DUBINA - 11. AUG. 2010

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

DUBINA - 11. AUG. 2010

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes sme si s Jarom M a s kamarátmi PG naplánovali poobedňajšiu Dubinu. Po službe o 14,00 vyrážam Fabiou za Jarom pod Dubinu, pretože on už mal svoj let za sebou a auto na štarte. Na V štart sa vraciame debilnou okľukou cez Sp. Bystré a Poprad a potom prístupovou cestou od Kvetnice.
Verím, že s asistenciou konečne odskúšam svojho "nového" Thalhofera. Na štarte fúkal J iba do 3 m, ale dravce v húfoch točili pred svahom termiku jedna báseň. S Jarom som sa dohodol, že pre prvý let na tomto krídle bude asi najlepšie po štarte letieť rovným letom od svahu a potom vo výške odskúšať zákruty a ísť na pristátie.
Štart som zvládol bez problémov, ale potom som celkom zabudol, že som mal letieť rovno. Napokon z toho bolo 60 minútové svahovanie s fantastickou podvečernou termikou. Keď som po 18,30 odlietaval od svahu, nešlo to nijakovsky dole. Vário pípalo ako besné ešte i v ostrých zákrutách a 150 m nad pristávačkou . Ten istý problém mal i PG Jozef, ktorý skúšal vyklesávať bližšie k Hranovnici. Ktovie, ako vysoko by to šlo,ak by som bol v tom čase s termikou nehádal.
Dostať sa dole na pristátie - to bol naozaj boj. Zdalo sa, že termika bola všade kde človek zatočil - aj keď to už bolo nad rovinou. Jednoducho, dnes podvečer nosila celá dolina.
Zaujímave bolo, že kým som sa trápil s vyklesávaním, na pristávačke už fúkal západný vietor (rukáv vial vodorovne!). Tesne pred pristátim akoby uťal a rukáv úplne odkvecol, takže som fakticky pristával do bezvetria. Pristátie bolo s dobehom, ale OK.
Zdá sa, že krídlo Thalhofer GT za 111 EUR lieta perfektne, ovláda sa ľahko a je úplne "poslušné". Ani po hodine letu som nebol klasicky uťahaný. S dnešným letovým dňom som max. spokojný.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: DUBINA - 11. AUG. 2010

Príspevok od užívateľa raf3 »

Gratulujem k úspešnému testu a vynikajúcej kúpe! :wink:

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: DUBINA - 11. AUG. 2010

Príspevok od užívateľa kelek »

Edmond gratulujem k peknému letu a ešte lepšej kúpe tvojho nového draka.

LETU ZDAR :-)
my dnes ideme na ZOBOR v zostave Plučo, M.Pavelka, Braňo H.-BN, kelek -BN
plánovaná trať Zobor-Oravská priehrada - PD :-)
mne stačí aj NR-PE-BN cca.60-70km :lol:

Napísať odpoveď