3.7.2010 Pecková

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Na kopec prichádzame cca o 11:00. Je to tu ešte slabé a tak si Jožo z Moraviec dáva zleťák, aby sa zoznámil s kopcom, z ktorého dnes letí prvý krát. Po jeho vyzdvihnutí sme na štarte pripravení Ja, Kelek a opäť Jožo. Štartujem a darí sa mi nastúpať 300 nad kopec. Ostatní sú stále na štarte a vyčkávajú. Tak si fotím okolie a vozím sa sem a tam. Neskôr odlietam od kopca a pristávam. Päť minút mi chýba k ďalšej hodinovke, takže som spokojný.
Medzitým po mňa prichádza Kelek, aby som po ich odštartovaní stiahol auto dolu.
Tentokrát je už pripravený aj Škuťák a skáču pekne jeden za druhým do závanu. Zo zeme sledujem toto krásne divadlo.
Nakoniec konštatujeme, že sa sem oplatilo ísť. Jožo má prvú hodinovku a Škuťák s Kelekom k nej mali veľmi blízko.

Fotky: http://picasaweb.google.com/Rogaloman/Peckova372010#" onclick="window.open(this.href);return false;

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa kelek »

Z mojho pohladu to bol vydarený letový deň. Ja som spokojný. Škoda že tá termika bola až tak zafukovaná kôli tomu vetru , a nedalo sa nastúpať do 2000 m. n. m. :shock:
Inak to bolo fajn , hlavne keď sme lietali traja blízsko pri sebe.
S Jožom som si fajn polietal spolu krídlo na krídlo , aj keď som na neho dával stále pozor , aby neurobil niejakú chybu. No obchádzali sme sa ukážkovo :wink:
Predsa len s tým Magic-kom letel len pár-krát a není s ním ešte zlietaný . No tieto dva lety mu isto pomohli :)
Aj keď sme neurobili žiaden prelet , ja som si to vo vzduchu užil.

Braňo , pridaj potom aj link na video :idea: .

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Pekný kopec a pekné okolie. Akurát i z Bánoviec to máte dosť ďaleko, nie?
Musím však dôrazne podotknúť, že technické zázemie na prípravu štartovačky máte teda "fest" pod úroveň!!! Vy si to tam pred štartom takto primitívne vydupávate??? To u nás v Poprade (Dubina) máme na to zodpovednú, technickú vybavenosť - stroj "Kosa01", operátor stroja - Edmond PP.
Za poplatok Vám to tam prídem pokosiť...
Dubina - západný štart je už skoro ako anglický trávnik, východný štart je čiastočne pokosený a čaká ho nový "zástrih" s už naklepanou kosou.
Takto sa to, páni, robí!!!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa kelek »

Edmond , väčšinou tam je tráva ako na futbalovom ihrisko , len teraz nám to trochu prerástlo cez hlavu a museli sme inprovizovať :D
Asi tam nasadíme efektívnejšie kosenie ako máš ty , a to síce ,,ala ovca,, :shock:
Od jari do jesene budeme mať aj mi ang.trávnik

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Kelek, neviem či je Jožo s magicom zžitý, ale isto viem, že vás včera oboch prelietal :oops:
Ale nič si z toho nerob, treba si len na to zvykať :lol:
Áno Edmond, aj my máme štartovačky v našom revíre udržiavané. Na Peckovú sa chodí zriedka. Z Bánoviec je to cca 100km a pre nás cezpoľných +50 navyše. Zatiaľ sme vždy natrafili na pokosenú trávu, ibaže tento rok majú kravičky nízky apetít :)

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Video zo soboty: http://www.youtube.com/watch?v=kZaZvfP0uqw" onclick="window.open(this.href);return false;

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa kelek »

Braňo , ver či never , ale moc ma potešilo ako Jožo zalietal aj keď bol vo vzduchu o nejakých 10 min. dlhšie.
Ono to je vlastne pochvala a česť , keď žiak prelieta učitela ( aj keď ten jeho je J.B.).
Ja som rád že ste sa tak rozlietali a už nás aj v dlžke letu prekonávate :oops: len už sa teším pokým sa dostaneme všetci spolu do poriadnej termiky a spoločne uletíme pekný prelet.
Dôležitejší je pocit z letu ako dlžka letu :idea:

Jozo-ZM
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Dec 02, 2009 11:36 pm

Re: 3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa Jozo-ZM »

Vydarená sobota pre mňa obzvlášť keďže som strávil vo vzduchu svoju prvú hodinku.Prvý zletík som si dal hneď po príchode a následnom upravení štartovačky-akosi sme nerátali s takou výškou porastu.Štart v pohode a keď ma pred hradbou stromov vystrelilo do bezpečnej výšky :P bol som spokojný.Po pár osmičkách som ja blbec :oops: odletel dalej od kopca ...nezostávalo nič iné ako zamieriť na pristávačku..cestou pár kopancov,možno termických :idea: ,ale ja som si to pokojne mieril dolu.Pristátie proti vetru len do mierneho bočného kopčeka,ale prežil som aj ja aj krídlo.O hodinku som už pripravený na ozajstný let-aspoň Braňo to stále tvrdil-ja som o čomsi takom zatiaľ iba sníval.Prvý tentoraz odletel Braňo..aby som okukol jeho finty :shock: a o chvíľku nám už kričal a mával z poriadnej výšky :D .Ako na potvoru však začalo fúkať dosť silno z boku a tak Kelek zo Škutym odporučili počkať.To som využil a pekne si zdriemol :D .To už dolietal Braňo a celý nažhavený ma vyslal do vzduchu.Prvých 15,20minút som bojoval v úrovni štartu ale potom prišla tá pravá euforia.Postupne som sa dostal 200metrov nad štart a vychutnával si ten krásny pohľad.Potom som si to už vyložene užíval-hlavne keď som videl raz tu raz tam Keleka zo Škutym-no proste paráda.Keď som však začal voči zemi cúvať začal som pomýšlať že by bolo už dobre aj pristáť...lenže ako???krídlo nie a nie dopredu.Vyskúšal som rôzne rýchlosti ale viac som klesal ako šiel dopredu.Asi v stometrovej výške som už vedel že na pristávačku nedoletím a nanajvýš skončím na elektrickom vedení.V rýchlosti som zhodnotil terén a vybral taký fliačik za potokom..Ešte posledný klesák,prelet kúsok nad potokom a konečne zem.Ja aj rogalo ok :D tak len uisťovací telefonát chalanom že je všetko v poriadku.Večer ešte zastávka v nedalekej krčmičke,malé občerstvenie,zhodnotenie úspešného dňa a už len cesta domov.Zostáva mi už len poďakovať chalanom a J. Buchelovi za pomoc a rady ktoré mi pomohli zažiť to o čom som doteraz iba sníval.Ďakujem,stretneme sa na svahu...

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 3.7.2010 Pecková

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Jožko, ja som mal väčšiu radosť z teba, ako z vlastného letu, lebo viem, aký si nenažraný, (aspom čo sa lietania týka) a teraz si sa mohol nakŕmiť do sýta a vyjedol si aj z misky skúsenejších pilotov :mrgreen:
Možno bolo šťastie, že si nešiel hneď za mnou, lebo podľa našej dohody by si kopíroval moju stopu. Po vytočení do 300 nad kopec ma vietor zavial za vrchol Peckovéj a cestou späť som stratil viac, ako som získal a to som mal vytiahnutú šnúru, ktorú ty nemáš. Avšak ani táto informácia nestačila na dolet tvojho magica na pristávačku. Môžem len gratulovať, ako si zvládol túto situáciu :wink: .

Napísať odpoveď