Martinské Hole 11.07.2010

Letové dni 2010
kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Martinské Hole 11.07.2010

Príspevok od užívateľa kelek »

Dnes ráno okolo 7:30 h. sme sa vybrali na MH v zložení Marian Čonka , Jozo-ZM, Braňo-TO a ja kelek-BN.
Na štarte fúkalo resp nefúkalo a závany boli do 3m/s od SV.
Prišli aj bratia česi ( 9 ZK) a ale zo 10 padákov.
Termika bola ale úzska a dosť nekludná :-) stále som musel centrovať a behať po hrazde no vyplatilo sa aj keď v tento deň nebolo nič zadarmo a všetko muselo byť vydreté.
Podarilo sa mi po štarte na pravej strane pri zjazdovke nájsť stupánie , kedže na lavo to presondoval Kocián a nič nenašiel.
Nepodarilo sa mi nastúpať viac ako 1720 m n m a tak som sa pustil na prelet smerom na PD.
Po ceste som ešte pritočil v pár stupákoch a za cca.45 min. som preletel 19 km. Sadol som pri hlavnej ceste pri Kaštieli pod Znievo.
Celkovo musím hodnotiť dnešné polietanie ako celkom úspešné , aj keď mi bolo lúto že sme neleteli na prelet všetci z Fly clubu.
Možno na budúce.
Pripájam môj záznam letu.
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/11:00" onclick="window.open(this.href);return false;

Braňo pridaj nejaké foto.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: Martinské Hole 11.07.2010

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dnes sme si na vývoz zobrali ,,hrocha" a zvozárku Ingridku. S Jožom sme tu ešte neboli a krásny výhľad nám vyráža dych.
Stretávam tu priateľov z Čiech a zároveň sa lúčim. Štartujem ako prvý. Mierim na pristávačku a na poslednom kopci nachádzam stúpanie. Sledujem Joža, ako letí podo mnou. Po dosiahnutí výšky štartu sa obzerám a Joža nikde. Vylietam zo stúpania a letím smer Martin. Jožo už vyklesáva na pristátie a ja sa snažím ešte zachrániť. Nad VVN ešte niečo skúšam, ale o pár minút som dole aj ja.
Cestou domov nakladáme Keleka, zastávka v krčme a v PD sme ešte stihli pristávanie vetroňov.

Fotky: http://picasaweb.google.com/Rogaloman/M ... ole1172010#" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď