15.8.2010 Dubina PP, alebo ako sme zažili všetko ...

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

15.8.2010 Dubina PP, alebo ako sme zažili všetko ...

Príspevok od užívateľa jaro »

Z PO Ja a PeterB, moje dve baby sa vybrali na turu do VT. Cakame pod startom kde pofukovali 2 m SV-V.
Naklda nas Jarouš a IvanŽ-PG. PO ceste chvalime silu prirody ako rýchlo dokaze zarast cesta na kopec, a je to o to rýchljsi o co to viac a castejsie robime. Na starte fuka na komoru do 4 m, od KH na zapad je dymno a tmavo, pri VT hrmi, ženy maju radosť. Berieme kosy a kosaky, kladivo s stratilo. čistime a kosime asi polhodku. Jarouš zatial sklada. Ked sme dokoncili dielo, vietor siel okolo 8 m. Hlásime sa na TWR PP. Jaro to odpaluje a hlasi pohoda, ma to trocha východnu zlozku. SAkladame, cakam na Petra, dohovarame co treba, na starte intevaly s menej ako 6 m. Staruje ale strasne to taha na rýchlost, vracia s od zahradkarov a pristava na malu lucu pod štartom, bezpečne a s rezervou. Na buduce to bude lepsie.
Idem ja pekne to n osí aj ked za tu dobu zapad stmavol, TWR registruje rogala a po 15 min mi dispecer dava info ze na letisku sa zmenil vietor 270st a 12 uzlov, predpoklad huľavy. kolko je to uzlov neviem ale huľava je jasná. Nalietam ku Majovi ukazujem mu smer zapad a smer dole, Jarouš už stača, na štarte kricim Merekovi nech to urychli a zleti. Tak sme sa dole vsetci zišli, rzchlo balime a nakladame za maleho slniečka, hoľava sla viac zapadne aj ked vietor dole je už zapadny. V Delte sa napapame a ked sme sa rozišli do 5 minut prisla pretrz a prsalo az do PO a prsi aj teraz.
Zaver: super den za lietaním, výkony budu na buduce a bacha na burky a hulavy, prajem pekny večer.
PS: Aj baby pochodili aj zmokli.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 15.8.2010 Dubina PP, alebo ako sme zažili všetko ...

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ja som bol dnes v službe. Na jednej strane som bol skryte rád, že na Dubine frčí brigáda, ale pohľad na radarové snímky na SHMÚ ma trochu znervózňoval. Volám preto Jarovi a presviedčam ho, že nie len prácou je človek živý. Pochopil, že treba zložiť náčinie a chystať sa na lietanie, lebo búrky už boli doslova za humnami.
Zaujímavé, že tá obrovská guča vodou nasýtených oblakov už od rána postupovala stredným Slovenskom rýchlejšie na sever ako východným smerom - akoby ju čosi niekde na L. Hrádku brzdilo.
Podľa môjho názoru bolo treba náradie zahodiť skôr a prvého poslať na štart Peťa ešte do pokojnejšieho vetra. Niekto s mojím foťákom točil videa, tak som si štarty chlapcov mohol doma pozrieť. Volal som Peťovi po pristáti. Bol prekvapený, ako ten Atlas rýchlo letel dole! Z videa je zreteľné, že ho "za liace" ťahal ako besný, nuž bodaj by neletel dole raketovou rýchlosťou. Pri tom vetre musí Atlas zaletieť na bežnú pristávačku aj s rezervou - za tú dobu čo som na ňom lietal poznám ho (Atlasa) dosť dôverne.
... a vraj mi moju lásku dnes Marián vzal preč. Týmto sa s ňou oficiálne lúčim a ďakujem Mariánovi za jeho dlhodobú dislokáciu vo V. Tatrách.
Ešte, že ma máte na TWR a lietam s vami, aj keď som vtedy v službe! Info o rýchlo sa blížiacej búrke na Lučivnej a Batizovciach som prosil odovzať (Jarovi) kolegu, ktorý po mne prebral službu o 14,00.
Čo dodať? Napokon ten "guláš" predsa len bol - v trochu inej podobe a uvarený na poslednú chvíľu!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.8.2010 Dubina PP, alebo ako sme zažili všetko ...

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Na statre sme pobrigadovali, polietali a cestou domov zmokli :-). Dobre stravena nedela, len skoda tych zmoknutych kridel :-D

A este vecer 21:15 mokry ako mys s celovkou lampou tlacim rogala do tej nasej garaze a ani som neskoncil a uz bola pri garazi hliadka VB, ze co tam robim... :-D :-D "ta tiskam rogala do garaze neeeee" :-).

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 15.8.2010 Dubina PP, alebo ako sme zažili všetko ...

Príspevok od užívateľa kelek »

Sidewinder, ak máš niečo naviac ( nejaké to školské rogalko) , môžeš aj mne do garáže tisnúť nejaké :lol: s VB si to vybavím vopred :P
pošlem ti adresu ? kluče nechám pod kameňom :roll: :wink:

Napísať odpoveď