14.7.2010 Čičmany

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Pre smer vetra dnes volíme Čičmany. Marián a ja + Dano. Montujeme lapač termiky a ide sa hore. Autom sa dostávame na SV zjazdovku a odtiaľ hore po svojich. My zničení a veterán z Prievidze si vynáša všetko sám a s úsmevom :shock:
Rozkladáme sa na SZ zjazdovke a čakáme na správne intervaly. Štartujem ako prvý ale nedarí sa mi zachytiť a pristávam pod kopcom. Na druhý štart nemám síl. Ako hovorí Marián, ,,tento kopec je len na jeden výstrel". Ten, po štarte bojuje zo živlom, ale vypláca sa mu to. Dosahuje 300 nad kopec a po asi pol hodine pristáva, lebo to zdochlo :(
Ešte do kaštieľa na pivo a cestujeme domov.
Dnes to bol čistý lov na termiku a zistil som, že sa mám ešte čo učiť...

Fotky: http://picasaweb.google.com/Rogaloman/Cicmany1472010#" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a Brano-TO v Št Júl 15, 2010 8:42 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Chlapci, podľa dátumu na fotografiách (Čičmany 17.7.2010) budete lietať až o 3 dni. Ste machri, ak dokážete robiť foto z blízkej budúcnosti!!!
Nie som odborník , ale zdá sa mi, že pilot s pozdĺžnym červeným pruhom na krídle lieta nejako prehnane natiahnutý (šikmo hore k špici krídla). ... alebo sa mi to iba zdá? Ak je to kôli lepšiemu vztlaku, tak OK...
Ináč, cez Čičmany som prechádzal x-krát a nikdy mi nenapadlo, že by sa tam mohlo lietať.
...a tá vynáška - klobúk dole!!! Viac športového výkonu, ako pôžitku z letu.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa kelek »

Braňo a o tom to je . Stále máme čo vylepšovať a učiť sa .

Inak vyzerá ten kopček dobre , takže už máme kde lietať na SZ - S :D

S tade sa budú dať robiť pekné prelety na juh za dobrého počasia :idea:

Škoda že sa Marián nechytil , lebo na fotkách tie obláčiky vyzerajú dobre , a neuletel nejaký prelet.

Aspom ste to vyskúšali , a česť za ten športový výkon na štart.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Edmond, tvoj negatívny úsudok na terén Čičmany možno odľahčí fakt, že rogalisti z Prievidze odtiaľ uskutočnili niekoľko preletov, nehovoriac o tom, ako si polietali lokálne. Závisí to však na uhle pohľadu jednotlivca. Mňa tá zjazdovka nadchla hneď po príchode, aj keď som vedel, že to bude riadna makačka.
Dnes neľutujem, lebo viem, že sa to zvládnuť dá a posunulo ma to o krôčik vpred :wink:

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa matoZA »

Brano a ta zvaznica tam nie je? Dajte vediet nabuduce, pripojim sa.
Moyes Xtralite 147

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ahoj Maťo, sorry, že som sa neozval, ale bolo to narýchlo. Tá zvoznica by tam mala byť, ale Marián ma ubezpečoval, že oni chodili tou SV zjazdovkou. Tak som to napálil na ňu, ale asi v 1/4 mi začali prešmykovať kolesá (rosa).
Inak s tvojím krídlom by som sa takýchto kopcov nebál. Boli tam aj padačkári a tí mali 3x štart. Pritom všetko vynášali cez SZ zjazdovku po svojich. Ich výbava pritom údajne vážila cca 30kg.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa pegas »

Brano-TO napísal:... ale asi v 1/4 mi začali prešmykovať kolesá (rosa). ...
aj zadné?

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Tento krát sme boli na osobáku, takže iba predné :D

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Ahoj Edmond PP,Netopier3!
Máš dobrý postreh,lebo aj ja osobne cítim,že mám nohy dole.Som zvyknutý z Minima nohy vzadu vykladať na popruh aj kvôli chladeniu,takže som prehnutý ako luk.Nerobí mi problém bežne lietať 2 hodiny.
Tento postroj je od kolegu z Nemecka s mojími mierami(180cm,80kg),v Ćičmanoch som mal už druhý ostrý štart s rozbehom z nôh,zvykám si.20 rokov som lietal v postroji ,,ryba".Skúšal som aj iné postroje,necítil som pohodu.
Kedže som od začiatku lietania na štarte ,,minimálkár",snažím sa posilovať nohy na krátke štarty(preto to vynášanie).
Z toho dôvodu si vážim aj každý centimeter výšky.
Tak nech lietame!

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa matoZA »

Brano-TO napísal:Ahoj Maťo, sorry, že som sa neozval, ale bolo to narýchlo. Tá zvoznica by tam mala byť, ale Marián ma ubezpečoval, že oni chodili tou SV zjazdovkou. Tak som to napálil na ňu, ale asi v 1/4 mi začali prešmykovať kolesá (rosa).
Inak s tvojím krídlom by som sa takýchto kopcov nebál. Boli tam aj padačkári a tí mali 3x štart. Pritom všetko vynášali cez SZ zjazdovku po svojich. Ich výbava pritom údajne vážila cca 30kg.
Brano, nevadi, bol som aj tak v Nemecku.. Nabuduce to vyda.
Moyes Xtralite 147

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 14.7.2010 Čičmany

Príspevok od užívateľa kelek »

A keď to vydá , tak tam budeme celkom slušná partia rogalistou :wink:

Len nech sú vhodné podmienky na prelet a tento kopec. :idea:

Napísať odpoveď