Meduno, 8. a 14.7.2010

Letové dni 2010
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Meduno, 8. a 14.7.2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Tak som si urobil na dovolenke dva skutocne dovolenkove dni :D , odskocil som si z Bibione do Meduna. Prvy den mi robila navigatora Livia a o zabavu sa starali nase deti. Najvacsi problem bolo najst kemp, ale ten sme zvladli. Nad kopcom nikto, pod kopcom nikto, v kempe len Sergio a rakusky padackar Georg (sic!) s rogalom (takisto chce zazit ine pocity lietania). Sergio ma zinkasoval a blahosklonne (resp. s poznamkou, na kopci aj tak nikto nelieta) presiel skutocnost, ze som si doma zabudol vsetky letecke doklady (poistku radsej nespominam). Georg mi urobil navigatora cestou hore a boli sme si vzajomne velmi vdacni, lebo som aspon spoznal cestu a on si mohol zviezt svoje auto. Na prvy pohlad to vyzeralo na lahke uchytenie sa, ale ked som bol po 5 minutach letu asi 200 m pod startom, zacinal som mysliet na pristatie. Nakoniec som sa uchytil v blizkosti tej panvicky medzi startom a pristatim a pekne si vyse hodiny polietal. Zial, Livia velmi rychlo zbehla na pristavacku. Dostupy boli do asi 1500 m/m a oblietal som si obidva konce svahu.
Dalsi tyzden som isiel sam a to uz bola prava dovolenka. Na kopci 4 padaky, v kempe jedno nemecke obytne auto a ziadny zvozar. Sergio nikde. Pokecal som s nemeckou pani domacou, ktora cakala na svojho manzela a ked ten pristal, ochotne mi isiel urobit zvozara. Na kopci dalsi sympaticky rakusky padackarsky par. Tak som sa chcel pred nimi predviest a na rozdiel od padaka, ktory startoval predo mnou a ihned sa nalepil na svah napravo od startu, ja som si chvilu pockal na bliziaci sa mrak od juhu a po starte som letel na jeho juzny okraj nad Meduno. Tam som sa chytil a peknym stupakom sa dostal az do zakladne (len 1300m/m) a polietal si takmer dve hodiny vo velmi pokojnej termike. Najma ta v rovine, nad kopcekmi jv. od kopca mi pripomenula casy, ked som este lietaval preteky a v neskorych popoludnajsich hodinach dokoncoval ulohu. Podvecer som este urobil zvozara ja Nemcovi aj Rakusanovi, pekne si zase pokecali a vecer o 9. som uz bol naspat v Bibione.
Obidva dni som mal problem s rozpoctom, prvy den som zachranil vyhodenim brzdiaceho padacika a aj druhy den mi do kruhu chybalo asi 20 metrov. Nuz co, malo lietam.
Mam z Meduna dobry pocit, len keby to nebolo tak daleko
Prílohy
pohlad na juh
pohlad na juh
ohromna spusta ciest, da sa i zabludit
ohromna spusta ciest, da sa i zabludit
v kempe
v kempe
najunavenejsi clen vypravy na ceste domov
najunavenejsi clen vypravy na ceste domov
Livia s detmi na rampe
Livia s detmi na rampe

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Meduno, 8. a 14.7.2010

Príspevok od užívateľa Norbert »

Take zelene luky som tam este nezazil. Na jar je vsetko hnede, v auguste je uz po zatve a na jesen je uz zase vsetko hnede.
Neveril som ze si najdes 2 letove dni pocas dovolenky ale som rad ze sa Ti to podarilo.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: Meduno, 8. a 14.7.2010

Príspevok od užívateľa kelek »

Juraj , celkom pekne ste strávili dovolenku a dokázal si to sklbiť aj s lietaním. Super,všetci ste boli spokojný..
S akým krídlom (stožiarkom) si to tam lietal ?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Meduno, 8. a 14.7.2010

Príspevok od užívateľa Laco »

A ako sa volal ten nemec, co mal obytne auto a lietal s manzelkou?
(takeho som stretol minuly rok v Castelluci, vraj kazdy rok chodi do IT lietat po vselijakych letovych terenoch... a zabudol som jeho meno :x )

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Meduno, 8. a 14.7.2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Laco, asi to bude iny Nemec. Toto bol starsi pan (teda starsi ako ja :( ) , volal sa Juergen a do Casteluccia sa chystal prvy raz v zivote. Vies, tych Nemcov je asi viac :D

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meduno, 8. a 14.7.2010

Príspevok od užívateľa Indian »

kelek to je merlin 148 ,ak sa nemylim

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Meduno, 8. a 14.7.2010

Príspevok od užívateľa Laco »

juraj napísal:Laco, asi to bude iny Nemec. Toto bol starsi pan (teda starsi ako ja :( ) , volal sa Juergen a do Casteluccia sa chystal prvy raz v zivote. Vies, tych Nemcov je asi viac :D
Tusil som ze su aspon traja ... :lol: , ale ani v nemecku asi nelieta kazdy so svojou manzelkou... :?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Meduno, 8. a 14.7.2010

Príspevok od užívateľa juraj »

To Indian: mas ostre oko, je to skutocne Merlin 148. Nechcelo sa mi vlacit Combat hore dolu a okrem toho som tohto roku znacne nerozlietany. 5 startov som koncom jula este v zivote nemal :(

Napísať odpoveď