12.8. Dubina - PP

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

12.8. Dubina - PP

Príspevok od užívateľa jaro »

Ani nie tak kvoli chválam ale pre uplnosť zhodnotenia dňa a počasia:
Jaro PO -Planujem po 14:00 štart do termiky Dubina a pokus na Tatry. Dcera ako šofer u zubara a iné, spôsobili prítomnosť na štarte o 15tej, v zostave ja, Jaro SNV, Nika a Pajero. Mraky nad Rajom, N,Tatrami, sever Dubiny, V.Tatry. Pri nas diera s občasným presunom mraku nad dolinu. Cestovali z J tak do 6 m. Na pristavačke V do 3 m, na štarte striedavo JV-J do 3 m. skladame, obliekame. Po 15:30 začina ubudať mrakov a po postaveni na štart výrazný výchdný vietor s nulovými intervalmi. Rozhodujeme ci cakame na večer ako Edmond predodnom alebo skusim? Ja som chcel skusiť termiku ci je schopná zodvihnut HG. Závan na komoru, rozbieham a po odlepeni zistujem a overujem stav, ci som zapnutý, ci mam plachtu, ci mam rury ... :shock:
padam v zaveternej V bubline, od stromov vľavo, točim vľavo a ... nič, vraciam sa spat, nad zahradkami dva pipnutia, slabé, točim nad pole jedno nad druhe, opadanie malé ale slabota, sadam na V vietor pri aute.
Jarouš je lepší, po hodine štartuje a pri vysielači žmoli nejake bubliny, vela tomu nechýbalo ale hodiny ukazujú svoje, pristava po fantastickom doklze ku ceste, ako z velkej knihy.
Záver: včera lieteli tí čo štartovali dosť skoro do termiky. Aj Dubina by zrejme dala. Trebalo na vcerajsiu situáciu naozaj voliť vacsi kopec. Otočenie vetra na Dubine podla predpovede nebolo. Teda v tejto situácii bud lietat normalne skoro na obed alebo pozde večer. Všetko chce svoj čas ktory som ja vcera nemal. Ale mojim cielom vcera bolo aj dopracovat sa k tejto informacii. Potvrdil sa vlastne zaver z predchadzajuceho dna.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8. Dubina - PP

Príspevok od užívateľa pegas »

Na celom slovensku fúkal JV - pozri tie kumulostrády na satelitnej snímke Slovenska. Na Kráľovke by sme mali vietor tiež zboku. Buď Krásna lúka, alebo martinky.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8. Dubina - PP

Príspevok od užívateľa jaro »

Mal som jednu chvilu myslienku ist na K.Luku ale kedze som nemal zo sebou ftaka tiez by mi to dlho trvalo dostat sa hore. Nevadí.
Mam inak v plane v nedelu zvolat velku partiu na Dubinu aby sme aj nejaku hodinku venovali osekaniu konarov a buriny po ceste a aby sme aj na štarte dorobili co treba. Je tam vysoka trava na krajoch, treba kosak, nožik, kliešte a iné.
Potom urobime fasa FAI trojuholnik 30 km. :lol: :lol: :lol:
Zaujemci hlaste sa vo vrchnej sekcii alebo na telefone. Keby bolo kde, zoberiem kotlik na varenie gulašu pre zučastnenych. Edmond ideme na vec? Baby mam v nedelu volné ku vareche, hadam. :shock:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8. Dubina - PP

Príspevok od užívateľa sidewinder »

s marekom ideme okupovat dubinu aj zajtra aj v nedelu...

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 12.8. Dubina - PP

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Som za! Treba sa dojednať kto má nakúpiť mäso a ostatné ingrediencie - asi najneskôr do zajtra večera, keď budú zhruba jasné počty osôb (záujemcov).
Môžeme to nakúpiť aj tu v PP. Počítam, že by nás mohlo byť okolo 20- 25 osôb (aj s členmi rodín).
Varilo by sa niekde na pristávačke.
Ak bude dobré počasie, môže to byť bombová akcia na utuženie vzťahov.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď