17.7.2010 Čihoc

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

17.7.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dnes sa nás zozbieralo hojne: Buchel, Šaman, Jožo a Danko z Moraviec, Marián z PD a ja.
Vývoz na dva krát. Druhá várka Buchel a Šaman ani nepostavili krídla, lebo to bolo slabé, miestami bezvetrie. My ostatní sme už krídla postavili a baliť ich na kopci predsa nebudeme.
O pól druhej skáčem ako prvý a snažím sa nájsť aspom nulu, nech si predĺžim zlet. Lepím sa čo najviac ku kopcu a sem tam ma niečo nadnesie. Pozorne sledujem stromy a nalietavam tie nafukované. Je to hluché.
Po pár minútach závan zosilnieva a do vzduchu skáču aj marián a Jožo. Mňa dvíha nad kopec a mám pocit, že som zachránený. Marián skúša svah k Dloným Vesteniciam a Jožo vytiera kotol na druhej strane. Ja som 100 nad kopcom a potom prichádza útlm.
Moji parťáci klesajú a sú nútení letieť na pristátie. Zakrátko som pod úrovňou štartu, ale v tom prichádza záchrana.
Lietam Po svahu a celý nosí. Raz som natrafil na 4m stupák a urobil v ňom pár otočiek, kým ma nevykopol von :D
Sem tam niečo odfotím, ale samému sa mi ani lietať nechce. Potešilo ma malé lietadielko, ktoré išlo okolo.
Dnes to boli podmienky ako šité pre Škuťáka.
Pristávam na poli pri kríži medzi Dolnými Vestenicami a Hradišťom. Zase mi chýba 5 minút do hodinovky, ale teším sa z toho mini preletu :mrgreen: .
Ešte schladiť hlavu v motoreste a ide sa domov.

Fotky: http://picasaweb.google.com/Rogaloman/Cihoc1772010#" onclick="window.open(this.href);return false;

A pár filmových snímkov s odkazom :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=MW4sMK6h_Ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Juro TO
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne Máj 16, 2010 4:54 pm

Re: 17.7.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Juro TO »

Brano-TO napísal:Dnes sa nás zozbieralo hojne: Buchel, Šaman, Jožo a Danko z Moraviec, Marián z PD a ja.
Vývoz na dva krát. Druhá várka Buchel a Šaman ani nepostavili krídla, lebo to bolo slabé, miestami bezvetrie. My ostatní sme už krídla postavili a baliť ich na kopci predsa nebudeme.......
Škoda že ste nás padačkárov nenafotili viac . Aspoň zo štartu , lebo my sme lietali ( zlietali) a vy ste sa opalovali. Aj to pomohlo ked sme vám robili chrústov?

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 17.7.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ahoj Juro, svojím foťákom som zo zeme veľmi nefotil. Možno kamarátov syn bude mať nejaké zábery. Neviem, čo znamená robiť chrústov, ale pri opaľovaní sme vás sledovali a prichádzali k záveru, že ak sa už padák nemôže uchytiť, tak sme odpísaní.
Niektorí z vás mali šťastie (asi rovnaké ako ja). Jeden sa dlho vozil niekde nad strelnicou. A s ďalším som si zalietal nad rampou.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 17.7.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa kelek »

Braňo , chrúst v leteckej metrológii znamená predletec . Vidno, že si sa ešte nezúčastnil žiadnej súťaže.To by si najskôr robil chrústa a až potom súťažiaceho pilota :lol:
Inak dobrý výkon na tie podmienky. V silných podmienkach už by si mal trénovať plánované prelety. :idea:

Juro TO
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne Máj 16, 2010 4:54 pm

Re: 17.7.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Juro TO »

Ja som bol ten modry a vyhnil som skôr ako niekto z vás letel .Netuším s kým si mohol lietať. Šli sme na štart ešte raz a vybehli sme pozrieť na vašu štartovačku. Jeden sa ešte vozil a druhy skušal posledné štastie nad kamenolomom a pristával niekde na lavo od našej ofic pristávačke a skoro ju preletel. To hovorím z mojho laického pohladu na rogala.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 17.7.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Kelek, vďaka za objasnenie :wink:
Juro, chvíľu som lietal s bielim padákom s červenou nábežkou (je aj na fotke). Potom sa niekam stratil.
Ten nad vami som bol ja a tiež som zaznamenal zvýšený počet ľudí na rampe. Aj ste ešte polietali?
Jožo sa rozhodol pristáť na lúke pred dedinou, lebo stratil dosť výšky pri hľadaní stúpania. Pre rogalá toto miesto nie je najideálnejšie, ale zvládol to bez problémov.

Jozo-ZM
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Dec 02, 2009 11:36 pm

Re: 17.7.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa Jozo-ZM »

Zdravím...ako skoro ju preletel???To bolo vyrátané. :D .Ale je fakt že v matike som bol asi lepší.Hlavne sa to nezdá,keď sa pristáva dolu hoc aj malým briežkom..Stále som bol vysoko a nie a nie dolu.A pristál som naozaj na poslednú chvíľu...ale záhrada to bola veru pekná :P :P .Včera to bolo asi nad moje sily,ale aj nejakých 20 minút poteší.Beriem to ako ďalšiu skúsenosť a Braňo neboj,ešte si spolu zalietame nad kopcom.Až nás bude mrzeť...akoby som počul.. :) .Takže pre mňa vydarená sobota a až syn dokončí video tak to sem prilepím...

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 17.7.2010 Čihoc

Príspevok od užívateľa kelek »

to Jozef-ZM: to video už náhodou není ? :wink:

Napísať odpoveď