Dubina 12.06.2010

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Keď sa prihlásiš na Xcontest v správnom čase môže to vyzerať aj takto..
Prílohy
XC.jpg

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Moje kilometre dnes na Dubine sú takéto:
Košice-SpisskaNVes-Dubina prist.: 106.2km, 1hod 43min
prist-start: 4.3km, 25min.
spolu 110.5km, 2hod 08min

Cez Presov je to o 16.7km dlhšie.
Či to o iných kilometroch sa tu bavíte? :wink:

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa raf3 »

Príchod ..... záchod ....odchod ...... :D

Príchod .... Gašpi nameriava deklinačné uhly .... Juraj silu vetra, klobúk zostáva na hlave, rozbaľujeme krídla ......
Obrázok

Edmond PP rozkladá svoje bezpoťahové "krídlo" kOSA-01 .....
Obrázok

Juraj prichádza v silnom vetre o klobúk, tak ako Gašpi predpokladal ....... už pri odchode s Košíc, no nikomu nič nepovedal .....
Obrázok

A ...... balíme ...... Drsoň sa nenašiel, hoci Edmond PP pár krát s kOSA-01 prebehol štartovačku :D
Obrázok

Slovensko.......

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Rado, ty si ale dobrý špión - ani som si nevšimol, že fotíš. A ten komentár ... :D
K tej mojej predpovedi - napriek tomu, akú predpoveď som napísal, ľuďom sa evidentne chcelo lietať. A ja sa potom musím hanbiť, že ľuďom beriem chuť do lietania. Radšej budem meteorologický populista. Keď bude pekne, poviem že je pekne. Keď bude škaredo, budem ticho, aby to nebolo na mňa. :wink:

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa peterb »

Kto neskoro chodí...
My sme si polietali v celku slušne. Vo vzduchu bol poriadny bordel, čo skonštatoval aj domáci rogalista Marek, povedal že taký bordel tu ešte nezažil. Vo vzduchu miestami 5m hore a v zápätí 5m dole. Niekedy som krídlo musel doslova prosiť aby robilo to čo ja chcem a nie čo chce krídlo, nakoniec sa ale nechalo ukecať. Ale inak sa dalo krásne voziť široko ďaleko, zopár drsoňov začalo ten bordel aj točiť. Keď som videl, že už som vo vzduchu pol hodiny povedal som si, že je na čase pristáť. To bol pravý adrenalín. Keď som mal asi 100m nad pristávačkou povedal som si, že potrebujem vytratiť výšku tak som tak som ju vytratil až na toľko, že som ledva na ňu doletel. Proti vetru to letelo len dole a dopredu skoro nič. Nakoniec som pristál na malom kúsku pristávačky na bočný vietor, sprava rieka, zľava elektrické vedenie. Celkovo vo vzduchu som strávil 37 min. Včerajšie hodnotím lietanie velmi dobre, ten kopec má veľký potenciál.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Peťo, to čo sa stalo tebe, sa dalo očakávať. Na to si netreba ráno privstať a na štarte trpezlivo hodiny čakať v poryvoch vetra. V takom počasí sa jednoducho nepristáva. :wink: Za normálnych podmienok čakám, kým slnko neklesne nižšie a bordel pri zemi zoslabne. Včera by to nepomohlo. Ale určite je to pre teba cenná skúsenosť. Ako som už povedal, mne sa veľmi nechcelo, ale s Jurajom sme dúfali, že so slabnúcou termikou sa to stíši aspoň v blízkosti terénu. Aspoň som si oddýchol od počítača a my traja sme si urobili pekný výlet. A vďaka Edmondovi máme teraz hore anglický trávnik. :)

Čo sa týka turbulencie, zaujíma ma Lacov názor. S ním sme na Dubine zažili asi najhoršiu turbulenciu odkedy lietam. S tým sa už dá porovnávať.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa jaro »

Takže aj napriek tomu že včerajšie tlačove spravy hovorili o prelete na Kežmarsky štít a do Starej Lubovne, ... :) polietali sme dobre. Vladko sorry ale nedalo nám to. Večerná opekačka na chate v Lipovciach dopadlo očiň fasa.
Teda ja to hodnotim že začiatok bol lepší ako koniec. Zvlášť s turbulenciou to nebolo take zle, proste termika a vietor. Občas nejaký kopanec hore nohami , no bóóže šak treba lietať a to patí k tomu.
Mešakli sme asi hodinu, cesta hore dobrá, štartovisko super. Na štarte boli intervaly do 6 m a dalo sa super štartovať. Po štarte som po zipse, napnutí a nastavení seba sameho bol v 4000 ft a volal na vežu. Vietor okolo 20 km/hod. Najhoršie to bolo smerom na Kravany, tam to proste nefungovalo. CHcel som kvoli smeru vetra tam nastupať aspon tych 1600, co to chodilo, a isť smerom na tatry. proste to nešlo. mimo cieľa tarty sa mi nejako nechcelo.
Myslim že predpoved vyšla, vietor ma prekvapil že poobede nebol až tak silný na štarte, večer to bolo horšie. gradient do 1600 fungoval, myslim že ked začala davať dolina okolo 17tej mohli sme sa nechať zafuknuť nikde za vrbov. nabuduce.
Takže rozhodovať treba na kopci, vždy to platilo a platiť bude.
Aj napriek teplemu týždňu, po pristati som musel prejsť cez travu a ... po členky vo vode a blate.
Prílohy
Kopie - DSCF0217_1.jpg

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa raf3 »

pegas napísal:Rado, ty si ale dobrý špión - ani som si nevšimol, že fotíš. A ten komentár ... :D
K tej mojej predpovedi - napriek tomu, akú predpoveď som napísal, ľuďom sa evidentne chcelo lietať. A ja sa potom musím hanbiť, že ľuďom beriem chuť do lietania. Radšej budem meteorologický populista. Keď bude pekne, poviem že je pekne. Keď bude škaredo, budem ticho, aby to nebolo na mňa. :wink:
.... Vôbec sa nečudujem, že si si to nevšimol, pri tom vetre sme sa sotva videli .... :lol:

Celý výlet bol poučný vo viacerých rovinách ..... Som rád, že som na vlastné oči spoznal Edmonda ... vďaka za Kofolu a príjemný deň.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa marek pp »

Ráno po odvolení sme sa s Marianom rozhodovali, či ísť pozrieť do Gôtovan na súťaž obrých modelov, alebo ísť rovno na kopec. Po niekoľkých telefonátoch vyrážame do Gôtovan a o 14:00 sme už spät v PP a nakladáme krídla.
Prekvapení hojnou účasťou vyrážame na hrebeň a ako poslední ideme do vzduchu. Prvú hodinu to je celkom v pohode. Pokúšam sa niečo točiť, no nejako mi to nejde. Prelietavam nad západný štart a vyrážam do priestoru nad Sp.Bystré.Po návrate nad hrebeň ma čaká ródeo, ktoré som na Dubine za to moje krátke lietanie ešte nezažil. Po 1,5 hodine mám dosť a pristávam blízko Jara. Nasleduje brodenie sa cez smradľavú močarinu až k autu.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/14:22
Prílohy
DSC01566.JPG
DSC01576.JPG
DSC01579.JPG
DSC01580.JPG
Naposledy upravil/-a marek pp v Po Jún 14, 2010 3:24 pm, upravené celkom 2 krát.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa Laco »

pegas napísal:Čo sa týka turbulencie, zaujíma ma Lacov názor. S ním sme na Dubine zažili asi najhoršiu turbulenciu odkedy lietam. S tým sa už dá porovnávať.
No, aby som to nejak ...
Gaspi, nebolo to este to ONO. Ohodnotil by som to tak na 75% nasho "pamatneho" lietania. Termika nebola tak "nahusto" (ani taka"drsonska"), problemove bolo preletiet periferie stupakov. Cize po cca 20 sec. letu v nejakom "rovnakom" vzduchu nastala zmena. Zatal som zuby, ruky, (zavrel oci :lol: ) a cca 10-15 sec. som krotil pracku (mini-romo). A potom som zacal tocit stupak(do lubovolnej strany) pomerne zvladnutelny. Ale co je dolezite, kridlo vzdy letelo tam, kam som chcel ja. Takto to fungovalo niekde od Spiskeho stiavnika po Spiske bystre. Dalej smerom na kravany (zapad) "zdochol pes" (a aj Robo :( ) - ciste klesanie v kludnom vzduchu... Ja som skusal 2x, Jaro 3x (Robo iba raz, ale dosledne :lol: ) (vid nase tracklogy)
Takze dufam, ze z vcerajsej meteo situacie a (aj) mojho popisu vyvodis nejaky zaver.
A nezacni byt meteopopulista (ani Fico to nechce vzdat ...) :roll:
pegas napísal:Za normálnych podmienok čakám, kým slnko neklesne nižšie a bordel pri zemi zoslabne. Včera by to nepomohlo. ...
Vcera by to pomohlo...(to bol jediny dovod, preco som bol vo vzduchu tak dlho 8) ) Ked som pristaval, tak na zemi fukalo statocne, ale reletivne laminarne. Samozrejme turobolencia pri stromoch bola... ale v silnom vetre nepristavam pri ceste... :shock:

Este musim pochvalit Ing. Peta B., Start zvladol na jednotku a let taktiez. (nenechal sa zafuknut,.. celkovo som mal pocit, ze to ma pod kontrolou) Pristatie som nevidel... este ze sa priznal

DKP* za vcerajsok velmi chvalit nemozem... startovacku nam pokosili po starte, pristavacku zacal kosit velky traktor po poslednom pristati... :lol: :mrgreen: :lol:

Zato DKP** si zasluzi pochvalu za vzornu pripravu kulturneho poletoveho rozboru :lol:

*DKP - Delta klub Poprad
**DKP - Delta klub Presov

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa Laco »

Jaj a volil som dobre. Aj moja lepsia polovicka, moji surodenci, ich zivotni partneri, rodicia, svokrovci, ... aj Misko, keby mohol, by volil dobre...

Prosim si povolenku na Haj od 1. januara do 31. decembra platnu do roku 2113.
:lol: :lol: :lol:

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa raf3 »

....... Prosim si povolenku na Haj od 1. januara do 31. decembra platnu do roku 2113 ......

Tak to ťa Laco čaká pomerne dlhý let! ..... :D
Do vtedy sa určite HZDS vráti späť ..... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ja som si dal hodinovku na atlase pekne ako ziacik.. bol by som aj 2 ale po 45 minutach prisiel akysi bordel, okrem kopancov aj velmi hnusne klesaky
A ten biely atlas pri tom bordeli dajako cudne praskal.. stale daco v uvaze trhlo .. nic priemne :-) tak som siel pomalicky dole. Tiez my to vychadzalo, ze trafim ten petov trojuholnicek luky ale nakoniec pekne noha do hrazdy a sup dole, rovno ku flerke.
Takze 3/4 romantika potom bordel.

Na zaver este jednu vec. Kto pristavate medzi prvymi po horsom (tvrdsom) pristati sa treba stale hned odopnut a aspon otocit kridlo bokom na vietor, alebo chrbtom na vietor. Je to znak toho, ze ste schopny pohybu a ked mate silu otocit kridlo znamena, ze vsetko je ok.

Moje fotky som hodil na ftp s.ics.upjs.sk

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa Norbert »

Pekne ste ma do....li tym telefonatom ze sedite v Starej Lubovni... :?
Normalne som Vam zavidel ten prelet ponad Tatry. Ale iba chvilku... :D

Potom som uz otvoril vino a zacil pit na tie one.......volby...... 8)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 12.06.2010

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro, to len dokazuje že tlačové spravy sa šíria bohove rýchlo.

Napísať odpoveď