29.6.2010 Kohut

Letové dni 2010
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

29.6.2010 Kohut

Príspevok od užívateľa Laco »

Pekny takmer letovy takmer letny den. Dostupy "nic moc" uletene km zodpovedajuce pocasiu (a pilotom :lol: )
Konecne po adrenalinovom "Dubinovani" kludne polietanie kto kolko chcel (ci?)... (nie zeby som mal nieco proti Dubine, len posledne lietania bola Dubina v nespravnom case na nespravnom mieste...
Slabsi "drsoni" (Ivan J., Jarogalista a ja) sme dosli na kopec cca o 12.30. MisoG uz bol vo vzduchu, Noro nas ako dobry kamarat pockal. Staviame kridla... Ivan startuje pekne, leti na "lucku", pekne stupa, zacina svahovat (chyba lavky). Svahovanie - sposobom po kazdej zakrute o priemer zakruty dalej od kopca - neprinasa pozadovany efekt. Ale je to vhodny sposob na aktivne vyklesanie prebytocnej vysky.
Napokon sme sa s Jarom ponahanali cca od Sabinova po Mardunu.
Moj tracklog tu : http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/12:16

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.6.2010 Kohut

Príspevok od užívateľa jaro »

Ukazkovo sa termika robila na hranach a v zavetri. Akurat som na to prišiel pred pristatim. Laco ma tromfol lebo otočil Dubovicu je som nemal vyšku a dobrý čas.
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/12:22" onclick="window.open(this.href);return false;

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 29.6.2010 Kohut

Príspevok od užívateľa raf3 »

Gratulujem ku peknému polietaniu!
Laco, ak sa Ivan rozhodol svahovať, nemal ho vietor tlačiť na kopec?
Ako to, že každou zátačkou sa vzďaľoval od kopca? Žeby chybné vário??? :D
Ako Vám tam fúkalo? Nikde som o tom nenašiel zmienku.
Vďaka.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 29.6.2010 Kohut

Príspevok od užívateľa Ivan »

Tak ono zas nefukalo tak aby som to nedokazal prerazit a od Haja lietam pomerny rychlo aj tam kde to nie je vyslovene nutne. Ten usek na ktorom treba vysvahovbat je pomerne kratky a vyska tak nizko, mal som problem udrzat sa len tych zopar obratov v rezime lietania zatial co mozok sa mi ustavicne snazil prepnut rezim na pristavanie.

Takze nakoniec som sa viac nachodil ako nalietal :) a myslim, ze to bola aj najdlsia streka co som si niesol kridlo sam.

Takze 1:0 pre Kohut, ale Ja sa vratim.

Takze aby som to zhrnul:
Usek prilis kratky
ja prilis rychly
a malo skuseny


Este by som dodal nieco ku Kohutu ako kopcu, mne osobne sa paci a hlavne start, citim sa viac sebaisto ak mam dlhsi kontakt so zemou, mam tak pocit ze mam vacsiu kontrolu nad rychlostou ako ked len odovzdane spravim krok napr. na Kapusanoch.

Ono v kazdom pripade sa tesim na reparat.

(Tracklog http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/12:01" onclick="window.open(this.href);return false;)
Laminar 13 R ...

Napísať odpoveď