som bol vysoko nad startom. Brano po nastupani cca 200 m nad start odletel do priestoru, ja som sa snazil dalej svahovat a ked to islo aj pritocit daco. Najprv som aj ja asi v 350m nad start odletel do predu zistit ci to vlastne bude vobec dakde aj klesat lebo sa mi to az prestavalo pacit miestami, nestupalo to moc rychlo /do 5ms max/, ale vsade. A vobec to nebolo rozbite. Proste paradicka. Po pol hodinke som sa zacal nudit, zjedol som Snickers, co som mal vo vacku a ze teda vyskusam dotocit co to da. Najlepsie to bolo na lavo od rampy no vo vyske 550m nad startom umyselne vylietavam zo stupania lebo uz by to islo pomaly do oblaku, este teda asi 200m, ale kedze to vsade stupalo... uvazovl som i o prelete niekam, pocasie na to bolo, aj chut ale zbytocne by som komplikoval zvoz takze nakoniec nic z toho. Pristal som asi 5 min. po Branovi, takze vo vzduchu sme boli uplne rovnako dlho. Bolo to take prijemne vecerne povozenie sa. moj cas 1h 15min a dole sme isli bo nas to uz oboch nebavilo.
Zaver v hradisti na pive a pizzze.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 9.6.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Šaman, ak si všimnú tvoj príspevok ľudia zo SNICKERS, určite dostaneš lukratívne ohodnotenie za reklamu :lol:
Na budúce sa snaž lietať v mojej blízkosti, nech ti môžem narobiť pár fotiek vo vzduchu. Asi jediné čo mi na tomto lietaní trochu vadilo, bol fakt, že s magicom sa ťažšie razilo proti vetru. Inak to bol asi najkrajší let, aký som zažil. Mohol som si zaletieť kam som chcel a v prípade malej výšky ma kopec vždy vrátil späť do hry. X krát som úmyselne vyklesal hlboko pod úroveň štartu, aby som následne povymetal nafukované kúty. (To už bol stav, kedy ma nebavilo voziť sa zadarmo)
Kelek dik, už bolo na čase... :D

Napísať odpoveď