3.10.2010 Baske, alebo ako som lietal 3,5 hodiny :)

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

3.10.2010 Baske, alebo ako som lietal 3,5 hodiny :)

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Vlasta Bartas s tromi žiakmi prichádzajú ráno do Krásnej Vsi. Škuťák ich berie na cvičný terén za Timoradzu a my ostatní (Buchel st., Buchel ml., Kelek a ja) ideme na Baske s tým, že sa k nám Vlasta neskôr pridá.
Pred 14-tou hodinou sa nad dolinou urobí okno a slnko nahrieva okolie.
Buchel vyhlasuje vytrvalostnú disciplínu. Kto vydrží lietať najdlhšie, je víťaz. Ako motiváciu dávam do pľacu fľašu whisky.
Kelek štartuje ako prvý a brúsi svah. ,,Zalietavací pilot“ firmy Quasar /Jožko/ opovrhuje značkou Moyes a zostáva verný svojmu starému krídlu. Štartuje krátko po Kelekovi a obaja stúpajú. Do toho prilieta Marián na jeho minime až z Prievidze.
O 14:15 štartujem aj ja.
Pomaly stúpam a vychutnávam si výhľad. Let je okorenený termikou, ale pri pokuse točiť som rýchlo zafukovaný.
Jožko odlieta od svahu a mieri na Krásnu Ves. Marián sa tiež niekam stratil, neskôr opustil svah aj Kelek. Po hodine by som už šiel aj dolu, ale vravím si, že si zase budem vyčítať, že som si nepolietal viac. A potom som si spomenul na Andreja, ako mi rozprával o jeho 3- hodinovke na magicu.
Neuveriteľné.
Po dvoch hodinách letu volám ,,pozemšťanom", kde sú a či vôbec pôjdu ešte do vzduchu. Po kladnej odpovedi som zaťal zuby a lietal a lietal a vyčkával na Vlastu a Keleka. Keď už boli na štarte, vymetal som posledné zvyšky vetra nad Dubinkou. Vtedy som mal presondované blízke okolie, skalu, aj Slatinku a pomaly, ale isto vietor slabol.
O 17:45 som sadol pod skalu a bolo to v suchu. 3h30min. mi zabezpečilo víťazstvo. S chalanmi som si nepolietal, ale destilát mi isto bude malou útechou :lol:
Tí pristávali za šera asi po hodinke. Určite si vychutnali pokojné lietaníčko na hlavnom hrebeni. S Vlastom som sa už nestretol z časových dôvodov, ale verím že si odniesol domov dobré dojmi a príjme pozvanie aj na budúce.

http://picasaweb.google.sk/Rogaloman/Baske3102010#" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď