27.6.2010 Hradisko

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

27.6.2010 Hradisko

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Zo soboty dohodnutej letky ideme na výjazd len ja s Ingridkou, Kelek a ráno sa pripája aj Jožko B. Škuťák lietať nechce a Jožo z Moraviec nemôže :?
Na kopci je rušno. Robia sa tandemy na padákoch.
Štartujem ako prvý na SV štartuvisku. Fúka zväčša z boku od severu. Čakám kým sa stužka mierne zrovná a skáčem do toho. Točím vľavo, na severné štartovisko, otočka a späť. Takto doslova ,,vyšívam" 50 metrový kužeľovitý svah. Opadám pod štart cca 20m a posádka na štartovisku mi už nedáva veľkú šancu. Po 10. minútach som už vyťahaný ako opica a zvažujem pristátie. No keď už som tu, budem bojovať aj o posledný meter!!!. Sústredím sa na let a vyťahujem napínaciu šnúru. Krídlo začína jemne stúpať. Jožko kričí, máva píska a to mi dáva chuť isť ďalej. Zrazu výška štartu, 20, 30, 50 až 100 nad štart. 20 ťažkých minút ubehlo a teraz idem relaxovať...
Vozím sa sem a tam a kričím na Keleka, aby už odletel. Nachádzam stúpanie a stúpam do 300 nad štart. Vychutnávam si výhľad na krajinku a skúšam nalietavať SZ a SV hrebeň. Nikde nič a tak sa v 100m výške vraciam na istotu. Tu si ešte chvíľku poletujem a sadám pri ceste. Pristátie neuspokojivé. Trapézky dostali tuning :oops:
Kelek štartuje a z času na čas ho fotím. Po jeho pristátí nakladáme drakov, zastávka v hostinci a ide sa domov.
Bola to pekná slnečná nedeľa a kredit zvýšený o + 45minút vo vzduchu :D

Fotky: http://picasaweb.google.com/Rogaloman/Hradisko2762010#" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 27.6.2010 Hradisko

Príspevok od užívateľa sidewinder »

tie tuningovane trapezky sa mi pacia, kde sa to da zohnat? :-D :-D

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 27.6.2010 Hradisko

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

To len po známosti, alebo mi požičaj svoje krídlo a za pivo ti ich rád prispôsobím... :lol:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 27.6.2010 Hradisko

Príspevok od užívateľa pegas »

Vidím, že si sa do toho pri pristátí pekne oprel. Obidvoma rukami. Tak to má byť - nie ako my mäkkýši, ktorí občas zohneme iba jednu trapézu, a to pri zbabelom pokuse sa jej vyhnúť. :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 27.6.2010 Hradisko

Príspevok od užívateľa eduardo »

Novy sposob ako zmenit polohu hrazdy pri optimalke a skratit trapezky :lol:

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 27.6.2010 Hradisko

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Samozrejme to bolo nechcene...
Snažil som sa pristáť čo najbližšie k ceste a až tesne nad zemou som zistil, že som v miernej jame. Takmer som sa dotýkal zeme, keď zrazu stíchol vietor a krídlo sa prepadlo na špicu. Nebol čas, ani priestor niečo riešiť. Dej ako vystrihnutý z témy ,,Pristávanie do vysokej trávy"

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 27.6.2010 Hradisko

Príspevok od užívateľa kelek »

Doplním nedeľné lietanie z môjho pohľadu.
Celý týždeň som sledoval počasie ako to vystrelí na víkend.
Tento rok mám len 1. Let z Baskeho a aj to bez vária  a tak chuť zalietať si mám velikú.
Po príchode na Hradisko konštatujeme že by mohlo aj silnejšie fúkať a aj smer by mohol byť lepší , ale tandemový padák tam vyváža nadržaných laikov na lietanie ,,ostošesť,, .
Fúkal S-SSV vietor 4-6 m/s v nárazoch do 10m/s.
Braňo odštartoval ako prvý a prvých 10 min. sa trápil pod úrovňou štartu trochu pred svahom , ale našťastie sa postupne vyštveral nad štart a lietal už bližšie pred svahom a nad ním 
Mne sa s bočným vetrom moc nechcelo štartovať , hlavne do mierneho rotoru za mladými stromčekmi a tak som musel čakať na vhodný interval aj keď som sa raz pokúsil o štart , ale na hrane som si to rozmyslel a zabrzdil 
Po hodinke čakania , keď už toho Braňo mal dosť som odštartoval ja.
Po štarte som to hneď priklincoval na svah v lavo a začal som sa voziť na kratkéj severnej hrane svahu , ktorá nosila a aj termika tam fungovala .
Ale vzduchu to začal byť riadny bordel a mal som čo robiť aby som sa udržal ako tak v smere a horizonte. Na to všetko som dával pozor ešte aj na tandemový padák , s ktorým sme sa tlačili na zhruba 100 m svahu. Našťastie som nastúpal nad neho a lietali sme si už každý svoje. No po 25 min som mal toho dosť . Cítil som že mám celé tričko prepotené a nechával som si rezervu síl aj na pristátie v tomto bodreli. Pristával som v strede pola a na zemi fúkal dosť svieži vetrík. Pristával som na zvýšenej rýchlosti a to som skoro voči zemi stál na mieste. Pristal som pekne na bociana a dorobený ako kôň po pol hodine lietania. No bol som tomu rád, že sme sa tak pekne dorobili. Ešte raz vďaka Jožovi B. za zvoz.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 27.6.2010 Hradisko

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Škoda, že si sa nedostal do vzduchu skôr. Mal by si fotky aj z výšky...
Krídlo mám už zreparované, tak sa teším na ďalší záťah 8)

Napísať odpoveď