12.8.2010 Zobor

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dnes som po prvý krát na Zobore s posádkou Miro, Ivan, Kelek a zvozár Vilo. Fúka z východu a Ivan P. štartuje tak povediac ,,hlavou proti skale" cez padačkársku štartovačku. Zvláda to v pohode, ale pri pohľade na ten beh si my ostatní radšej počkáme. Ivan lieta na východnom svahu, ale len asi 100m nad kopcom. Po čase ho to asi prestalo baviť a odlieta smerom na mesto. Potom sa nám stratil z dohľadu.
Po dlhom vyčkávaní to trochu zoslabuje na rampe, aj keď je to stále zboku. Skáčem, a nalietavam V svah. Pomaly sa dvíham, ale je to len taká svahovačka pomiešaná s náznakmi termiky do 150m. Pár krát som sa nechal uniesť stúpaním, ale ocitol som sa ďaleko za kopcom a cestou naspäť som Zobor musel oblietať z pravej strany. Aj som bol utopený pod štartom, ale pomaly som sa z toho vylízal. Miro štartoval po mne a mal rovnaké problémy, aj keď stúpanie chodil hľadať všetkými smermi. Najlepšie to bolo v blízkosti vysielača. Po vyše hodine som zazrel Mira nado mnou a skúsil som sa mu vyrovnať. Nastúpal som do cca 700 nad kopec a unášaný vetrom som tichúčko letel smerom domov. Na rovine som už len klesal a klesal, až som pristál na začiatku obce Výčapy Opatovce pri hlavnej ceste. Pred tím som ešte zazrel Mira, ako v peknej výške letí na Topolčany. Čas letu 1h37´
Po pristátí ma obkľúčili miestne decká, ktorým som musel odpovedať na zvedavé otázky. Zbalil som draka sadol do busu a šiel si pre auto do NR. Kelek zaváhal a ...kto zaváha nelieta! :roll:
Počas letu mi kolaboval foťák, ale niečo sa mi podarilo cvaknúť: http://picasaweb.google.com/Rogaloman/Zobor1282010#" onclick="window.open(this.href);return false;
PS: ten Miro to potiahol až do Prievidze :wink:
Naposledy upravil/-a Brano-TO v Pi Aug 13, 2010 1:48 pm, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Indian »

Brano pekne s i to dobojoval !! Miro to pekne dotiahol do PD, ako na tom bol Pluco ? Inak to pocasie zo zeme vyzeralo pekne, a JV d o 5ms, teda tu v BN, ja som bol o 5tej v Bieliciach / ako som prechadzal jankovym vrskom - na nom nefukalo nic/ pozriet na vetrone, a tam sa tiez naslo zopar kusov co nepreletelo a i casy neboli najlepsie, takz to mozno az taka slava nebola.

Kelek - hanba!!

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa miro »

Braňo ešte pred štartom hovoril o pekných pristávačkách pri Dráhovciach, no v skutočnosti sa jednalo o Dražovce, podobne je to aj s tou Prievidzou, boli to Topoľčany.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ten Ivan je poriadny klamár :evil:
Ale aj tak to bol pekný výkon.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Ja som skoncil na pristavacke, ktoru som si vyticil, pretoze tu ktoru pouzivame bezne bola zarastena slnecnicami.
Moj kratsi let aj ked som raz chytil pekny stupak som zakoncil adrenalinovym preletom vo vyske 2 metre nad dialnicou, kde nastastie nesiel kamion. Termika a vietor je potvora.

Inac prikladam track log jedneho padackara, ktory tiez startoval zo Zobora.
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/10:33" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a Ivan Plucko - NAY v Pi Aug 13, 2010 8:26 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Brano-TO napísal:Ten Ivan je poriadny klamár :evil:
Tomu nejako nerozumiem

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Sorry Ivan. Kelek mi povedal, že idete do PD pre Mira.
Asi to mal popletené z absťáku :lol:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ivan a tvoj tracklog je kde??? Uz aj ho zverejni!!! VSetci sme zvedavi.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Indian »

Takze padackar vam to ukazal pekne vsetkym rogalo - vykonnostnym - lietacom ! !
Kurna, ale sak oni zachvylu budu lietat dlhsie prelety ako vetrone ..

A najdolezitejsia vec, podla mna - pozrite si cas startu a poucte sa !!

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa kelek »

to Braňo: je som ti povedal že Miro sedí pri Topolčanoch :x ty si hlachý :?: :roll:

to Indián: niekomu sa mudruje keď ani nešiel a prd urobil pre lietanie :lol:

Inak ja som neodštartoval , a nehanbím sa za to ! Plučovi veľa nechýbalo a skoro štrajchol o skalu resp.koncami do nej . ( preletel medzi dvoma skalami dosť na tesno a to len kôli bočnému vetru a turbulencii od skál a stromov)
Ja som bol na rampe 3-krát už pred rozbehom vlastne štartom a lomcovalo tam s krídlom ako besné. Krídlo sa mi natočilo automaticky proti vetru o 50 stupňou a do takého bordelu a bočáku (4-7m/s) som nebol ochotný štartovať a riskovať ! Niekedy je rozumnejšie neletieť a neriskovať a račej o pár dní urobiť pekný prelet , aj keď ma mrzí že som neodštartoval. ( no zo zlomenou rukov by som nelietal 1-2 mesiace :idea: ak by som treskol na štarte)
Mal som trochu rešpekt a aj strach. Vilo Hluch (starý rogalista) má presvečil že za to riziko to nestojí. Starší , skúsenejší , mudrejší pilot a tak som sa dal prehovoriť že vlestne má pravdu.

Michal a ak už chceš niekoho poučovať o čase štartu , tak by si najsôr mal poznať meteo situáciu na štarte ! :twisted:
Ja som neriskoval , no možno ty by si riskoval :idea: a preto si už ako robocop zošrobovaný so železami v nohe , ruke ...a neviem kde ešte ? :idea: :lol: No máš asi viacej šťastia ako rozumu :shock: lebo aj mačka by už bola mrtva keby bola na tvojom mieste :lol: No možno si si už svoj kalištek šťastia vyčerpal a nabudúce to môže dopadnúť horšie ako so železom v tele :!: :idea:

Toľko z môjho pohladu .

Braňo ešte raz gratulujem k peknému letu. Len tak ďalej.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Koniec koncov PD, či TO, veď je to jedno. Miro nás aj tak všetkých prelietal.
Musím dať za pravdu Kelekovi, že ten štart bol o držku. Na udržanie krídla bol potrebný pomocník. To bola tá nepríjemnejšia stránka. Keď som však točil v stúpaní na prelet, pri pohľade nahor som videl za sebou rogalo, vetroňa (niekedy aj dvoch) a nakoniec mrak. Zážitok na nezaplatenie!!!

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Aj tento mal pekný preletík. Pozrite fotky :D http://www.xcontest.org/slovakia/prelet ... 2010/12:45" onclick="window.open(this.href);return false;

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa miro »

Keď som ho pretočil, tak to vzdal.
Prílohy
025Zobor 12.8.2010 162Zobor 12.8.2010 162.jpg

Juro TO
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne Máj 16, 2010 4:54 pm

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Juro TO »

Tu máte nejaké foto
Prílohy
DSC07904.jpg
DSC07909.jpg
DSC07907.jpg
DSC07908.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8.2010 Zobor

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

eduardo napísal:Ivan a tvoj tracklog je kde??? Uz aj ho zverejni!!! VSetci sme zvedavi.
Ta tu je...
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/12:02" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď